chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

olimpiyat logo


Olimpiyat Logosuna Tepki.
iran önümüzdeki yil yıl Londra’da yapılacak olimpiyat oyunlarının logosunda “Zion” ifadesinin kullanıldığını öne sürek logonun değiştirilmesini talep etti. İran, üstü kapalı olarak oyunları boykot edebileceği uyarısında bulundu.
Logodaki „2012“ yazısının „Siyonizm“ sözcüğünün kökü olan v e İncil’de Kudüs için kullanılan „Zion“ kelimesini çağrıştırdığını belirten İran, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları için tasarlanan logoya tepki gösterdi.

İran, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Jacques Rogge gönderdiği itiraz yazısında, logoyu „ırkçı“ bulduğunu bildirdi.

İran Milli Olimpiyat Komitesi tarafından gönderilen mektupta, İran’ın boykot ettiği, 1980 Moskova ve 1984 Los Angeles oyunları hatırlatılarak, logoda değişikliğe gidilmemesi halinde, başta İran olmak üzere bazı ülkelerin Londra oyunlarına katılımını etkileyeceği kaydedildi.

İran, diğer İslam ülkelerini de “ırkçı logo”ya tepki göstermeye çağırdı.

İran’ın Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Behram Afşarzade, logonun “İngiltere’de söz sahibi olan Siyonist örgütlerin etkisi altında yapıldığını” söyledi.

IOC, İran’ın mektubuna hizla yanıt vererek, logoda kullanılan sözcüğün sadece “2012” kelimesini ifade ettiğini ve başka bir anlamı olmadığını açıkladı.

LOCOG olarak bilinen Londra Organizasyon Komitesi, benzer bir açıklama yaparak, ambalemin 2007 yılında tasarlandığını belirterek neden buca seneden sonra böyle bir itiraz geldiğini şaşkınlıkla karşıladığını bildirdi

One Response »

  1. japan is in a crisis right now

Sizde Yorum Yapın