chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Zayıflama ve estetik Ameliyati

Zayıflama ve estetik cerrahi

Zayıflamak için ne gerekli

insanlar genellikle zayıflayamazlar. zayıflamak
ya bir hayal olarak kalır ya da kısa süreli bir başarıdan ibaret olur. bir süre dişinizi sıkarsınız kilo verirsiniz ama sonunda herşey tersine döner. bu söylediğim herkez için geçerli olmasa da çok büyük bir yüzdeyle olan budur.

bu kısır döngüyü kırmak için bilmeniz gereken
bir kaç şey var.

bu şekilde kilo al – ver döngüleri yapabileceğiniz en yanlış şeylrden birisidir. kilo verirken kaslarınızdan da kaybedersiniz ama alırken sadece yağ alırsınız ve kas yağ oranınız giderek bozulur.
eğer sizin iştahınız çevrenizdeki herkezde her zaman daha fazla ise bunu bir kişilk özelliği olarak algılamayın. bu iştahınız altta yatan ve sinsi sinsi ilerleyen bir şeker hastalığının ilk ve
çok erken belirtisi olabilir. eğer ailenizde şeker hastası yakınlarını da varsa size tavsiyem 5 saatlik bir şeker yükleme testi yaptırın. şekeriniz üçüncü saatte yerlerde sürünmeye başlıyorsa bu hem ilerde şeker hastası olmaya iyi bir aday olduğunuzu hem de aşırı iştahınızın bir kader olmadığını sadece vücut kimyasındaki bir karışıklığın sonucu olduğunu gösterir. bu tedavi edilebilir bir durumdur ve hem kendinizi
diabetten korursunuz hem açlık krizlerinden kurtulur ve kilo verirsiniz. bu söylediğim belki bütün bu web sitesinde söylediğim en önemli şey.
tiroit hormonunuz düşük ise yani “hipo-tiroid”
bir durumdaysanız ne yaparsanız yapın kilo veremezsiniz. “su içsem yarıyor” diyorsanız belki böyle bir sorununuz vardır.
sizi yönlendirecek ve motive edecek iyi bir uzmanla kilo verin. bu herkesin bir çok şeyi
bildiği bir alan ama gerçek bir uzman size çok yardımcı olur.

özetle kilo vermeye başlamadan önce bir muayene olun ve metobilizmanızı bir kontrol
ettirin, bir uzmana danışın ve bu işi bir kerede tam olarak ve sonsuza kadar yapın.
 

6 Responses »

 1. KOLAY KİLO VERMENİN PÜF NOKTALARI. Kilo vermenin en etkili ve doğru yolu vücut yağ depolarının azaltılmasıdır. Bunun yolu da kişiye özel kalori Kilo vermeye başlamak için ihtiyacınız olan tek şey 1 dakika! İşte aldığınız kalorileri azaltmak ve daha çok yağ yakabilmek için tam 25 tane ,Evde kilo vermenin püf noktaları – Yaz geldi, sıkı ve fit görünmenin tam zamanı! Pratik yöntemlerle evde kilo vermenin yollarını denemeye ,
  Kilo vermek neredeyse tüm insanlığın sorunu haline geldi. Diyete başlıyorum dediniz ve kilo verdiniz. Peki kilonuzu korumayı nasıl sağlayacaksınız

 2. SPORLA KİLO VERMENİN PÜF NOKTALARI“ başlıklı makalenin tüm hakları yazarı Dyt. Ahmet GÜRAPAYDIN’e aittir ve makale, yazarı tarafından,SU İÇMENİN KİLO VERMEYE ETKİSİ NEDİR?
  Günlük sıvı tüketiminin yeterli olması metabolizmanın düzgün çalışması, kan dolaşımının düzgün olması, düzenli idrara çıkabilmek için çok önemlidir. her yetişkinin günde 2 – 2,5 litre sıvı tüketmesi gerekir. yalnız bur da önemli olan nokta su yerine sayılabilecek sıvı arasında çay ve kahve yer almamaktadır. su yerine sayılabilecek diğer sıvılar az tuzlu ayran, taze sıkılmış meyve suyu, doğal maden suyu olabilir bunlarda su niyetine tüketilebilecek sıvı içeceklerdir.

