chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Göğüs Büyütmek icin Ne Yapmak Lazim


Göğüslerimizin büyük veya küçük oluşuna doğa bizim yerimize karar verir ve birçok kadın göğüsleri konusunda çok sıkılgandır. Güzel bir görünüme kavuşmak için göğsümüzün dik ve sert olmasını sağlamalıyız.

Göğüs, kaslı değildir. Göğsün esas yapısı, yağ ve bağlayıcı dokular, bunların koruduğu süt bezleri ve kan damarlarından oluşur. Bu yüzden göğüslerin zaman içerisinde yer çekimi kuvvetiyle aşağıya doğru sarkması kaçınılmazdır. Bu durumu egzersizlerinizle etkili bir biçimde önleyebilirsiniz. Ayrıca düzgün ve biçimli bir vücuda sahip olmak istiyorsanız omuzlarınızı dik, karnınızı içerde ve göğüslerinizi dışarda tutmayı öğrenmelisiniz.

Egzersizlerin etkili olması için bunları her gün tekrarlamalısınız. Egzersizler düzenli yapıldığında bir ay sonra göğüsleriniz güzel bir görüntüye ve sert bir dokuya sahip olacaktır.

1. Bacaklarınızı hafifçe iki yana açarak ayakta durun. Avuçlarınızı yumruk şeklinde kapatarak, kollarınızı dirseklerinizden kırıp birleştirerek yüzünüzün hizasına getirin. Dirseklerinizi omuz hizasında tutarak iki yana doğru açın. On defa, ara vermeden kollarınızı hızlı bir şekilde açıp kapayın. Birkaç saniye rahatladıktan sonra aynı egzersizi sağ dirseğinizi öne doğru getirirken sol dirseğiniz dışarıda kalacak şekilde tekrarlayın. Sağ dirseğinizi geriye götürürken ise solu öne doğru getirin. Ara vermeksizin bu hareketi de on kere tekrar edin. Bu egzersiz omuz ve göğüs kaslarınızı sertleştirmek için yararlıdır.

2. Ayakta gövdeniz dik, eller göğüs hizasında birbiriyle birleşmiş, dirsekler dışa doğru açık bir şekilde durun. 10 – 15 saniye boyunca bir avucunuzla diğerini itin. Her itmeden sonra kısa bir ara vererek 5 defa bu hareketi tekrarlayın. Bu hareket etmeyi gerektirmeyen bir egzersiz olup göğüsleri sertleştirmede yararlıdır.

3. Bacaklarınız hafifçe aralık, kollarınız dışa doğru iki yana açık şekilde ayakta durun. Kollarınızı kırmadan göğüs hizasında öne getirin. On kere bu hareketi tekrar edin. bu egzersiz omuzların ön kısımlarını ve göğüs bölgesini sertleştirir.

4. Ayaklarınız hafifçe açık, kollarınızı havaya kaldırarak ayakta durun. Kollarınızı göğüs hizasına indirin ve sonra tekrar yukarı doğru kaldırın. Bu hareketi 10 kere tekrar edin. Egzersizin etkisini arttırmak isterseniz elinizde birer kiloluk iki ağırlık taşıyabilirsiniz. Bu hareket göğüs bölgenizi sertleştirmek için idealdir.

5. Kollarınızın üstünde vücudunuzla 10 kere yaylanın. Soluk alırken dirseklerinizi kırıp, yavaş ve kontrollü bir hareketle göğüslerinizi yere doğru yaklaştırın (sırtınızı kamburlaştırmamaya dikkat edin). Sonra da soluk vererek başlangıç pozisyonunuza dönün. Eğer bunlar ilk egzersizlerinizse ya da bel ve sırt ağrılarından şikayetçiyseniz, aynı hareketi kolaylaştırılmış haliyle yani dizlerinizi yere koyarak yapın. Ara vermeden 10 kere bu hareketi tekrar edin. Bu egzersiz omuzların, göğüs bölgesinin ve kolların çalıştırılması için yararlıdır.

6. Dört ayak üstü pozisyonu aldıktan sonra dirseklerinizi kırıp göğsünüzü yere doğru yaklaştırın. Bu hareketi yaparken sırtınızın kamburlaşmamasına dikkat edin. Sonra da sağ kolunuzu dışarı doğru uzatın. 20 saniye bu şekilde kaldıktan sonra başlangıç poszisyonuna geri dönün. Aynı hareketi sol kolunuzu dışarı doğru uzatarak tekrar edin. Bu egzersiz, omuzlar seviyesinde birikmiş gerginliği çözmede son derece etkilidir.

7. Dizlerinizin üstünde gövdenizi öne doğru eğin ve ellerinizi çenenizin altında yere dayayın. Dirsekleriniz dışa doğru açık dursun. Soluk alırken gövdenizi öne doğru iterek göğsünüzü olabildiğince yere yaklaştırmaya çalışın. 20 saniye kadar bu şekilde kalın ve gevşeyip hareketi ikinci defa tekrar edin. Bu egzersiz omuzlarınızda ki kaslı bölgelerin çalıştırılması için yararlıdır.

8. Her zamanki gibi dört ayak üzerinde durun. Kalçanızı bir çeşit üçgen oluşturacak şekilde kaldırın. Sol dizinizi esnetip sağ bacağınızı gergin tutun (topuğunuzu yerden kaldırmayın). Sırasıyla önce sol bacağınızı sonra da diğerini kırarak 10 kere bu hareketi tekrar edin. Bu hareket, kolları kuvvetlendirmek ve kasları esnetmek için yararlıdır.

9. Dört ayak üzeri pozisyonda durarak sağ kolunuzu yere paralel şekilde öne doğru uzatın. Kendinizi yapabildiğiniz kadar çok öne doğru itin. 20 saniye bu pozisyonda kalın. Sonra da aynı hareketi sol kolunuzla tekrarlayın. Bu esneme hareketi kol ve omuz kaslarınızın rahatlamasını sağlar.

