chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Dolgun Dudaklara Estetik Ameliyat

Dudak Estetigi Dudak Kalinlastirma Dudak Inceltme
Dudaklar, yüzünüzün tam ortasinda yer aldigi için çok fazla dikkat çeker. Kadini ilk bakista çekici, seksi bir görünüme büründürebilen kalin ve biçimli dudaklar bütün kadinlarin hayalidir.

Çekici ve seksi bir görünüme kavusmanizi saglayan güzel dudaklar ayni zamanda genç bir görünüm kazanmanizi saglar. Etrafinda çiziler olan ve iç bölümü kirismis bir dudak yapisi kisiyi oldugundan daha yasli gösterir. Dudaklardaki pembe kisimlar bazen genetik olarak dogustan ince yapilidir, bazen de yaslandikça incelir ve dolgunlugunu kaybeder. Dudaklarin yaslanmasi, yüzün yaslanmasi ile paralel olarak ilerler. Dudaklarin seklinde dis yapisi ve çene yapisi büyük rol oynar. Bunlarin yaninda dudagin boyu, kalinligi, genisligi, dislerin ne kadar kismini kapattigi etkenlerde önemlidir.

Ideal görünüslü bir dudak da alt dudak üst dudaktan kalin olmalidir ki böylece dis etleri gülümse esnasinda görülmemelidir.
Dudaklar, burun ucundan çene ucuna dogru çizilen hayali olarak farz edilen çizginin gerisinde kalmalidir. Bu hattin önünde görülen abartili dudaklar, estetik açidan kötü bir görüntü verir.

Dudak kalinlastirma için yapilan dudak estetigi ameliyatlari iki ana gurupta toplanir. Bunlardan ilki geçici olarak yapilan dudak estetik ameliyati, ikincisi kalici olarak yapilan dudak estetikleridir. Geçici olarak yapilan dudak estetikleri, genelde dudak içine dolu maddeleri ya da yag enjeksiyonu yapilarak gerçeklestirilir. Kalici olarak yapilan dudak estetigi ise, dermofet yag-deri greftleri, ve suni maddelerle yapilan dolgular sayesinde gerçeklestirilir.

Dolgu maddeleri en zararsiz metotlardir, fakat etkisi kisa sürelidir. Dolgu maddeleri enjekte ettirerek dudaklarinizi dolgunlastirmak isterseniz 6 ay ila 1 yil sonra dudaklariniz eski haline dönecektir. Dolgu maddelerin genelde tek bir risk ortaya çikar. Sayet alerjik reaksiyon sorunu yasamazsaniz genelde dolgu maddeleri ile 6 ay ila 1 yil arasinda dolgun dudaklarinizla gezebilirsiniz.

Dudak dolgunlastirmak için yapilan yag enjeksiyonlari da aslinda geçici yöntemlerden biridir. Çünkü degisen miktarlarda enjekte edilen yag zamanla erir. Bu nedenle islemin tekrar edilmesi gerekir. Iki üç seans devam eden yag enjeksiyonu genelde % 30-40 oranlarinda kalici hale gelebilir. Üstelikte zaman içersinde eriyen yaglardan arta kalan yaglar dudaklarda sekil bozukluguna da sebep olabilir. Yani dudak içine enjekte edilen yaglar ayni anda ayni oranda erimiyor. Sekil bozuklugunu düzeltmek için tekrar bir yag enjeksiyonu gerekir.

Dudaklari kalinlastirmak, dolgunlastirmak için son yillarda reaksiyona sebep olmayan dolgu maddeleri üretmek adina son yillarda büyük çalismalar yapilmaktadir. Bu çalismalar içinde en zararsiz ve en iyi sonucu veren Hyaluronik asit dolgusudur. Hyaluronik asit, vücut dokularinda bulunan mevcut yapi taslarindan biridir. Dudaklari dolgunlastirmak amaciyla yaygin olarak kullanilir. Vücutta zaten mevcut olan bir madde oldugu için, hyaluronik enjeksiyonlari istenmeyen bir reaksiyona sebep olmaz. Ancak bu enjeksiyonun da kaliciligi ortalama 6 ila 12 aydir ve etkisi geçtiginde tekrar yapilmasi gerekir. Buna ragmen diger dudak dolgunlastirici yöntemlere nazaran ucuz ve kolay bir yöntem oldugu için en çok basvurulan dudak kalinlastirma yöntemlerinden biridir.
Diger bir dudak kalinlastirici suni madde ise Gortex isimli dolgu maddesidir ve bu malzeme sayesinde yapilan dudak dolgulari kalicidir. Dudak kenarlarindan küçük kesiler yapilir ve bu kesilerden içeriye yerlestirilir. Konuldugu sekilde kalir ve zamanla seklini kaybetme riski yoktur. Ancak zamanla dudagi delip, disari çikabilme riski en önemli dezavantajidir. Omegla

Dudak dolgunlastirmak için uygulanan diger cerrahi metot ise dudak mukozasini yani dudagin pembe olan bölümünü, ileriye dogru iterek kalin ve dolgun bir görünüme kavusmasini saglayan ameliyatlardir. Bu yöntem sayesinde en iyi ve kalici sonuçlar elde edilmektedir. Lokal anestezi ile yapilan bir dudak kalinlastirma ameliyati olup 5 günde tamamen iyilesir.

Dudak estetikleri her zaman kalin dudaklara sahip olmak için yapilmaz, bazen de normalden çok daha kalin dudaklari daha ince göstermek için de yapilabilir. Kalin olan dudaklari inceltmek için dudagin pembe bölümünden bir kesi açilir buradaki yag dokulari çikarilir ve dikis atilir. Dudak küçültme ameliyati da lokal anestezi yöntemi ile yapilir. Ameliyat sonrasi olusan sislikler morluklar 3- ila 5 gün içersinde yok olur. Kesiler ve dikisler dudagin mukoza kismindan yapildigi için herhangi bir estetik ameliyat izi kalmaz.

Sizde Yorum Yapın