  HANGİ YİYECEKLER TOKLUK HİSSİ VERİR?
  Özellikle protein’li ve yağlı yiyeceklerin tokluk süresini uzattığı bilinmektedir. genelde yapılan yanlış proteinlerle karbonhidratları ayırmak yada yağ gibi besinleri tamamen diyetten uzaklaştırmaktır. fakat karbonhidrat yağ ve protein bir arada bulunduğu zaman daha çok tokluk hissi yaratır. yine glisamik endekse bağlı yiyecekler yani kan şekerini yavaş yükseltip yavaş düşüren yiyecekler tokluk hissi yaratır. örneğin beyaz şeker beyaz şeker içeren gıdalar pirinç beyaz undan yapılan gıdalar kan şekerini hızlı düşürüp hızlı yükselttiğinden ötürü daha çabuk acıkmanıza sebep olur. tokluk hissi yaratan bir diğer yiyecek ise çorbadır. yapılan bütün bilimsel araştırmalarda öğün öncesi tüketilen çorbanın kişilerin tokluk hissini çoğalttığını göstermiştir. temel olarak daha uzun tok kalmak daha az kalori alacağımızdan ötürü daha çabuk zayıflayacağımızı gösterir. lifli yiyecekler sebzeler ve meyveler fakat meyvelerin üzüm yada muz gibi kan şekerini hızlı yükseltenleri değil de daha posalı lifli ve şeker içeriği düşük olanları tokluk süresini uzatıp lifli beslenmemize de yardımcı olacağı için daha kolay zayıflamamızı sağlar.

  DİYETLE BİRLİKTE SPOR YAPILMALIMI?
  Diyetle birlikte spor yapılması şart değildir fakat sağlıklı kilo vermek adına yapılabilecek en doğru şey diyet+egzersiz şeklinde zayıflamaktır. fakat günümüzde her bireyin çalışma koşulları yada diğer koşullar sebebiyle spor yapması mümkün olmuyor bu nedenle de sağlıklı bir diyet için diyetisyenle beraber kişiler sağlıklı bir şekilde kilo verebilir. fakat kilonun korunması sağlıklı bir yaşam için şarttır bu yüzden düzenli egzersiz yapılması gereklidir.

 3. KİLO VERMENİN PÜF NOKTALARI

  Kilo vermenin temeli sadece yediğinizden fazla kalori yakmaktır. Hayatınızda yapacağınız ufak değişiklikler sayesinde fazla kilolarınızdan kolayca kurtulacaksınız.

  Kilo vermenin kuralları

  Bir kilo vermek için yakmanız gereken kalori normal günlük hayatınızda yaktığınızdan 3500 kalori daha fazla yakmaktır. Kulağınıza çok büyük bir rakam gibi gelse de adım adım kendinizi eğittiğinizde bunun gözde büyümemesi gereken bir ölçü olduğunu göreceksiniz.

  1. Bazal metabolizma oranınızı ölçün: Bazal metabolizma vücudunuzun nefes alırken ve sindirirken bulunduğu durumdur. Bu oran her gün tüketmeniz gereken minimum kalori miktarıdır. Bu sayede temelde ihtiyacınız olanı hesaplayacak ve diğer kalorilerden kurtulmanın yollarını bulacaksınız.

 4. . Aktivite seviyenizi ölçün: Otururken, ayakta dururken, egzersiz yaparken ve yürürken ne kadar kalori yaktığınızı hesaplayın. Böylece gün içerisinde yaktığınız kaloriler göz önünüzde olacak ve bir şey yerken o besin maddesinin kalorisine gözünüz kaçacaktır. Unutmayın gözünüzün önünde olan şeyler daha kalıcı etki bırakır ve kararlarınızı daha kolay etkiler.