10. Ellerinizi yanlarda düz bir şekilde tutarak ve bacaklarınızı bükerek oturun. Kollarınızdan kuvvet alarak kalçanızı yerden kaldırın. Kalçanızı yere değmeyecek şekilde aşağı doğru indirin. Ara vermeden 10 kere bu hareketi tekrar edin. Bu egzersiz aynı zamanda kol kaslarını ve kalçaları kuvvetlendirmek içindir.

*Kadınların cinsel isteğini artırır.
*Kadınların cinsel performansını güçlendirir.
*Vücut ve göğsü sıkılaştırır.
*Göğüs hücrelerini serbest radikallerin hasarından korur.
*Bu formül içindeki zenginleştirilmiş doğal ekstrelerle,göğüs dekoltesini güzelleştirir.
Ayrıca göğsü güçlendirir.
*MEGA BRESS dengeli doğal bileşikler sayesinde göğüs ve cildinizi güzelleştirir göğüsün hücresel formunu geliştirir.
*Vücudunuzun ve göğsünüzün cildini canlandırır.
*Daha belirgin göğüs dekoltesi ve daha sıkı göğüsler sağlar.
*Vücut ve göğüs dokusunun esnekliğini artırır ve sıklaştırır.
*Göğüs hatlarını belirginleştirir.
*Kadında libidoyu artırır.
*Kadın da daha iyi klimaktrerik semptomların oluşumunu sağlar.

İÇİNDEKİLER:
Her kapsül içinde;
Cüce palmiye meyva (Fructus Serenoae repens)Ekstresi (4:1) 140,00 mg
Rezene meyva (Fructrus foeniculi vulgarae) Ekstresi (4:1) 130,00 mg
Çemen tohum (Semen Trigonallae foeni graeci) Tozu (4:1) 120,00 mg
Çemen tohum (Semen Trigonallae foeni graeci) Ekstresi (4:1) 80,00 mg
Şevketibostanotu (Herba Cnicus benedictus ) Tozu 70,00 mg
Çörekotu Tohum (Semen Nigellae Sativae ) Tozu 60,00 mg
Zencefil Kökü (Rhizoma Zingiberis Officinale ) Tozu %5 50,00 mg
Ginko Biloba Yaprak Ekstresi (%24 ginko flovan-gllikozitler 50,00 mg
Ve %5 terpenlaktonlar üzerinden standardize edilmiş)
L-Histidin HCL 30,00 mg
Niasin 17,00 mg

KULLANIM ŞEKLİ
Günde 3-4 defa bir bardak su veya süt ile alınır.arzu edilen sonuca ulaşınca doz
Yavaş yavaş azaltılmalıdır. 3 ay süre ile kullanılması önerilir.
UYARILAR:
Bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur.
*Bu ürün herhangi bir dengeli beslenme proğramının yerine kullanılmaz.
*Gebelik durumunda kullanmayınız.
*Çocukların ulaşamayacakları yerde tutunuz.
*Oda ısısında ve ışıktan koruyarak muhafaza ediniz.

ABD deki Orijinal Firma Ve sitesi :
The HERBAL EXTRACT Co. Of North America
megabust.com

TC TArım ve Köyişleri Mudürlüğü İzni İle İthal Edilmiştir

Meksikada çok uzun seneler önce yaşamış Chipas kabilesinin kadınları doğuma hazırlamada kullandığı bu formül kabilenin büyük göğüslü kadınlarıyla tanınmasına neden olmuştur. Formülün en önemli etken maddesi olan Yam kökü, bugün bitkisel göğüs büyütmede başarıya kullanılan ve defalarca haber olmuş Probust Göğüs Büyütücü Jel’in başarısının en büyük sırrıdır.

Probust®
Probust® daha büyük ve daha sert göğüslerin temeli olan kadın hormon dengesini düzenlemek için kanıtlanmış tıbbi bitkilerin optimize edilmiş bir karışımdır. Estetik ameliyat ya da riskli maddeler olmaksızın etkilidir. Probust kapsül ve tabletlerden sonra şimdide en etkili versiyonu Probust Gel’i geliştirmiştir.

Temel Bilgiler

Daha dolgun, sert ve tek kelimeyle daha güzel bir göğüse sahip olmak için, hormon dengesinin düzenlenmesi ilk adımdır.

Birçok kadın, çevresel faktörler, stres, yanlış beslenme ve bunun gibi faktörlerden dolayı sorunlu bir hormon dengesinin, ergenlikte göğüslerin az gelişmesine neden olabileceğinin bilincinde değildir. İlerleyen yaş ile birlikte, dengesiz bir hormon döngüsü, özellikle hamilelik ve bebek emzirme döneminden sonra, göğüslerin küçülmesine ya da sarkmasına neden olmaktadır.

Probust® ile, tüm bu problemlerin tedavisinde çığır açıcı bir ilerleme sağlanmıştır. Nihayet, ilaçla tedavici ve cerrahi müdahalelere doğal ve güvenilir bir alternatif bulunmaktadır. Probust® kadınlardaki hormonal dengesizlikler konusunda on yıllardır kullanılan doğal bitki maddelerinin bir karışımıdır.

