chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Memur maas ZAMLARI

Başbakanlık Merkez binada 5 Ekim Salı günü saat 15.30’da gerçekleştirilecek toplantıya, Kamu İşveren Kurulu üyeleri ile Uzlaştırma Kurulu’na başvuran Türkiye Kamu-Sen davet edildi.

Yaklaşık 2 milyon memuru ilgilendiren görüşmelerde kritik viraja gelindi. Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, memur maaş zamları konusunda Uzlaştırma Kurulu kararını müzakere için Kamu-Sen’i görüşmeye çağırdı.

Hükümetin önerisini kabul eden Memur-Sen ve görüşmelerden çekilen KESK ise toplantıya çağrılmadı. Hükümet, toplu görüşmede son olarak memur maaşlarına gelecek yıl yüzde 4 artı 4 zam, ek ödeme kapsamındakilere 80 lira ek ödeme, aile yardımının birinci ve ikinci 6 aylarda 20’şer lira artırılması ve 3 ayda bir 45 lira toplu görüşme primi verilmesi önerisinde bulunmuştu.

Türkiye Kamu-Sen, taban aylığa birinci ve ikinci 6 ayda 30 lira zam yapılması talebi kabul görmediği için Uzlaştırma Kurulu’na başvurmuştu.

Kurul, hükümetin teklifine ilave olarak taban aylığa ilk altı aylık dönem için 16, ikinci altı ay için ise 22 lira artış önermişti.

Toplu görüşme heyetinin yapacağı toplantıyla görüşme süreci tamamlanmış olacak. Memur maaşlarına yapılacak zam konusundaki son kararı Bakanlar Kurulu verecek.

UZLAŞTIRMA KURULU KARARINI KABUL ETSİNLER

Türkiye Kamu-Sen Teşkilatlandırma Sekreteri ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, “Uzlaştırma Kurulu kararlarını bugüne kadar bu hükümet 6 defa reddetmiştir, bu defa kabul etsin “ dedi.

Sizde Yorum Yapın