chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

YGS sınav soruları ve cevapları 2011 ne zaman yayınlanacak?

YGS sınav soruları ve cevapları,YGS sınav soruları ve cevapları nezaman aciklanaciktir diye bekleyen Arkadaslara.YGS sınav soruları ve cevapları Sali Günü yayinlanacaktir.

Sinavlar/Duyurular/SinavTakvimi/SinavTakvimi

YGS sınav soruları ve cevapları ÖSYM’nin yaptığı açıklamaya göre 29 Mart Salı günü adaylar ile paylaşılacak. 27 Mart Pazar günü sınava girecek olan Üniversite öğrenci adayları sınav sorularını Salı günü ÖSYM’nin web sitesinden eş zamanlı olarak birincikuvvet.com’dan PDF formatında indirebilecek. ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre 27 Mart Pazar günü yapılacak YGS soruları ve cevapları ilk gün sadece Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu tarafından duyurulacak. YGS sınav soruları ve cevapları TRT’ye bağlı televizyonlarda adaylar ile paylaşılacak.

YGS sınav soruları ve cevapları 2011, 29 Mart Salı günü açıklanacak. 2011 YGS soruları ve cevapları ÖSYM ile eş zamanlı olarak birincikuvvet.com’da yayınlanacak YGS sınav soruları ve cevapları http://ygs2011-sorular.osym.gov.tr adresinden ilan edilecek.

ÖSYM’nin internet sitesindeki resmi açıklama şöyle:

27 Mart 2011 Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavının (YGS) soru ve cevapları, 29 Mart 2011 Salı günü saat 13.00’te ÖSYM’nin http://ygs2011-sorular.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

2011-YGS’de kullanılan sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

2011-YGS soru ve cevapları, 27 Mart 2011 tarihinde sınav tamamlandıktan sonra sadece Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu tarafından yayınlanacaktır.

Ulusal ve yerel yazılı basın-yayın organları ise Merkezimizle yapacakları sözleşmeler çerçevesinde söz konusu sınava ait soru kitapçığı ve cevap anahtarını, sınavdan bir gün sonra (28 Mart 2011 tarihinde) olmak üzere yayınlayabileceklerdir. Bu kuruluşlara ilgili soru kitapçığı ve cevap anahtarı sınav bitiminden sonra aynı gün saat 16.00’da basılı olarak verilecektir. Yayınevleri soruların basım hakkını, 29 Mart 2011 Salı gününden itibaren Merkezimizle yapılacak sözleşme ile temin edebileceklerdir.

2011-YGS soru ve cevap anahtarını yukarıda belirtilen kurallara aykırı biçimde kullananlar veya internet sayfalarında kullanıma açanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Sizde Yorum Yapın