chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Recep Tayyip Erdoğan Hakkari Saldırısı Acıklaması


Hakkarideki hain pusu 8 askerimizin sehit edildigi haberi üzerine ülkede yas ilan edildi.
Erdoğan: 8 yavrumuzu teröristler şehit ettiler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Hakkari’deki hain saldırıyle ilgili İstanbul’da konuştu

İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü İcra Komitesi Toplantısı’nda yaptığı açılış konuşmasına Hakkari’deki saldırıyı hatırlatarak başlayan Erdoğan şöyle konuştu: „Bir hüznümü ifadeyle sözlerime gireceğim. Bu gece yarısı sahur vaktinde 8 yavrumuzu teröristler şehit ettiler.

Şehitlerimize allahtan rağmet diliyorum. Yaralı kardeşlerime şifalar diliyorum. Milletimizin tekrar başı sağolsun diyorum. Biz bu mana dolu Ramazan ayı içerisinde özellikle sabırla devam ettiğimiz bir süreci bu yaşanan olaylarla bu mubarek ayda gölgelenmesini istemezdik. Ne yazık ki terör böyle acımasız dini olmayan bir olay. Bir fenomen. .. “

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Şunu herkesin bilmesi gerekir ki devletin gücü üstünde güç yoktur. Kim Türk devletini silahla, terörle, şiddetle herhangi bir şekilde hizaya getireceğini düşünüyorsa, büyük bir yanılgı içine girer. Ve bunun maliyeti de çok büyük olur“ dedi.

Gül, İstanbul’dan Ankara’ya gelişinde Esenboğa Havalimanı’nda, gazetecilerin soruları üzerine Hakkari’deki hain saldırıya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Hakkari’de askeri konvoyun geçişi sırasında teröristler, önceden yola koydukları bombayı patlattı. Hain saldırıda 8 er şehit oldu…

Patlama Hakkari-Çukurca karayolunun 15’inci kilometresindeki Vali Erdoğan Gürbüz Çeşmesi yakınlarında bu sabah saat 09.00’da askeri konvoyun geçişi sırasında meydana geldi.

Patlamada ilk belirlemelere göre 1 asker hayatını kaybetti, çok sayıda asker de yaralandı. Yaralı askerlerden 7’sinin hayatını kaybetmesi üzerine şehit sayısı 8’ye yükseldi. Şehitler arasında üst düzey komutanların olduğu yönünde haberler geliyor.

Sizde Yorum Yapın