chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

2011 YGS Puan Hesaplama Motoru

2011 YGS Puan Hesaplama Motoru

Herkesin aradigi Ygs Puan Hesaplama Motoru.Puanlarimi Hesaplama Motorunda nasil hesaplarim.YGS ve LYS Puan Hesaplama Motoru.

Önceki yazılarımızda sizlerle ygs konuları, lys konuları, sbs 6. sınıf, 7.sınıf ve 8. sınıf ta sınavlarda hangi konulardan sorumlu olduğunuzu sizlerle paylaşmıştık. YGS ve LYS sınavlarında da hangi ders ne kadar ağırlıklı, hangi puan türlerinde sorumluyuz hepsini incelemiştik. Sitemize en çok yöneltilen sorulardan birisi YGS ve LYS Puan Hesaplama Motoru oldu. Sizler için oluşturduğumuz puan hesaplama sayfamıza bekliyoruz.  İlk defa denenen iki aşamalı sınav sisteminde ilk önce ygs ye, ardından yeterli puanı alabilen yani baraj puanını geçebilen öğrenciler lys ye girme hakkı kazanmıştı. Sizlere uyarladağımız 2011 YGS Pua hesaplama Motoru sizlerle.

Dikkat Edilmesi Gereken Husus :: Kullandığınız puan hesaplama motoru geçen yıl sınavlarda sorulan sorulara ve sınavlara giren adayların bu sorulara vermiş oldukları cevaplara göre hesaplanmış olan puanlardır. Bu seneki puan hesaplamalarda öğrenciler ve soruların ağırlıklarına göre puan hesaplamalarında farklılık oluşması bekleniyor. Bu sayfadaki hesapladığınız puanlar sizleri bilgilendirmek amacıyla gerçeğe yakın şekilde yapılmıştır.

2010 ygs sınavından sonra doğru ve yanlış soru sayılarını girerek kullanabileceğiniz ygs puan hesaplama motoru doğruya en yakın şekilde ygs puan hesaplama işlemini yapacaktır. 2010 ygs puan hesaplama motoru ile ayrıca diğer aşama olan lys puanı kolayca hesaplanabilir. Bu ygs hesaplama motoru kullanılarak tüm ygs puan türlerini kolayca hesaplayabilirsiniz. YGS Puanmatik te 6 farklı ygs puan türü hesaplanacaktır. Ygs puanı hesaplama sistemine Türkçe, Temel matematik, Sosyal Bilimler ve Fen bilimlerinden yaptığınız doğru ve yanlış soru sayılarını girerek kolayca ygs puan türlerini hesaplayabilirsiniz. ygs puanı hesaplama motoru 2010 bu ygs puan hesaplama motoru geçen senenin verileri ele alınarak hesaplanmıştır. YGS de alınan puanın LYS sınavına etkisinin %40 olduğunuda söylemek isteriz. YGS puan hesaplama nasıl yapılır. Ygs Puan Hesaplaması bölümlere göre etkin olan derslerin katsayılarla çarpılması ve birbirleriyle toplanması ile yapılıyor. Formulize etmemiz gerekirse Ygs-4 puan türünde ygs puan hesaplaması şöyle oluyor : YGS-TS: Türkçe puanı x katsayı + Sosyal puan x katsayı + Matematik puanı x katsayı + Fen puan x ( katsayı ). ygs 1, ygs 2, ygs 3, ygs 4, ygs 5, ygs 6, lys 1, lys 2, lys 3, lys 4, lys 5 Puan hesaplama.

Sizde Yorum Yapın