chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

LİBYA LİMANLARI KAPATTI


Libyada Tehlike canlari atmaya basladi simdiden.Libya Gemilere Libya limanini kapati.

Libya’daki Türkleri geri getirmek amacıyla yola çıkan feribotların varmasına saatler kala, Libya’nın limanlarını kapattığı bildirildi.

Reuters ajansının, taşımacılık kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Libya’nın Akdeniz kıyısındaki Bingazi, Trablus v e Misurata limanlarında faaliyetlerin durdurulduğu belirtildi.

İtalyan taşımacılık şirketi Tarros Spa’nın direktörü John Bader, Reuters’a yaptığı açıklamada, „İtalya’daki hat yöneticimiz, Trablus, Bingazi ve Misurata limanlarının hepsinin bu sabah itibariyle kapatıldığını söyledi“ dedi.

GÖZLER KADDAFİ’DE

Libya’da iç kargaşa sürerken, dün
ilkkez, kez kameraların karşısına geçen Devlet Başkanı Muammer Kaddafi kısa bir süre sonra bugün bir açıklama daha yapacağı bildirildi.

El Arabiya, devlet televizyonuna dayandırdığı haberinde, Kaddafi’nin konuşmasında
ö nemli reformlar“ açıklayacağını belirtti. El Arabiya’nın haberine göre, Kaddafi yetkilerinin bir kısmını yerel yönetimleri devredeceğini ve yerel yönetimlere kendi bütçelerinin kontrolünü vereceğini söyleyecek.

Reuters’ın limanlarla ilgili iddiası, resmi ya da başka kaynaklarca henüz doğrulanmadı. Kaddafi’nin konuşmasında bu konuya değinip değinmeyeceği ise netleşmedi. Limanların kapatılmış olması durumunda bunun, Libya’daki Türklerin tahliye edilmesi sürecini nasıl etkileyeceği de bilinmiyor.

TAHLİYE ÇABALARI HIZLANDI, TÜRKLER ZOR DURUMDA

Türkiye vatandaşlarının tahliyesi için Bingazi’ye dün „Orhan Gazi-1” ve “Osman Gazi-1“ feribotlarını göndermişti. Denizhaber.com.tr’nin haberine göre, gemiler TSİ 20:00 sularında Bingazi limanına varmayı planlıyor.

Tahliye çalışmalarını hızlandırmak isteyen Türkiye’nin ayrıca Fethiye-Derne arasında ring seferi yapacak iki yolcu gemisini daha göndereceği bildirildi.

Libya’da yaklaşık 25 bin Türk bulunuyor. Libya’da tahliye edilmeyi bekleyen Türkler, Bingazi yakınlarındaki
Bir Hangarda bekliyor.Türklerin yeme, içme ve yatma yerlerinde problem olduğu için eziyet çektikleri ifade edildi. Anadolu Ajansı bugün öğleden sonra Türklerin kaldığı yerlerden ilk görüntüleri abonelerine servis etti.

Sizde Yorum Yapın