chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Göbek eritmenin Sirlari

Artik Gobeginizi eritmek icin belirsiz ilaclara basvurmak zorunda dgeilsiniz,dogal yollarla fazla kilolarinizdan kurtula bilirisniz.
Kalori yakmak icin bir kac cozum.

Göbeginiz oturdugunuzda akordeon misali kat kat katlaniyorsa ve bu durum sizi rahatsiz ediyorsa, ondan kurtulmak için diyet ya da egzersiz tek baslarina yeterli olmayacaktir. iste göbek eritmenin sirlari… ince bir vücuda sahip oldugu halde göbeginden yakinanlara veya ne kadar ugrasirlarsa ugrassinlar göbeklerini bir türlü eritemeyenlere sikça rastlarsiniz. Hatta bazilari, televizyonlarda reklami yapilan ilginç görünümlü karin çalistiran aletlerden satin bile almistir, ama tabii bunlarin istenilen randimani veremediklerini anlamalari da uzun sürmez. Aslinda ‚göbek problemi‘, kulaktan dolma diyet ve egzersiz yöntemleriyle çözümlenemeyecek kadar önemli bir sorun. Bu konuda uzman önerileri dogrultusunda hareket etmek ve sabir göstermek, ’siki ve düz bir karna sahip olmanin‘ anahtari. istenilen ölçülerde, düzgün ve orantili bir vücuda sahip olmak ve göbeginizden kurtulmak için sunlara dikkat etmeniz gerekiyor: Beslenme Düz bir karin istiyorsaniz, dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ‚beslenme‘ konusudur.

Yaglardan kurtulmak için öncelikle kan sekeri seviyesini kontrol altina almaniz gerekiyor. Bu da en iyi günde 4-6 ögünle saglanir. Tabii 6 ögün deyince akliniza, masalar dolusu yemek gelmesin. Bir ögün, sebzeli bir omlet de olabilir, meyve dogradiginiz bir misir gevregi de, ya da yarim fincan pilavla bir parça tavuk ve bolca salata veya bir elma. Temel olarak üç ana ve üç ara ögün tüketebilirsiniz. Burada amaç, az ama sik yemektir. Böylece ihtiyaciniz kadar protein ve karbonhidrat ve az miktarda da yag tüketmis olursunuz.
Oranlar
Alinan kalorilerin yüzde 80’inin karbonhidratlardan gelmesi halinde, siki ve düz bir karna sahip olmak pek mümkün olmuyor. Oranlar degisebilir, ama kalorilerin yüzde 55’inden fazlasinin karbonhidrattan alinmasi, vücuttaki yagdan kurtulmada pek yardimci olmaz. Vücut tolere edebiliyorsa, az miktarda karbonhidrat alarak diyet yapilabilir. Önemli olan, yüzde 55 sinirini asmamaktir.

Zamanlama
Bünyeye giren yag miktari azaldikça, vücut bir tür alarma geçerek, alinan yagi depolamaya çalisir. Bu nedenle gün içinde her 2-3 saatte bir, bir seyler yenilmesi öneriliyor. Bu, vücuttaki yagi yakmaya yardimci olur.

Kalori
Yukarida belirtilenlerin hepsini uyguladigi halde, yine de düz bir karna sahip olamayanlar, kilolarini sabit tutmak için günde kaç kalori alacaklarini ögrenmeleri gerekiyor. Bunu da biraz ugrasip deneme yoluyla ögrenebilirsiniz. Ayrica, tükettiginiz toplam kaloriyi, kaç gram protein, karbonhidrat ve yagi tükettiginizi de belirleyip yazmalisiniz.

Kalori azaltma
Kiloyu sabit tutmak için alinmasi gereken günlük kalori miktari bulunduktan sonra, alinan kalori miktarinin 200 kalori kadar azaltilmasi gerekiyor. Hedef, yiyebildiginiz kadar yiyip, yine de yag yakmaya devam etmek ama bu arada da kas kaybina ugramamaktir. Olabildigince az yemeyi hedeflerseniz, elde edeceginiz tek sey metabolizmanizi yavaslatmak ve kas dokusundan kaybetmek olacaktir. ilk hafta sonra verdiginiz, kilodan çok, vücutta birikmis su olacaktir. Esas ondan sonra kilo vermeye baslarsiniz.

Tutarlilik
Haftanin 6 günü bu program uygulanip, haftada bir gün istenilen bir besinden bir porsiyon tüketilebilir. Ancak burada önemli olan sey abartmamaktir. Çünkü abartmaniz halinde kan sekeri seviyesi tekrar yükselebilir ki, bu da yag yakmanizi durdurur.

Agirlik çalismasi
Haftada 2-3 kez yapilacak 35 dakikalik (bir saate de çikilabilir) agirlik çalismasi, hem vücuttaki kas kütlesini, hem de metabolizma hizini arttirir; çünkü kas, yagdan daha çok kalori yakar. Bu sekilde günde fazladan 30 ila 50 kalori yakabilirsiniz. Agirlik çalismasina karin egzersizlerini de dahil etmelisiniz. Böylece bir yandan vücudunuzdaki yag miktarini azaltirken, diger yandan da karninizi sikilastirmis olursunuz.

Kardiyovasküler egzersizler:
Haftada 3 ila 5 gün, 30-40 dakikalik orta yogunlukta kardiyo egzersizleri (yürüyüs, kosu, yüzme, bisiklet vs) yapilmasi da önerilenler arasinda. Baslangiç seviyesindekiler, egzersizin yogunlugunu kademeli olarak arttirmalilar. Eger zaten belli bir seviyedeyseniz, haftanin iki günü daha yogun program uygulayabilirsiniz. Bunu düzenli uygular, yediklerinize dikkat eder ve bu rutini her 3-4 haftada bir degistirirseniz, düz bir karna sahip olabilirsiniz.

Sizde Yorum Yapın