Hormonal seviyelerin dengesi yeniden sağlanır sağlanmaz, vücut ideal fonksiyonu yeniden kazabilir ve nihai sonuç ise diğerlerinin yanı sıra göğüslerin dolgunlaşması ve sertleşmesidir. Çalışmalar, kadınların %80′nin göğüslerin büyüdüğünü ve yani hacminin arttığını ve adet öncesi şikayetlerin önemli düzeyde azaldığını ortaya koymuştur

16 Responses »

 1. Allbres Lotion 60 ml
  Bitkisel bir formüle sahip olan Allbress Losyonun içeriğindeki Çuha Çiçeği Yağı düzenli hormon regülasyonu ve cilt dokusuna destek için gerekli olan yağ asitlerini desteklemeye yardımcı olur.
  Allbres nedir?
  Kadınlar en çok göğüsleriyle ilgilenir. Büyük göğüs, küçük göğüs fark etmez göğüs her zaman sorundur. Büyük göğüslerin en büyük sorunu sarkık ve deforme olmasıdır. Küçük göğüslü kadınlar ise giydiklerini kendilerine yakıştırmaz, ayna karşısına geçtiklerinde kendilerini beğenmezler. Göğüslerini küçük bulan kadınlar, göğüsleri dik ve dolgun gösteren kıyafetler kullanırlar yada cesareti ve parası olanlar silikon operasyonu geçirerek kalıcı bir çözüme ulaşırlar. Küçük göğüslere tamamen bitkisel bir çözüm var.

  Göğüs gelişimi, ergenlik çağında hipofiz bezlerinin ürettiği kimyasal sinyallerin ortaya çıkmasıyla başlar. Bilimsel araştırmaların sonuçlarına göre esas göğüs dokusu gelişimi, vücut hormonlarının dengeli olarak hazır bulunduğunda gerçekleşir. Bu hormonların dengeli olmaması, başka komplikasyonlarla birlikte, yetersiz göğüs gelişimine neden olur. Ergenlikten bir süre sonra, göğüs dokusu gelişimi son bulur.

  Bu bitkisel formüldeki doğal kombinasyon yeni ve sağlıklı göğüs dokusu oluşumunu sağlamada yardımcı olur. Göğüsleri kısa sürede 1-2 beden büyütecek, büyük göğüsleri ise dikleştirip sıkılaştırarak forma sokacak.

  Amerika’dan ithal edilen AllBres’in formülünde sadece bitkilerden yararlanılmış, içerisinde sentetik katkı maddeleri, renklendiriciler ya da yapay koruyucu maddeler yoktur. Formülde bulunan bitkiler tıpta yüzyıllardır hiçbir yan etkisi olmadan kullanılmaktadır. Bitkiler, doğum kontrol hapları benzeri ilaçların yaptığı gibi doğal olmayan bir yolla östrojen seviyesini arttırmadığı için, sentetik hormon değiştiricilerinde görülebilecek diğer yan etkilere yol açmaz. Kullanan binlerce kadın bir yan etkisini bildirmemiştir. Kadınlarda libidoyu arttırması ise formülün başka bir özelliğidir. Amerika’da uzun süreden beri kullanılan, on binlerce kadının küçük göğüslerine çözüm olan bu ürün, AllBres adıyla Türkiye’de.. Büyütecek birşey yok demeyin… Göğüslerinin küçüklüğünden ya da sarkmasından şikayetçi olan hanımlara yıllardır yardımcı olan Allbres’in losyonu çıktı. Tablet kullanmaktan çekinenler, Allbres’in muhteşem dikleştirici ve büyütücü etkisini losyonunu kullanarak görebilirler. Size bir sır verelim. Losyon ve tablet birlikte kullanıldığında, hem içeriden hem dışarıdan desteklenen göğüs dokusu sayesinde daha çabuk, inanılmaz sonuçlar elde edebilirsiniz.
  Allbres Losyon İçeriği ve Uygulama Şekli:
  İçerisinde sentetik katkı maddeleri, renklendiriciler ya da yapay koruyucu maddeler olmayan formülde bulunan bitkiler tıpta yüzyıllardır hiçbir yan etkisi olmadan kullanılıyor. Bitkiler, doğal olmayan bir yolla östrojen seviyesini arttırmadığı için, sentetik hormon değiştiricilerinde görülebilecek diğer yan etkilere yol açtığı gözlemlenmemiş, kullanan binlerce kadın bir yan etkisini bildirmemiştir. Banyodan yada göğüslerinizi ılık suyla temizledikten sonra sabah ve akşam Allbres losyonu Göğüslerinizden boyun ve omuzlarınıza doğru dairesel hareketlerle sürün.Allbres Losyon 30 gün boyunca sürekli kullanılmalı, 10 gün ara verip tekrar 30 gün kullanılmalıdır…

  Allbres Lotion Etkisi
  %100 Doğal (Bitkisel) Yan Etkisiz Formül.
  Göğüslerde Kütlesel Büyüme Sağlar.
  Menopoz ve Adet Dönemi Semptomlarında Etkilidir.
  Sarkmayı Ortadan Kaldırır.
  Sıkılık Kazandırır.
  Hormon İçermez.
  Formül özelliği sayesinde menopoz dönemlerinde hormon dengelenmesine yardımcı olur. PMS (adet dönemi öncesi semptomları), kramplar, kasılmalar, şişmeler konusunda olumlu etkileri görülmüştür. Libidonun artmasına yardımcı olur.

  Göğüs Büyütücü Losyon Önerileri
  Kimler kullanmalı?
  – Simetrik olmayan (hypogenesıs) veya düz Göğüslere sahip olanlar.
  – Sarkık, gevşek ve biçimsiz ve emzirmeden sonra siyanoz areola olmuş göğüsler.
  – Kilo verdikten sonra sarkan ve gevşekleşen göğüsler.

  Kimler kullanamaz
  – Emzirme döneminde ve karaciğer, böbrek ya da göğüs hastalığı olan insanlar tarafından kullanılamaz.
  – Hassas ciltli ve cilt hastalığı olan insanların kullanması sakıncalıdır

 2. Göğüs Masajı Teknikleri

  Her zaman organik ve kaliteli göğüs masajı yağları kullanmaya özen gösterin. Ayrıcı hafif ılık yağlar göğüsleriniz için daha faydalı olacaktır.

  Elinize bir miktar ılık yağı dökün. Parmak uçlarınızın yardımı ile yağı göğüsünüzün üzerine yayın ve göğüslerinize yavaşça masaj yapın.

