chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Facebook Kullanıcıları Dikkat!

Facebook Kullanıcılarına tehlikeli olmaya başladı!
Facebook’ta paylaştığımız şeyler, sadece güvenliğimizi tehlikeye atmakla kalmıyor bazen arkadaşlarımızın canını da sıkıyor. Eğer siz de Facebook’da „her şeyi“ paylaşanlardansanız, bu yazımızı okumanızda fayda var. İşte Facebook’da artık paylaşmamanız gereken 5 şey:

Facebook’ta paylaştığınız bu 5 şey başınıza bir iş açmadan önce vazgeçmenizde büyük fayda var!

Şu anki yeriniz: Facebook, nerede olduğunuzu bildirmenize izin veriyor, ancak bunu yapmak istediğinizden emin misiniz? Bu tür bir bilgiyi paylaşmak, evinizi hırsızlara açık hale getirebilir. Yerinizi sadece arkadaşlarınızla paylaşıyor olmanız da çözüm değil, zira bir tanesinin hesabı ele geçirilmiş olabilir.

Yeni teknolojik aletler: Yeni teknolojik oyuncağınızı Facebook duvarınızda kutlarken dikkat edin. Evinizde bıraktığınız teknolojik cihazınızı ele geçirmek isteyen bazı kötü niyetli kişiler olabilir.

„Facebook ödemeli oldu“: Facebook, hiçbir zaman ücretli bir hizmet olmayacağını defalarca tekrarladı. O halde neden hala „Facebok paralı oluyor“ şeklinde paylaşımlarda bulunuyorsunuz?

Direkt olmayan mesajlar: Bazı kullanıcılar zaman zaman diğerlerinin durum güncellemeleri hakkında belirsiz duvar yayınları yapabiliyorlar. Bunu görüp kastedilen kişiyi tanımayan kullanıcılar ise mesajı pek de umursamıyor. Sonuç olarak bu tür mesajlar, kirliliğe yol açıyor.

Tatil fotoğraflarınız: Bu madde biraz da bayanları hedef alıyor, ancak bir kısım erkekleri de içerebilir. Özellikle plajda yaptıklarınızın fotoğrafları, internette hiç de ummadığınız yerlerde ortaya çıkabilir. Facebook’un fotoğrafları indirmeye izin verdiğini unutmayın. Fotoğraflarınızın altına insanların ona dikkatle yaklaşması yönünde bir not eklediyseniz, bunun ters tepebileceğini de aklınızda bulundurun.

Sizde Yorum Yapın