chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Dik Göğüs Meme Büyütme Yöntemleri


Meme Göğüs Büyütme Egzersizleri Masajlari ve Meme Büyütme Yöntemleri.
Göğüslerimizin büyük veya küçük oluşuna doğa bizim yerimize karar verir ve birçok kadın göğüsleri konusunda çok sıkılgandır. Güzel bir görünüme kavuşmak için göğsümüzün dik ve sert olmasını sağlamalıyız.

Göğüs, kaslı değildir. Göğsün esas yapısı, yağ ve bağlayıcı dokular, bunların koruduğu süt bezleri ve kan damarlarından oluşur. Bu yüzden göğüslerin zaman içerisinde yer çekimi kuvvetiyle aşağıya doğru sarkması kaçınılmazdır. Bu durumu egzersizlerinizle etkili bir biçimde önleyebilirsiniz. Ayrıca düzgün ve biçimli bir vücuda sahip olmak istiyorsanız omuzlarınızı dik, karnınızı içerde ve göğüslerinizi dışarda tutmayı öğrenmelisiniz.

Egzersizlerin etkili olması için bunları her gün tekrarlamalısınız. Egzersizler düzenli yapıldığında bir ay sonra göğüsleriniz güzel bir görüntüye ve sert bir dokuya sahip olacaktır.

1. Bacaklarınızı hafifçe iki yana açarak ayakta durun. Avuçlarınızı yumruk şeklinde kapatarak, kollarınızı dirseklerinizden kırıp birleştirerek yüzünüzün hizasına getirin. Dirseklerinizi omuz hizasında tutarak iki yana doğru açın. On defa, ara vermeden kollarınızı hızlı bir şekilde açıp kapayın. Birkaç saniye rahatladıktan sonra aynı egzersizi sağ dirseğinizi öne doğru getirirken sol dirseğiniz dışarıda kalacak şekilde tekrarlayın. Sağ dirseğinizi geriye götürürken ise solu öne doğru getirin. Ara vermeksizin bu hareketi de on kere tekrar edin. Bu egzersiz omuz ve göğüs kaslarınızı sertleştirmek için yararlıdır.

2. Ayakta gövdeniz dik, eller göğüs hizasında birbiriyle birleşmiş, dirsekler dışa doğru açık bir şekilde durun. 10 – 15 saniye boyunca bir avucunuzla diğerini itin. Her itmeden sonra kısa bir ara vererek 5 defa bu hareketi tekrarlayın. Bu hareket etmeyi gerektirmeyen bir egzersiz olup göğüsleri sertleştirmede yararlıdır.

3. Bacaklarınız hafifçe aralık, kollarınız dışa doğru iki yana açık şekilde ayakta durun. Kollarınızı kırmadan göğüs hizasında öne getirin. On kere bu hareketi tekrar edin. bu egzersiz omuzların ön kısımlarını ve göğüs bölgesini sertleştirir.

4. Ayaklarınız hafifçe açık, kollarınızı havaya kaldırarak ayakta durun. Kollarınızı göğüs hizasına indirin ve sonra tekrar yukarı doğru kaldırın. Bu hareketi 10 kere tekrar edin. Egzersizin etkisini arttırmak isterseniz elinizde birer kiloluk iki ağırlık taşıyabilirsiniz. Bu hareket göğüs bölgenizi sertleştirmek için idealdir.

5. Kollarınızın üstünde vücudunuzla 10 kere yaylanın. Soluk alırken dirseklerinizi kırıp, yavaş ve kontrollü bir hareketle göğüslerinizi yere doğru yaklaştırın (sırtınızı kamburlaştırmamaya dikkat edin). Sonra da soluk vererek başlangıç pozisyonunuza dönün. Eğer bunlar ilk egzersizlerinizse ya da bel ve ( http://www.chatulkesi.com )sırt ağrılarından şikayetçiyseniz, aynı hareketi kolaylaştırılmış haliyle yani dizlerinizi yere koyarak yapın. Ara vermeden 10 kere bu hareketi tekrar edin. Bu egzersiz omuzların, göğüs bölgesinin ve kolların çalıştırılması için yararlıdır.

6. Dört ayak üstü pozisyonu aldıktan sonra dirseklerinizi kırıp göğsünüzü yere doğru yaklaştırın. Bu hareketi yaparken sırtınızın kamburlaşmamasına dikkat edin. Sonra da sağ kolunuzu dışarı doğru uzatın. 20 saniye bu şekilde kaldıktan sonra başlangıç poszisyonuna geri dönün. Aynı hareketi sol kolunuzu dışarı doğru uzatarak tekrar edin. Bu egzersiz, omuzlar seviyesinde birikmiş gerginliği çözmede son derece etkilidir.

7. Dizlerinizin üstünde gövdenizi öne doğru eğin ve ellerinizi çenenizin altında yere dayayın. Dirsekleriniz dışa doğru açık dursun. Soluk alırken gövdenizi öne doğru iterek göğsünüzü olabildiğince yere yaklaştırmaya çalışın. 20 saniye kadar bu şekilde kalın ve gevşeyip hareketi ikinci defa tekrar edin. Bu egzersiz omuzlarınızda ki kaslı bölgelerin çalıştırılması için yararlıdır.

8. Her zamanki gibi dört ayak üzerinde durun. Kalçanızı bir çeşit üçgen oluşturacak şekilde kaldırın. Sol dizinizi esnetip sağ bacağınızı gergin tutun (topuğunuzu yerden kaldırmayın). Sırasıyla önce sol bacağınızı sonra da diğerini kırarak 10 kere bu hareketi tekrar edin. Bu hareket, kolları kuvvetlendirmek ve kasları esnetmek için yararlıdır.

9. Dört ayak üzeri pozisyonda durarak sağ kolunuzu yere paralel şekilde öne doğru uzatın. Kendinizi yapabildiğiniz kadar çok öne doğru itin. 20 saniye bu pozisyonda kalın. Sonra da aynı hareketi sol kolunuzla tekrarlayın. Bu esneme hareketi kol ve omuz kaslarınızın rahatlamasını sağlar.

10. Ellerinizi yanlarda düz bir şekilde tutarak ve bacaklarınızı bükerek oturun. Kollarınızdan kuvvet alarak kalçanızı yerden kaldırın. Kalçanızı yere değmeyecek şekilde aşağı doğru indirin. Ara vermeden 10 kere bu hareketi tekrar edin. Bu egzersiz aynı zamanda kol kaslarını ve kalçaları kuvvetlendirmek içindir.

Sizde Yorum Yapın