  Bir göğüsünüzü iki avucunuzun arasına alın ve bu pozisyonda masaj yapın; fakat göğüsünüze fazla baskı uygulamayın. Aynı işlemi diğer göğüsünüze de uygulayın.

  Yukarıdaki işlemin ardından sağ elinizi göğüsnüzün üzerinde saat yönünde gezdirerek masaj yapın.

  Son olarak göğüsünüzün kenarlarına masaj yapın. Bunun için göğüsünüzü avcunuza yerleştirin ve parmaklarınızla göğüs kenarlarınıza yavaşça masaj yapın.

  Göğüs Masajının Faydaları

  Göğüs masajı göğüslerinizi büyütmenin en ucuz yoludur.

  İçeri dönük meme uçları ve sarkık göğüs sorunları göğüs masajı ile engellenebilir.

  Göğüs masajı doğal göğüs kanseri tedavisi olarak kullanılabilir.

  Göğüs masajı kan dolaşımın kontrol ederek göğüslerinizin daha güzel görünmesini sağlar.

 3. benim göğüslerim de küçük büyümesi için bu karışımı mutlaka deneyeceğim fakat emzirdiğim için yan etkisi olurmu bilgi sahibi olmak istiyorum…
  cemre sek eklemiş. | 11.06.2007 Saat 17:09
  gögüs büyültmek için bütün önerilerimi yapmak gerekiyor?ayrı ayrımı uygulanıyor ve ne kadar sürede sonuç veriyor? şimdiden teşekkürler….
  …….a eklemiş. | 11.06.2007 Saat 18:34
  Hepsini değil sadece birini denemeniz aynı sonucu veriri fakat kendinize uygun olan tarifi bulmanız önemli. Haftada 2 kez yeterli.

  Hamile ve emzirenlerinde yan etki olabileceğinden denemesi daha iyi olur.
  xprodoksit eklemiş. | 11.06.2007 Saat 19:03
  kesin sonuç almam mümkünmü?
  menekse eklemiş. | 11.06.2007 Saat 20:54
  HER GÜN 1 PORTAKAL SUYU TAZE OLACAK SÜRERSENİZ FAYDASINI GÖRÜRSÜNÜZ AYRICA EMZİREN ANNELER LÜTFEN ÖNCELİĞİNİZ BEBEGİNİZİN SAĞLIĞI OLSUN OLUMLU DÜŞÜNÜN POZİTİF OLUN CEMRE SEK ARKADAŞIM BEBEGİN SÜTTEN KESİLİNCE GÖGÜSLERİN FARKLI OLACAKTIR
  KAZULET eklemiş. | 12.06.2007 Saat 14:39
  Yan etkisi olur mu verdiğiniz tarifin.Nekadar sıklıkta uygulanacak.TEŞEKKÜRLER
  TUĞBA GÜNER eklemiş. | 13.06.2007 Saat 19:43
  merhaba bende göğüslerimi küçültmek istiyorum cocuk emziriyorum tavsiye ediceniz şey zararı olurmu
  sergül aydemir eklemiş. | 14.06.2007 Saat 18:44
  benim göğüslerim büyük ve sarkık çok rahasız oluyorum neler öneriyosuz…
  kardelen eklemiş. | 15.06.2007 Saat 20:11
  güzel bir konuya parnak basmışsınız 🙂 tebrikler ortii
  Müge eklemiş. | 16.06.2007 Saat 11:33
  selam kolay gelsin. sizi tebrik ediyorum öncelikle ! benim goğuslerim normal yani ben 75 numaralı sütyen takıyorum ve bu numaradanda memnunum fakat 2 çocuk emzirme nedeniyle göğuslerim sarkmış vaziyetde ve sıkı değil sizde rica ediyorum benim göğuslerimi dikleştirip ve sıkılaştırması için bir tavsiye verin teşekkür ederim
  şehnaz rafiei eklemiş. | 16.06.2007 Saat 14:24
  devetabanı çiçegi aktarlara sordum onun çiçegi olmaz yapraktır sadece dedi nasıl olacak anlamadım
  hülya erdim eklemiş. | 17.06.2007 Saat 16:39
  devetabanı çiçeğini bulamadıysanız diğer 2 reçeteyi deneyiniz..
  xprodoksit eklemiş. | 17.06.2007 Saat 17:35
  göğüslerimetüyler için yağ kullanıyorum, bu tariftekileri de yaparsam tüyleri çoğaltmaz dimi.
  gulendam eklemiş. | 22.06.2007 Saat 15:44

  Halİl eklemiş. | 22.06.2007 Saat 18:27
  çok büyük gögüsleri kullanmak için ne kadar süre kullanmalıyız ve içmelimiyiz ya da gögüslerimize sürerek masaj mı yapmamız lasım
  sedef eklemiş. | 25.06.2007 Saat 23:02
  yaa nie sorduklarımıza hemen cevap verilmiyorrr………
  …….a eklemiş. | 25.06.2007 Saat 23:04
  Merhaba benim göğüslerim küçük olduğu için sizden etkili bir reçete ricaediyorum mümkünse ayrıyeten sarkmada var 34 yaşındayım 4çocuk annesiyim her doğumdan sonrasüt verme süresi bitincye kadar istediğim gibi oluyor sütü kesince pörsüyüp sarkıyor bende bundan dolayı çok rahatsız oluyorum ne olur bana uygulaya bileceğim etkili bir reçete sunarsanız memnun olurum şimdiden teşekkür ederim
  Gülnur SARILAR eklemiş. | 26.06.2007 Saat 01:46
  yaaa sorulara cevap wersenizeeeeeeeee yaniiiiiiiiiii
  ne bu böle yhaa
  ……d eklemiş. | 26.06.2007 Saat 16:40
  Lütfen Hamile ve Emziren bayanlar ilave bir şey kullanmasın
  Yukarıdaki tarifleri deneyebilir veya
  Sitede zaten yeterince bilgilendirici yazı bulunuyor. İsminizi bile yazmadan karalama yapmayınız.
  xprodoksit eklemiş. | 27.06.2007 Saat 00:18
  yhaa ben 15 yasındayım ve gögüslerim yasıma göre büyük acaba bu dediklerinizi uygulasam bişi olmas demi bide bazı yasılarınızda içmeliyiz 1 fincan basılarında da masaj yapmalısınız demişsiniz acaba ikisini de mi yapıcaz yoksa birini mi şimdiden tşkürler ve bu arada siteniz grçekten çok güsel
  dilek eklemiş. | 29.06.2007 Saat 20:01
  Büyük Göğüsleri Küçültmek ve Deriyi Canlandırmak gevşemeleri önlemek için:

