chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Formula 1 Grand Prix Anonymous

Anonymous, Kanada’da düzenlenecek Formula 1 Grand Prix gidecek olan tüm seyircilere çok iddalı bir tehdit açıkladı.Işte Seyircilerin gözünü korkutma amaçlımı yoksa gerçekçi bir tehditmi diye bilinmeyen Anonymous’un açıklaması:

Sözkonusu hak ihlali, Quebec’te 78 No’lu Özel Yasa’nın uygulanması ile ilgili. Yasaya göre, Quebec’te protesto gösterilerine karşı çok sert yaptırımlar uygulanabiliyor, bu da eylem ya da protesto gösterisi yapan öğrencilerin fikirlerini savunmanın karşılığında büyük cezalar ödemesine neden olabiliyor.

Anonymous, Kanada’da düzenlenecek Formula 1 Grand Prix ile bağlantılı bütün web sitelerini çökertme tehdidinde bulundu. Gruba göre olası saldırının sebebi yarışın “Uluslararası Af Örgütü ve insan haklarını savunan diğer gruplar tarafından insan haklarını ihlal ettiği ilan edilen bir ülkede” düzenlenmesi.

Bir Anonymous sözcüsü, Bahreyn’de yaptıkları gibi bir eylem planladıklarını söyledi: “7 Haziran’dan yarışın son günü olan 10 Haziran’a kadar internette F1 ile ilgili ne kadar web sitesi, sunucu ve veritabanı varsa hepsini çökerteceğiz”.

“Bu iğrenç yarışı seyretmeye gidecek herkese, geçen sefer Anonymous’un bütün seyircilerin kredi kartı numaraları dahil kişisel bilgilerini şifrelenmemiş bir halde F1 sunucularında bulduğunu hatırlatmak isteriz.”

Anonymous, Grand Prix’yi hedef alan pek çok protesto grubundan biri. Protesto ihtimali, bölgeye 100 milyon Kanada Doları kazandırması öngörülen yarışın organizatörlerini oldukça huzursuzlandırıyor.

Sizde Yorum Yapın