chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Genital Vajina Estetik

Vajina dis dudaklari yani büyük dis dudaklar vajinanin disaridan bakinca görünen bölümüdür. Vajina dis dudaklarinin sekli, dolgunlugu, büyüklügü vajinanin estetik görünüsü açisindan çok önemli bir unsurdur.

Vajina estetigi, günümüzde modern kadinlarin en çok tercih ettigi estetik ameliyat türlerinden biridir.
Vajina bazi durumlarda dogustan bazi durumlarda sonradan sekil bozuklugu olabilir. Vajina sekil bozukluklari kadina psikolojik açidan son derece olumsuz etkileyen bir durumdur. Kadin, vajinasindaki sekil bozuklugu yüzünden cinsel hayatinda sorunlar yasayabilir. Hatta birçok kadin vajina sekil bozuklugu sebebiyle cinsel hayati bitme noktasina gelmektedir.
Kimi kadinlarda vajina dis dudaklari hiç gelismemis ya da az gelismis olabilir veya çok fazla gelismis olup sarkik görünebilir.
Vajina estetigine basvurulan en çok sikâyet, vajina dis dudaklarinin çok kalin olmasidir. Vajina dis dudaklarinin kalin ve haddinden fazla dolgun olmasi dogustan gelen yapisal bir sorun olabilir. Vajina dis dudaklarinin asiri büyük olmasi vajinanin çok fazla terlemesine, terleyince de kötü kokmasina, vajina salgilarinin birikerek vajinada mantar olusmasina sebep olur. Bu durumda kadinin saglik durumunu bozmasinin yaninda, cinsel hayatini, ruhsal hayatini da bozar. Ayrica vajina dis dudaklarinin haddinden fazla büyük olmasi bikini, mayo, dar kumas pantolonlardan görüntü açisindan oldukça rahatsiz edici dikkat çekici bir örüntü verir.

Vajina ameliyati kimlere uygulanabilir?

Ergenlik dönemini tamamlamis ve vajina sekil bozuklugu olan her kadina yapilabilir. Vajina estetigi ile bakire olsun olmasin, çocuk dogurmus olsun olmasin uygulanabilir. Vajina estetiginin kizlik zarina hiç bir zarari olmadigi için bakire kizlara da rahatlikla yapilabilir. Vajina estetiginin dogum yapmaya, cinsel iliskiye girmeye, orgazm olmaya engel olmaz.

Vajina dis dudak küçültme ameliyati

Asiri büyük vajina dis dudaklari, sinirli uyusturma ile uyusturulur ya da genel anestezi uygulanir. Vajina dis dudaklarinin asiri büyük olan kisimlarindan yag dokusu veya liposuction yöntemi ile azaltilir ve deri fazlaligi varsa, fazla deri kesilerek alinir. Vajina estetigi ortalama 1 saat kadar sürer. Agri sizi hissedilmez ve ayni gün normal hayata dönülür. Dikis atilmis ise muhtemelen kediliginden eriyen dikisler atilmistir, sonradan dikis aldirmaniz gerekmez. Genital bölge temizliginize özen göstermeniz gerekir, bunun disinda ekstra bir bakim gerekmez. Vajina estetiginden sonra ilk 2 hafta cinsel iliskiye girilmemesi gerekir.

Vajina disa dudak dolgunlastirma ameliyati

Bazi kadinlarda dogustan bazi kadinlarda da sonradan vajina dis dudaklarinda incelme olur. Sonradan olan durumlarda vajina dis dudaklarin incelmesi çogu zaman yasin ilerlemesi ile olusur. Vajina dis dudaklarinin ince olmasi vajina iç dudaklarinin disari tasmis gibi görünmesine sebep olur. Bu görüntü de birçok kadini rahatsiz eder. Bazi zamanlarda erkekleri de rahatsiz eder ve dogal olarak da cinsel hayatlari olumsuz etkilenir. Bunun yaninda yag dokusunun azalmasi vajina dis dudaklarinin incelmesine sebep olur. Vücudun baska bölgelerinden alinan yaglar ince vajina dudaklarina enjekte edilerek sorun yok edilir.

Sizde Yorum Yapın