chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Googlo Logo Constantin Brancusi’s 135 th Birthday

Google Yeni Logosu,Google logosu Constantin Brancusi’s 135 th Birthday

Brancusi kimdir? Ünlü Heykektarş Brancusi bugün doğum günü Brancusi hayatı
Brancusi kimdir? Ünlü Heykektarş Brancusi bugün doğum günü Brancusi hayatı

Brancusi kimdir? Neden bugün Google Brancusi logosu koydu. Brancusi gerçekte adını nedir? Brancusi ne bulmuştur. İşte Brancusi’nın hayatı. Gerçek adı Constantin Brâncuşi’dir. Constantin Brancusi (19 Şubat 1876 – 16 Mart 1957) Romanya asıllı, fakat önemli çalışmalarını Paris’de yapan ve Fransız vatandaşlığına geçen, uluslararası modernizm akımının başta gelen heykeltraşlarından biridir.Bugün bu kişinin doğum günüdür.

Brancusi’nin Romanya’nın Karpat Dağları’nın yakınında Târgu Jiu yakın Hobiţa Romanya, Gorj, özellikle hammaddesi halk el sanatları zengin gelenek, meşhur bir bölge köyünde büyüdü. Bölgenin Geometrik desenler onun daha sonra eserlerinde görülür.

Ebeveynlerin Nicolae ve Maria Brancusi’nin, ve yorucu emek aracılığıyla yetersiz geçimini sağladı yoksul köylüler, yedi yaşından itibaren o koyun ailenin akın herded. O ahşap dışı nesneleri oyma için yetenek gösterdi genelde babası ve ağabeyi ile zorbalık kaçmak için evden kaçtı.

dokuz yaşındayken, Brancusi’nin yakın büyük şehirde çalışmak için köy bıraktı. 13 yaşındayken o birkaç yıl için bir bakkal çalıştı Craiova, gitti. o oyma için Brancusi’nin yetenek etkilendim, 18 yaşındayken, işvereni 1898 yılında pekiyi derece ile mezun, o ağaç sevgisini takip Craiova, içinde (Scoala de meserii) El Sanatları Okulu’nda eğitim finanse [1].

Daha sonra heykel akademik eğitim almış Güzel Sanatlar Bükreş Okulu alındı. O, çok çalıştı hızla kendisi gibi yetenekli seçkin. onun anatomi öğretmen, Dimitrie Gerota, gözetiminde yaptığı ilk hayatta kalan çalışmalardan biri, 1903 yılında Romanya Athenaeum sergilendi bir ustalıkla işlenen écorché (altında kaslar ortaya çıkarılır cilt ile bir adamın heykeli). [2] sadece anatomik bir çalışma olsa da, sadece dış görünüş kopyalamak yerine özünü ortaya çıkarmak için heykeltraş daha sonraki çabaları

One Response »

  1. Constantin Brancusi

Sizde Yorum Yapın