chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Şanlıurfa BDP Mitingi


BDP Sanliurfa Mitingi Kavgali YARALANMA Sonuclarina Neden oldu..

BDP Baris Kardeslik icin Sanliurfada Yaptigi Miting yine olayli gecti.
Cok Sayida cevik kuvvet polisin karistigi miting olaylarindan göruntuler.

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan: „Pusuya yatmış kalleşçe bir el, durmadan barışı hançerliyor dedi.
Şanlıurfa’da önceki gün BDP il başkanlarının da bulunduğu 21 kişinin „terör örgütüne yardım ve yataklık ettikleri“ gerekçesiyle gözaltına alınmasını protesto etmek için BDP ile Sivil İnisiyatif Platformu tarafından düzenlenen eylem mitinge dönüştü. Eylem sırasında küçük kızların da aralarında bulunduğu grup teröristbaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar attı. BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, „Pusuya yatmış kalleşçe bir el, durmadan barışı hançerliyor“ dedi.

BDP ve Sivil İnisiyatif Platformu tarafından düzenlenen eylem nedeniyle polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Ali Şelli Parkı’na gelen BDP üyeleri, polis ekipleri tarafından didik didik arandı. Eyleme teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan ile birlikte BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, Bitlis Milletvekili Mehmet Nezir Karabaş, BDP Parti Meclis üyesi Dündar Mercan, Parti MYK üyeleri ile çok sayıda partili katıldı. Toplanan kalabalık, parti aracının gelmesi ile birlikte yürüyüşe geçti. Ali Şelli Parkı’ndan Ahmet Bahçıvan İş Merkezi’ne doğru yürüyen eylemciler, Kürtçe ve Türkçe olarak teröristbaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar attı. Küçük kız çocuklarının da büyüklerinin sloganlarına eşlik ederek zafer işareti yapması dikkat çekti.

Daha sonra Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde toplanan grup burada da alkış ve sloganlar attı. Seçim otobüsüne çıkan BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada hükümete yüklenerek „Bir taraftan farklılıklar temsil edilsin, bir taraftan şiddeti, 30 yıldır süren çatışmayı sona erdirmek için biz bunca gayret ve sorumlulukla davranırken, eş Başkanlarımız AK Parti hükümetiyle görüşme yaparken, aynı günün akşamında biz Cumhurbaşkanı Gül’le, görüşürken, Başbakan ile görüşürken ve aynı zamanda ana muhalefet partisi lideri Kılıçdaroğlu, yeni bir görüşme ile kapılarını aralarken, böylesine hassas bir süreçte Türkiye’nin kaderini, barışını, demokrasisini belirleyecek süreçte, mecliste bir haber geldi. Şanlıurfa il örgütümüz eş başkanlarımız İbrahim Ayhan, Adile Fidan ve parti meclisi üyelerimiz bir gece apar topar alınıyor ve partimiz yöneticileri kadın, gençlik, sanat ve sivil toplum örgütlerimiz bir gecede kelepçelenip anlıyor. Bakın Başbakan, 13 Nisan’da ateşkes oldu. 14 Nisan’da operasyon yaptın, 54 parti üst düzey yöneticimiz ve Belediye Başkanlarımızı içeri aldın. Şimdi, Başbakan, Hükümet, yanlış yapıyorsunuz, Türkiye’ye zarar veriyorsunuz. Türkiye’nin barışına ve kardeşliğine zarar veriyorsunuz, barış sürecini arkadan hançerliyorsunuz, Pusuya yatmış kalleşçe bir el durmadan barışı hançerliyor. Sabah gelirken havalanında Başbakan’ın yardımcısı ile karşılaştım. Dedim ki ?nedir bu ne iştir, Çiller dönemi gibi mi yapmak istiyorsunuz, o acılar, o gözaltılar, o faili meçhul cinayetler, o göçler yetmedi mi?‘ ‚Hayır‘ diyor, ?Bu yargının işidir‘ diyor yargıya topu atıyor“ dedi.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından 1 Ekim Cuma günü kent merkezi ile Ceylanpınar ve Suruç ilçelerinde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda 21 kişi gözaltına alınmıştı. Operasyon kapsamında arama yapılan ev ve derneklerdeki birçok bilgisayar ve dokümana el konulmuştu. Gözaltına alınanlar arasında BDP İl Eşbaşkanları İbrahim Ayhan ve Adile Fidan, BDP İl Başkan Yardımcıları Bekir Benek ve Müslüm Kaplan, BDP Kadın Meclisi üyeleri Naile Bali, Azize Yağız, BDP Siyaset Akademisi yöneticisi Abdulkadir Çiçek, Suruç Belediye Başkanı Etem Şahin’in eşi Aynur Şahin, Urfa Kültür Sanat Merkezi (UKSM) yöneticisi Mikail Gözek, Azadi Welat Gazetesi İl temsilcisi Mehmet Veysel Ateş, bir kuaförde çalışan Nevrez Alataş, BDP merkez çalışanı Şahin Binici ve parti üyesi Muhittin Yener, Viranşehir İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Öztürk, Seydi Silgir, BDP Ceylanpınar İlçe Teşkilatı’nda görevli Kays Işık ve BDP Siverek İl Genel Meclis üyesi Salih Işık bulunuyor

Sizde Yorum Yapın