chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Vajinismus nedir? Vajinismus Tedavisi

Vajinismus bir cok Genc Kizin yasadigi sorunlar arasinda olan Ciddi bir Konudur.Vajinismus sorunu yasayan Bayanlar Cinsel iliskiye girmme sorunlari yasarlar.

Vajinismus Cinsel ilişki sorunudur.

Vajinismus sorununu anlayamamak, çözümü hayalde dahi canlandıramamak, çözüm için atılan adımların yarattığı sıkıntı hem erkek, hemde kadın için büyük bir karmaşa, kaygı ve korkudur.

Esas olarak; vajinismusun, nedenleri tamamiyla psikolojiktirve Tedavi edile bilir.

Vajinismusun nedenlerinden en yaygın olan bir tanesi;   yetişme çağındaki kızlara seksin pis ve kötü olduğunu öğreten yanlış ve katı eğitim tarzıdır. Yıllarca, cinselliğin kadınlar için zarar verici, kötü, aşağılayıcı, yalnızca erkeklerin faydalandığı, kadınların kaçması gereken bir şey olarak yetişen bir genç kız, bu ilişkiyi yaşayacağı sırada bilinçaltına yerleşmiş bu yanlış fikirleri istemeyerek de olsa hatırlayacak, ilişkiye girmekten rahatsızlık duyacak ve kasılacaktır.
Vajinismuslu kadınlarda cinsel birliktelik dışında vajen girişi kontrol edilebilir veya edilemez.
Cinsel ilişki sırasında vajen girişini çevreleyen kasların istem dışı kasılması ve cinsel ilişkinin gerçekleşemediği bir bozukluk halidir.
Vajinismus kadının yaşadığı bilinçdışı bir anlamı olan, vajen kasının kasılma reaksiyonudur. vajinismus, Kadın tarafından bilinç düzeyinde yaşanılmasını istemediği ve rahatsız olduğu bir durumdur
Vajina (kadın cinsel organı) ilişki sırasında penisin büyüklüğü yada küçüklüğüne göre kendini hazırlar. Cinsel birleşmenin durumuna bağlı olarak genişler.

Vajinismus nedir? Türkiye’de çok görülüyor mu?

Vajina (kadın cinsel organı) ilişki sırasında penisin büyüklüğü yada küçüklüğüne göre kendini hazırlar. Cinsel birleşmenin durumuna bağlı olarak genişler.

Vajinismus, vajinayi çevreleyen kaslarin istemsiz olarak kasilarak cinsel iliskiye izin vermemesi durumudur. Sadece cinsel iliskiye degil; muayene, tampon gibi durumlara da müsaade etmez. Oldukça nadir görülen bir durumdur. Bütün yas gruplarindaki kadinlari etkileyebilir. Görülme sikligi tam olarak bilinmemektedir. Bunun nedeni, hastalarin hekime basvurmakta çekingen davranmalaridir. Her 100 kadindan ikisinde bu duruma rastlanilmaktadir.

Evliligin belli bir döneminden sonra vajinismus aniden ortaya çikabilir mi, yoksa ilk günden mi görülür?

Vajinismus genel olarak ilk iliski sirasinda fark edilir. Ancak daha önceden düzenli cinsel yasantisi olanlarda da, çok nadir olarak sonradan vajinismus benzeri tablolar ortaya çikabilir.

Vajinismusu psikiyatristler mi jinekologlar mi tedavi etmeli?

Her iki bransin da degerlendirmesi gerekir. Ancak bana göre tedavi asil olarak psikiyatrinin ilgi alanindadir.

Vajinismus nedeniyle cinsel hayatlari olmadan evli kalan çiftler nasil tedavi ediliyor?

Bu çiftlerin bir kismi olayi çözmek için bir psikiyatristten yardim alirken, bir kismi olayi bu sekilde kabullenip cinsel iliskiye yer olmayan bir hayati tercih ediyor. Fakat bir süre sonra, dogal olarak çocuk sahibi olmayi hayal ediyorlar. Bu çiftlerde, yardimci üreme teknikleri ile gebelik genelde kolaylikla elde edilebiliyor. Bu sekilde hamile kalip çocuk sahibi olan pek çok hastamiz var.

One Response »

  1. doyumsuz sex düşkünü azgın dul bayanları çok severim 05065327038murat 05535900820ist

Sizde Yorum Yapın