  Kaynamış, ezilmiş meşe kabukları veya yabani kekik, biberiye yaprak ve çiçekleriyle aynı şekilde günde 1 kez içmek (Fincan Başına 2 tutam).

  Tarif bu fakat yaşınız gereği Doktor’a gitmeniz daha uyğun olur
  xprodoksit eklemiş. | 29.06.2007 Saat 20:16
  daha önce bu bölümde adaçayından da bahsedilmişti niya çıkarıldığını öğrenebilir miyim?
  zeliha şen eklemiş. | 29.06.2007 Saat 23:57
  Tek yöntemi maalesef estetik operasyon maliyetide yaklaşık 3000-5000ytl civarı.İçinde dikleştirme ve silikon dahil. Umutlarınızın sömürülmesine izin vermeyin.İşin içine girip bir çok şeyi denedikten sonra bunları yazıyorum.Ama maalesef olmuyor.Umarım herkes istediğine ulaşır.
  patuxet eklemiş. | 30.06.2007 Saat 00:43
  Zeliha Hn. Adaçayının Bulunduğu Yazı’nın adresi : http://www.chatulkesi.com | 30.06.2007 Saat 02:07
  sevgili Suna abla biz 18-22-23 yaslarında 3 kız kardesiz ve ücümüzde 75 beden südyeni bile dolduramıyoruz gögüslerimiz yok denecek kadar kücük lütfen bize acil olarak bi careeeee
  sevgi alkan eklemiş. | 30.06.2007 Saat 12:05
  merhaba ben kuru üzüm çekirdeğine başladım sabah öğlen ve akşam yoğurtla beraber yiyorum bugün başladım.ayrıca kuru üzüm yağıyla masj yapıyorum göğüslerimi büyütmede yardımcı olur mu? cevabınızı bekliyorum
  maviş dal eklemiş. | 30.06.2007 Saat 16:19
  soruma cevap alamadım hemen bilgilendirirseniz sevinirim lütfen
  maviş dal eklemiş. | 02.07.2007 Saat 17:48
  ben kuru üzüm çekirdeği tozuna başladım sabah öğlen akşam 2 kaşık yoğurta 2 kaşık kürü üzüm çekirdeği katarak yiyorum ayrıca yatarken yarım su bardağına 2 kaşık kuru üzüm çekirdeği katarak içiyorum.3. günümdeyim göğüslerimi büyütmede yardım cı olur mu? hemen cevap bekliyorum lütfen
  maviş dal eklemiş. | 02.07.2007 Saat 17:51
  Sn Maviş Bir gün kullandığın reçeteden mucizeler bekleme, zamanla faydasını görebilirsin ancak
  xprodoksit eklemiş. | 02.07.2007 Saat 19:38
  BEN 13 yaşındayım ve ğögüslerim arkadaşlarımdan küçük bu beni çok üzüyor cevabınızı bekliyorum
  kulba eklemiş. | 03.07.2007 Saat 15:58
  kara üzüm çekirdeğinin göğüs büyütme gibi etkisi olup olmadığını merak ediyorum…
  maviş dal eklemiş. | 03.07.2007 Saat 17:52
  Kulbacım bence yaşın daha çok küçük her kesin aynı olacak diye bir şey yok bence şimdiden bir şeyler kullanıpda ileride sıkıntısını çekme.
  aslıhan eklemiş. | 03.07.2007 Saat 19:16
  merhaba ben isvicreden gonul. ilk defa sitenizi ziyaret ediyorum ve inanin ki bu beni biraz sok etti. Acaba gercekten de boyle bitkilerle gogus buyutmek imkani var mi? Burada boyle bitki yaglarini bulmak cok zor, sizden siparis etme imkani var mi? veya sizin bana onerebileceginiz gogus buyutmek icin sifali bitkiler yerine bazi gogus sporlari var mi? tesekkur ederim….
  gonul arici eklemiş. | 04.07.2007 Saat 00:54
  soruma cevap alamadım hemen bilgilendirirseniz sevinirim lütfen
  gonul arici eklemiş. | 04.07.2007 Saat 11:31
  kulbacım yaaaaaaa takma kafana senin daha gelişmen tamamlanmamış ki birkaç sene daha bekle o zaman bakarsın

  HEN ARKADAŞLAR BU SÖZÜM HERKES İÇİN..bazı kişilerin genetik olarak küçük olur anne teyze anneanne…bu kişilerde küçükse bence çok birşey beklemeyin
  PAPATYA eklemiş. | 04.07.2007 Saat 16:51

  ferit eklemiş. | 05.07.2007 Saat 10:12
  bayanlar ben biraz internetten arastirdim ve gogusleri buyutmek icin bir baska yolun oldugunu kesfettim. eger sizde benim gibi sifali bitkileri fazla sevmiyor ve spor yapma taraftari iseniz; iste size uygun bir gogus masaji,…..VE BU SITENIN ADI: wwww.chatulkesi.com direk bunu siteye girip okuyabilir ve bilgi alabilirsiniz….
  Ben simdiden bunu yapmaya basladim, hadi herkese kolay gelsin………

  DEKOLTE VE GOGUS BAKIMINI IHMEL ETMEYIN….

