chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Sela Imamin Kendi ölüm ilani

Imam’in son Vasiyeti banda kaydettigi kendi sesiyle söyledigi selasinin yayimlanmasiydi.Ancak Band kaydinin sadece Kendi Mahllesinde yayinlanmasina izin verildi.
BU DA OLDU!ÖLEN IMAM, KENDI “SELA”SINI VERDI!


Müftülükte, vatandasta bu ise çok sasirdi
Trabzon’un Tonya ilçesinde siroz hastaligi nedeniyle hayatini kaybeden emekli imam Mehmet Ali Öner’in (88) ölmeden bir hafta önce kendi sesiyle okuyup banda kaydettigi selasi ve ölüm ilani, görev yaptigi Tomasli Cami’nin hoparlöründen yayinlandi. Müftülük, prosüdüre uymadigi gerekçesiyle kasetteki kaydin merkezii sistemden yayinlanmasina izin vermedi.

MÜFTÜLÜK OLUMSUZ YANIT VERDI
Kasedi yakin arkadasi olan Tomasli Camii Imami Nesat Günaydin’a teslim eden Mehmet Ali Öner, 6 ay önce vefat etti. Imam Günaydin bu vasiyeti Tonya Müftülügü’ne bildirdi ancak olumsuz yanit aldi. Babasinin salasinin yer aldigi kasedi sadece mahallerinin camisinde okutabildiklerini kaydeden Adnan Öner, „Babam Tonya’ya uzun yillar hizmet etmis, herkesle iyi iliskiler kurmustur. Son vasiyeti, ölümünü kendi sesinden insanlara duyurmakti ama ne yazik ki bu vasiyeti yerine getiremedik. Müftü’nün kararina saygi duyuyorum ancak bu vasiyeti yerine getirememek bizi çok üzdü ve her geçen gün bu kahir bizi yaraliyor“ diye konustu.

BÖYLE BIR UYGULAMA HIÇ YAPILMADI
Tonya Müftüsü Abdurrahman Sahin, „Çok deger verdigimiz bir insandi. Varisleri öldükten sonra vasiyetini bize getirdi, biz de prosedür olarak mümkün olmadigini belirttik, onlar da israrci olmadi. Böyle bir uygulama daha önce hiç yapilmadi. Belki de kendi sesinden salasinin duyulmasi insanlari daha çok üzerdi“ diye konustu.

30 yil imamlik yaptiktan sonra emekli olan imam Mehmet Ali Öner, Büyükmahalle Camii’nde kilinan cenaze namazinin ardindan 1996 yilinda kendi gibi Siroz hastaligindan yasamini yitiren esi Fatma Öner’in yanina defnedildi. Trabzon’un Tonya ilçesinde siroz hastaligi nedeniyle hayatini kaybeden emekli imam Mehmet Ali Öner’in (88) ölmeden bir hafta önce kendi sesiyle okuyup banda kaydettigi selasi ve ölüm ilani, görev yaptigi Tomasli Cami’nin hoparlöründen yayinlandi. Müftülük, prosüdüre uymadigi gerekçesiyle kasetteki kaydin merkezii sistemden yayinlanmasina izin vermedi.

Sizde Yorum Yapın