  3. Ne kadar kalori tükettiğinizi takip edin: Yediğiniz en ufak bir şekerlemenin bile kalorisini bir kâğıda yazın. Gittiğiniz restoranlarda da yemeklerin besin değerleri kısmını okumadan geçmeyin.

  4. Bazal metabolizma oranınızı ve günlük aktiviteleriniz için ihtiyacınız olan kalorileri toplayın ve aldığınız kalorilerle karşılaştırın. Eğer 2000 kaloriye ihtiyacınız varsa ancak 2400 kalorilik besin tüketiyorsanız kilo vermek yerine zaman içerisinde daha fazla kilo alacaksınız demektir.

  Aşağıdaki tabloda kilo vermek için düzenleyebileceğiniz bir örnek bulunmaktadır. Yapacağınız ufak değişikliklerin ne kadar etkili olduğunu zaman içerisinde göreceksiniz:

 5. Her egzersiz kilo verdirir mi? Egzersiz yaparken kendimi ne kadar çok yorarsam o kadar çok mu kalori harcarım? Spordan hemen sonra tartıldığımda verdiğim birkaç yüz gram gerçek zayıflama alameti midir?

  Bu konularda yazılmış onlarca makale ve kitap var. Benim amacım literatüre katkı yapmak değil, siz dostlarımla deneyimlerimi paylaşmak. Eğer bu yazı çok okunursa 2. bölümü de yazacağım, yoksa başka konuya geçeceğim. Bu konuları okuyarak, araştırarak, gözlemleyerek ve kendimde deneyerek öğrendim ve sizlerle paylaşmak istiyorum ki kendinizi yanlış egzersizlerle boş yere tüketmeyin.

  Öncelikle belirtmeliyim ki yetişkinseniz ve düzenli spor yapmıyorsanız, düzenli egzersiz yapmaya karar verdiğinizde öncelikle bir doktor kontrolünden geçin. Bilinçli yapılan egzersiz çok yararlı olacağı kadar bilinçsizce yapılacak egzersiz de o kadar zararlı olabilir. Ayrıca egzerizlerinize bir antrenör-spor eğitmeni eşliğinde başlarsanız harika bir iş yapmış olursunuz. Benim sizlerle paylaşacağım konular pratik birkaç ipucu. Egzersizden kastım da sizlere de tavsiye edebileceğim yürüme, yüzme (sporların kralı), bisiklet ve hafif tempo koşu (jogging). Bu sporlar herkesin her yaşta yapabileceği esaslı egzersizler.

  Arkadaşlar, kilo vermek basit bir anlatımla aldığımızdan fazla enerji harcamaktır. Enerjiyi harcayan da kaslarımızdır; yani kaslarımızı ne kadar çok çalıştırırsak o kadar çok kalori harcarız. Denklem basit görünmekle beraber o kadar da basit değil. Size bir örnek vereyim: Ekmeğin 80 santigrat derecedeki bir fırında 15 dakikada piştiğini varsayalım. Aynı hamuru 500 santigrat derecedeki bir fırında 1 dakikada pişirsek ne olur? Evet bildiniz, kömür olur. Veya 160 santigrat derecede 5 dakika? Dışı hemen kabuk bağlar, içi hamur kalır. Yani ekmeğin iyisi düşük kalorili yakıtla uzun sürede pişendir (odun fırını ekmeği ondan makbuldür).