  Göğüslerde meydana gelen sarkma, gevşeme, aşırı yumuşaklık gibi deformasyonlar bayanların en çok şikayet ettiği konuların başında yer almaktadır.

  Yapısında hiç kas olmayan tamamen yağ ve süt bezlerinden oluşan göğüsler zamanla yer çekimi, yaşlanma, sık kilo alıp verme, doğum, emzirme, yanlış sütyen kullanımı gibi nedenlerle eski diri ve dik görünümlerini yitirirler ve bu durum estetik açıdan bayanların huzursuz olmasına ve çeşitli yöntemler aramasına neden olur. Bu durumda İlk akla gelen estetik ve silikon gibi operasyonlardır. Halbuki göğüslerde meydana gelen deformasyonları bıçak altına yatmadan, doğal ve etkili bir biçimde gidermek mümkündür. Bu yöntemlerden biri de bitkisel göğüs büyütücü tabletler kullanmak. Allbres göğüs büyütücü tabletlerin Müdürü Özlem Ataman, güzel göğüsün güzel dekolte ile birleştiğinde büyüleyici bir etki yarattığını vurgulayarak bunun için neler yapılması gerektiğini anlattı;

  BU MADDELERi UYGULAYIN

  Güneşe çıkmadan önce koruyucu ürünler kullanın.
  Üstsüz güneşlenmeyin.
  Göğsünüzde küçük sivilceler oluşmuşsa, o bölgeye bakım maskesi uygulayın.
  Göğüs bölgesini sık sık nemlendirmeyi ihmal etmeyin.
  Sütyen alırken sıkı olmamasına dikkat edin ve alttan destekli olanları tercih edin.
  Çok sıcak su ile duş almayın
  Her banyodan sonra soğuk su ile masaj yapın.
  Doğru sütyen kullanın.
  Sütyensiz spor yapmayın.
  Sert peeling uygulamalarından kaçının.
  Hassas bir cilde sahipseniz yeşil çay içeren ürünler kullanın.
  Yastıksız ya da ince bir yastıkla uyuyun.
  Sandalyeye sırtınızı dayayarak dik oturun.
  Bu bölgede ince kılcal damarlar beliriyorsa, sert masajlar yapmaktan kaçının.
  Sürekli yüz üstü yatmayın.
  Çok sık kilo alıp vermeyin. Düzensiz bir şekilde kilo alıp vermek, bir süre sonra göğüslerde elastikiyet kaybına yol açıyor.
  Düzenli olarak nemlendirici bir krem ile masaj yapın.
  Özellikle günde yarım saat boyun, omuz ve kolları çalıştırıcı egzersizleri ihmal etmeyin.
  Sigara vücudunuzdaki hücre yenilenmesini olumsuz etkiliyor ve tüm organlarınız gibi göğüsleriniz de bundan nasibini alıyor.
  Göğüslerinize düzenli olarak peeling uygulamaya özen gösterin. Peeling’in ardından göğüs dekolteniz canlı bir görünüme kavuşur.

  GOGUS MASAJI NASIL YAPILMALI

  Göğüsleri geliştiren ve güzelleştiren birkaç masaj yeri vardır. Bunlar; göğüs, boyun ve omuzlardır. Boynunuza yani nefes borusunun olduğu yere yapacağınız masaj tiroid bezlerinin çalışmasını ve tiroid salgısını etkileyerek göğüsleri geliştirir. Göğsünüze masaj yapmak için avuç içlerinizi göğsünüzün üstüne koyup sağ elinizi saat yönünde, sol elinizi de tam ters yönde çevirerek göğüslerinizi ovun. Göğüslerinizi güçlendirecek bir başka hareket elinize bir havlu alıp çamaşır sıkar gibi bükmenizdir. Bu hareketi ilk gün 20 defa yapın. Daha sonra her gün 10’ar 10’ar arttırarak 100’e kadar çıkarın. Özellikle göğüslerinize yaptığınız masajı sık sık uygulayın. Hatta bu masajı göğüs güzelliği için özel olarak satılan jeller ve kremlerle yaparsanız kısa zamanda istediğiniz güzel göğüslere kavuşursunuz. Şu an piyasada göğüs büyütücü haplar, göğüs dikleştirici jeller ve kremlerin gerçekten işe yaradığını birçok bayan söylüyor.

  gonul arici eklemiş. | 05.07.2007 Saat 10:39
  göğüslerım çok küçük bunun için önereceğiniz bıtkısel ilaçlara ihtıyacım var lütfen bana yapabıleceğim bır reçete tavsıye edın.tesekkürler
  seçkın duran eklemiş. | 06.07.2007 Saat 12:20
  MERHABA BEN 31 YASINDAYIM VE GÖĞSÜM DOĞUMDAN SORA POMPA İLE SÜT ÇEKTİĞİM İÇİN ÇOK YUMUSADI VE KÜÇÜLDÜ BEN BUNDAN AŞIRI HUZURSUZUM VE ÇOK ÜZÜLÜYORUM LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN ARTIK EŞİM BİLE RAHATSIZ BU DURUMDAN NE YAPABİLİRİM
  ÜZGÜN eklemiş. | 09.07.2007 Saat 11:12
  ya ütü masası gibiim dümdüzüm möhüüüüü her haltı denedim büümü anasını satiiim büyümüo mööhüüüüü
  şebnem TANGÖZE eklemiş. | 12.07.2007 Saat 18:55
  su yukardaki göğüs masajıyla ilgili yazan bayan verdiğiniz adrese baktım ama bulamadım rica etsem siz tarif edermisiniz lütfen bitkileri bende sevmiyorum
  lale gök eklemiş. | 14.07.2007 Saat 14:58
  Merhaba lale gok,

  biraz once bende bu adrese tekrar baktim ve bende senin gibi bulamadim. bu sit bir gazeteye ait oldugu icin, belki de bu yaziyi kaldirmis olabilirler. ama problem degil, nasilsa ben ordaki yazinin aynisi kopyaladim ve buraya koydum…..Eger daha genis bir bilgi istiyorsan bu sit bugun gazetesine ait, bugun gazetesini telefon edebilir ve 05.07.2007 tarihinde verdikleri bu konuyla ilgili, daha acik bilgi alabilirsin…