  Şimdi diyeceksiniz ki bunun egzersizle ne ilgisi var, bizimle kafa mı buluyorsun arkadaş? Hayır, bunun konumuzla çok ilgisi var. Kilo verdirecek yani maksimum enerji harcatacak egzersiz, orta zorluk derecesinde ve uzun süreli olandır efendim. Bu da ne demek? Nabzınızı tavana vurdurup 10 dakikada kendinizi tüketeceğinize, nabzınızı orta -yüksek seviyede tutup 30 dakika egzersiz yaparsanız daha az yorulup daha fazla enerji harcarsınız demek. Yani vücudunuzu bir fırın gibi düşünün, ısısını kontrollü olarak arttırın ve orada sabit tutun (bunun kontrolünü egzersiz esnasında belirli aralıklarla nabız ölçerek yapabilirsiniz, bir sonraki yazımda anlatacağım). Öneri 1: Amacınız kilo vermekse egzersizinizin süresini her geçen hafta kademe kademe uzatın (sağlığınız elveriyorsa ve kendinizi iyi hissediyorsanız). Yoğunluğunu (süratinizi ve nabız seviyenizi) sabit tutun. Amacınız spor müsabakasına hazırlanmaksa bu yazıyı okumayı burada kesin!!!

  Burada size bir sorum var: evden çıkarken 73.8 kiloydum, 45 dakika tempolu yürüdüm, terledim, eve geldiğimde 73.4 kiloya inmişim. Bu verdiğim kilo değil de nedir? %80`i su ve tuzdur, hemen takviye edilmelidir yoksa vücut direnciniz düşer, hasta olma ihtimaliniz artar. Nasıl yani? Terle attığımız şey su ve vücudumuza gerekli olan çeşitli minerallerdir. Bunların eksikliği halsizlik ve baş dönmesine neden olabilir. E hiç mi kilo vermedim yani? Verdiniz ama sandığınız kadar çok değil. Öneri 2: Spordan önce, spor esnasında ve sonrasında sıvı takviyesini ihmal etmeyelim. Mineral kayıplarını suyla seyreltilmiş soda, sporcu içeceği (enerji içeceği değil) ve taze meyvelerden karşılayabilirsiniz. Egzersiz sırasında vücudunuz susuz kalırsa kalori harcamanız da azalır.

  Egzersizinizi mümkünse temiz ve açık havada yapın; kapalı salonda egzersiz yapıyorsanız ortamın iyi havalandırılmış olmasını sağlayın. Maksimum enerji harcamak istiyorsanız egzersiz süresince derin nefes alıp vermeyi unutmayın. Çünkü kilo vermek enerji harcayarak olur; enerji harcayabilmek için ise oksijen gereklidir (oksiyen yakıcı bir maddedir; ateş de onun sayesinde yanar kalori de). Bu işin püf noktası nefesinizin tamamını vermekten geçer; nefesinizin tamamını verebilirseniz otomatikman derin nefes alacaksınız zaten. Koşu, yüzme, merdiven çıkma, bisikletle yokuş tırmanma gibi aktivitelerde kısa sürede tıkanma, yorulma, karında ağrı, vs. durumların nedeni derin nefes alıp vermeyi ihmal etmektir. Yetersiz solunum nedeniyle kaslarımıza gereken oksijen gitmemiştir. Öneri3: Egzersiz süresince tempolu olarak derin nefes alıp vermeyi öğrenin. Nefesinizin tamamını verin, derin nefes alın (vücudunuz dik durumdaysa derin nefes aldığınızda omuzlarınız biraz havaya kalkabilir).

 6. Yalnız fazla kilolardan kurtulmak için değil, sağlıklı beslenmek amacıyla da diyet yapılması gerekiyor. Ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz’ün önsözünü yazdığı kitabında, aşırı beslenmenin kalp, tansiyon, diyabet, kanser dahil pek çok hastalığa neden olduğunu vurgulayan Fuhrman, sağlıklı beslenmek ve fazla kilolarından kurtulmak isteyenlere 6 haftada en az 10 kilo zayıflamayı sağlayan beslenme programı öneriyor.
  http://www.chatulkesi.com/kadinlar/diyet-fitness/zayiflama-ve-estetik-ameliyati.html/comment-page-1#comment-725
  Çeşitli hastalıkları beslenme ve doğal yöntemlerle iyileştirme konusunda uzman olan Amerikalı Dr. Joel Fuhrman’ın ”Yaşamak İçin Ye” isimli kitabı, Prestij Yayınları tarafından piyasaya sürüldü.

  Eserinde uzun ömrün formülünü ”besinler ve lifler açısından zengin bir diyet” olarak gösteren Fuhrman, lifin insan sağlığı için çok önemli yaşamsal bir besin olduğunu, meyve, sebze ve baklagil gibi daha çok doğal bitkisel yiyeceklerle farklı lif çeşitlerinden bol miktarda alınmasını tavsiye ediyor.

  Fuhrman, ekmek, makarna, pasta gibi karbonhidrat yönünden zengin besinlerin çok az tüketilmesinin, tatlı ihtiyacının meyvelerden karşılanmasının ve hayvansal besinler yerine de yeşil sebze ağırlıklı beslenmenin önemine işaret ediyor. 280 gram brokolide 100 kalori bulunmasına karşın, 28 gram hayvansal besinde 100 kalori olduğuna dikkat çeken Fuhrman, ”Yeşil sebzeleri tıka basa yiyerek doyabilirsiniz” diyor.

  6 Haftalık Program

  ABD’li uzman Fuhrman, 6 haftalık program sonucunda fazla kiloların yanı sıra lipidlerin (kolesterol ve trigliserid) düşeceğini, baş ağrısı, gastrit, kabızlık, sindirimsizlik ve burun kanaması gibi birçok semptomun yok olacağını belirterek, ”Yaşamak İçin Ye” sloganı altındaki programına ilişkin şu bilgileri veriyor:

  ”SINIRSIZ YİYECEKLER; Salata dahil bütün çiğ sebzeler. Hedef günde yarım kilo yemek. Bu bir göbek salatanın ya da kıvırcık salatanın tamamıdır. Bezelye, tatlı kırmızı biber, domates, salatalık gibi çiğ sebzeler ekleyin. Yarım kilo tutarındaki bu tür yiyeceklerden alınacak kalori miktarı 100′den azdır.

  Pişmiş ya da buharda pişmiş yeşil sebzeler. ‘Ne kadar yerseniz o kadar kilo verirsiniz’ kuralı, bu grup için de geçerlidir. Hedef yine yarım kilodur. Bu sebzeleri yerken porsiyon çok büyük olmalı. Çalı fasulye, brokoli, enginar, kuşkonmaz, kabak, yeşil ve kırmızı lahana, Brüksel lahanası, bamya, pazı, şalgam, pancar, ıspanak, karnıbahar, patlıcan, biber, su kestanesi kullanarak pişmiş sebzelerde çeşitliliği sağlayın.

  Baklagiller de, dünyanın en mükemmel yiyeceklerinden biridir. Kan şekerini sabitler, tatlı arzusunu köreltir ve akşam üstü acıkmalarını engeller. 6 Haftalık programda günde en az 1 su bardağı dolusu yiyin. Nohut, kuru fasulye, barbunya, mercimek, soya fasulyesi, börülce ve daha birçok fasulye ve baklagil çeşidi. Günde en az 4 meyve yiyin.

  SINIRLI YİYECEKLER; Günde en fazla bir porsiyon pişmiş nişastalı sebzeler ya da tam tahıllar (Mısır, patates, pirinç, pişmiş havuç, ekmek, kahvaltılık gevrekler).
  Çiğ kuru yemişler ve tohumlar (günde maksimum 30 gram).
  Avakado (günde maksimum 60 gram).
  Öğütülmüş keten tohumu (günde 1 yemek kaşığı).

  YASAKLAR; Süt ürünleri, hayvansal gıdalar, öğünler arası atıştırmalar, meyve suyu, kurutulmuş meyve.”

Sizde Yorum Yapın