  GOGUS MASAJI NASIL YAPILMALI

  Göğüsleri geliştiren ve güzelleştiren birkaç masaj yeri vardır. Bunlar; göğüs, boyun ve omuzlardır. Boynunuza yani nefes borusunun olduğu yere yapacağınız masaj tiroid bezlerinin çalışmasını ve tiroid salgısını etkileyerek göğüsleri geliştirir. Göğsünüze masaj yapmak için avuç içlerinizi göğsünüzün üstüne koyup sağ elinizi saat yönünde, sol elinizi de tam ters yönde çevirerek göğüslerinizi ovun. Göğüslerinizi güçlendirecek bir başka hareket elinize bir havlu alıp çamaşır sıkar gibi bükmenizdir. Bu hareketi ilk gün 20 defa yapın. Daha sonra her gün 10’ar 10’ar arttırarak 100’e kadar çıkarın. Özellikle göğüslerinize yaptığınız masajı sık sık uygulayın. Hatta bu masajı göğüs güzelliği için özel olarak satılan jeller ve kremlerle yaparsanız kısa zamanda istediğiniz güzel göğüslere kavuşursunuz. Şu an piyasada göğüs büyütücü haplar, göğüs dikleştirici jeller ve kremlerin gerçekten işe yaradığını birçok bayan söylüyor.
  gonul arici eklemiş. | 17.07.2007 Saat 06:46
  merhaba lale gok,

  GOGUS MASAJI NASIL YAPILMALI

  Göğüsleri geliştiren ve güzelleştiren birkaç masaj yeri vardır. Bunlar; göğüs, boyun ve omuzlardır. Boynunuza yani nefes borusunun olduğu yere yapacağınız masaj tiroid bezlerinin çalışmasını ve tiroid salgısını etkileyerek göğüsleri geliştirir. Göğsünüze masaj yapmak için avuç içlerinizi göğsünüzün üstüne koyup sağ elinizi saat yönünde, sol elinizi de tam ters yönde çevirerek göğüslerinizi ovun. Göğüslerinizi güçlendirecek bir başka hareket elinize bir havlu alıp çamaşır sıkar gibi bükmenizdir. Bu hareketi ilk gün 20 defa yapın. Daha sonra her gün 10’ar 10’ar arttırarak 100’e kadar çıkarın. Özellikle göğüslerinize yaptığınız masajı sık sık uygulayın. Hatta bu masajı göğüs güzelliği için özel olarak satılan jeller ve kremlerle yaparsanız kısa zamanda istediğiniz güzel göğüslere kavuşursunuz. Şu an piyasada göğüs büyütücü haplar, göğüs dikleştirici jeller ve kremlerin gerçekten işe yaradığını birçok bayan söylüyor.

  gonul arici eklemiş. | 17.07.2007 Saat 06:49
  benim de ögüslerim küçük ve üvey ablamında küçük annemin çok büyükmüş ama süt vere vfere küçülmüş

  ecem ulu eklemiş. | 18.07.2007 Saat 19:06
  yaa ben 19 yasındaım ama dümdüz hiç bişi yok o kadar sey denedim olmadı bakalım üsteki tarifide denicm eger bi faydasını görürsem sölerim(ki hiç sanmıorum )neyse
  tuba adıgüzel eklemiş. | 22.07.2007 Saat 17:41
  Merhaba ben 13 yaşındayım ama göğüslerim arkadaşlarıma göre çok büyük ve ben bundan çok rahatsız oluyorum bunun için ne yapabilirim acaba yukarıda verdiğiniz göğüs küçültmekle ilgili reçeteyi kullanabilirmiyim yada benim için önerebileceğiniz bir reçete varmı lütfenn
  deniz eklemiş. | 26.07.2007 Saat 11:50
  SUNA HANIM MERHABA NASILSINIZ AYYYYYYYY SİZİ ÇOK BEĞENİYORUM ASLINDA BENDE FENA BİR BAYAN DEĞİLİM AMA 25 YAŞINDA BİR BAYANA GÖRE GÖBEĞİM ÇOK FAZLA NE OLUR BANA YARDIMCI OL AYRICA İKİ ÇOCUK ANNESİYİM YA ARTIK ETRAFA UTANCIMDAN HAMİLEYİM DİYORUM NE OLUR YARDIMCI OL PİSİKOLİJİMİ TAHMİN EDİYORSUNDUR UMARIM ÖPTÜM HARİKA YANAKLARINDAN
  BAŞAK SOLMAZ eklemiş. | 27.07.2007 Saat 00:01
  merhaba benimde göğüslerim çok küçük ikide çocuk emzirdim dahada kayboldular eşimden bile çekiniyorum ne yapmalıyım
  akgül can eklemiş. | 27.07.2007 Saat 00:18
  ben 20 yaşında 41 kiloyum ve göğüslerim oldukça küçük bi öneriniz varmı ?doğal yollarla yapabileceğim basit bir öneri olursa sevinirim … şimdiden teşekkürler…
  selin çevik eklemiş. | 31.07.2007 Saat 15:57
  LOKMAN BAHARAT LTD. ŞTİ. arkadaşlar burda yazılanları oludum bu otların bazılarını bulurken zorlanabilirsiniz ve bunlardan daha pratik %100 yüz bitkisel gögüs büyütüçü yağ bulunmaktadır günde bir sefer sürülüyor ve 1,5 ay gidiyor.detaylı bilgi için lütfen ulaşın
  msn:rezene_naturel@hotmail.com
  tel: 0212 253 86 88
  cep: 0544 470 06 11
  lokman baharat eklemiş. | 01.08.2007 Saat 13:59
  her türlü bitkisel sorularınız ve bitkisel tedavi yöntemleri için ulaşabilirsiniz
  tel: 0212 253 86 88
  msn: rezene_naturel@hotmail.com
  cep: 0544 470 06 11
  lokman baharat eklemiş. | 01.08.2007 Saat 14:07
  ben 21 yaşına zok zayıf biriyim ama göğüslerim çok aşırı büyük ve sarkık hala da büyümeye devam edio ameliyatsız doğal yollarla yada sporla birazda olsa küçülme ihtimali yok mu lütfen yardımcı olurmusunuz bi çözüm söyleyebilirmisiniz gerçekten artık bunalıma girecem kendimi çok kötü hissediorum
  mutsuzz eklemiş. | 02.08.2007 Saat 02:41
  bu yukarıda werdiğiniz bitki tarıflerınden bırını yapsak yeterlı oluyomu???göğüs banyosu nasıl oluoyr??nekadar zamnada ne ölçüde büyüyor ? fazla soru sordum kusra bakmayın ltfen hemen cvp alabılırmıyım şimdiden teskurler

  tuğçe eklemiş. | 05.08.2007 Saat 20:23
  sayın gönül arıcı hanım bu masajı siz hiç denedinizmi ve faydasını görüyormusunuz benim ğöğüslerim cok küçük daha öncede bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler lütfen cvp yazarmısınız?
  lale gök eklemiş. | 11.08.2007 Saat 17:33
  merhaba lale gok

  ben bu gogus masajini yapiyorum….. inanin ki cok faydasini gordum…..

  simdilik goguslerimde biraz sertlesme ve bir beden de buyume oldu….

  size tavsiyem; masaji yaparken sert yapmayin ve gunde 100 degil eger yapabiliyorsaniz 200 defa yapin…

  ben memmunum, size tavsiyem hemen baslayin ve sabirli olun….

  saygilarimla….
  gonul arici eklemiş. | 11.08.2007 Saat 17:59
  ya ben şu çamaşır gibi sıkma işini anlamadım tekrar açılayabilir misiniz
  kezban büyük eklemiş. | 11.08.2007 Saat 18:45
  YA BEN ANLAMADIM SU HAVLU SIKMA OLAYINI YARDIM EDIN BANA EVLENICEM 2 AY SONRA GOGÜSLERIM COOKK KUCUK:(
  SEDEF ERDINC eklemiş. | 14.08.2007 Saat 02:10
  suna abla yada diğer bilgi vercek olan ablalar ben guatr sorunum var 22 yaşındayım gögsüm hiç yok dencek kadar küçük acaba guatrmı tetiklio eğer tetikliyorsa ne yapabilirim silikon yaptırmakta çok pahalı ve aslında istediğim çözüm dil ama böylede yaşamak çok zor ne olur yardımcı olun
  lütfen bilgi verin
  neva
  neva ak eklemiş. | 14.08.2007 Saat 14:00
  ben 23 yaSINDAYIM 18 AYLIK BEBEGIM VAR HALA EMIYOR ILK DOGURDUGUM AYLAR GOGUSLERIM COK BUYUDU AMA SIMDI KUCUCUK KALDILAR VE SARKTILAR MORALIM COK BOZUK LUTFEN FAYDALI BIR BILGI YAZIN IYI CALISMALAR
  AYDENİZ eklemiş. | 15.08.2007 Saat 13:25
  merhaba ben 21 yaşındayım gögüslerim vücuduma göre büyük hem biraz küçülmesini hemde dik olmasını istiyorum lütfen yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.
  melek yıldız eklemiş. | 15.08.2007 Saat 20:07
  melek senin yarinde olmak isterdim hiç gögüssüz olmaktansa büyük gögsü tercih ederdim :)) inş. seninde benimde sorunum düzelir :))
  neva eklemiş. | 16.08.2007 Saat 08:59
  Küçük ile büyük arasında belirgin bir fark vardır,küçük gögüslü bayanlar unutmamalı ki en güzel masaj erkek elidir…ama tabi ki sevdiğinizin aşkınızın kocanızın eli olacak,büyük gögüsler için ise önerim her banyo sonrası gögüs bölgesine şok duş ve buz tedavisi,günde 30dk tempolu yürüme,düzgün yürümek (omuzlar geriye gidecek gögüs öne),hareket esnekligi olmayan sert sutyen zayıflama ve erkekten biraz uzak durmak..

  halime uygun eklemiş. | 16.08.2007 Saat 10:59
  Neden Yorumlarımıza Cvp Yazılmıyor Yaaa Bu Siteyi Bilir Kişi İncelemiyo mu?
  Bilgisi Olan, Bize Verimli Cvp Verebilcek Kişi Lütfen Cvp Yazsın :(((
  Neva Ak eklemiş. | 17.08.2007 Saat 08:27
  bide yukardaki çaylar nasıl hazırlanıyor adaçayı küçük göğüslere çok etkili diyorlar.denemekte fayda var.
  veda eklemiş. | 17.08.2007 Saat 13:03
  YHAA KARDEŞİM GÜSELLL Bİ SİTE YAPMIŞSINIZ AMA SORULARIMIZA CEVAP WERMİYOSUNUZ MADEM CEVAP WERMİCEKSİNİZ NİE BÖYLE Bİ SİTE YAPIYOSUNUZ
  ayse eklemiş. | 17.08.2007 Saat 21:48
  KIZLAR BUNLAR YEŞİLLİK OLSUN DİYE BÖLE SİTE HAZIRLAMİŞLAR
  TENEZZÜL EDİP CEVAP BİLE VERMİYOLAR SORUNLARIMIZA YARDIMCI OLACAKSANIZ CEVAP VERIN YOK SADECE BIZ KONUSALIMSA BOLE BIR SITEYI İPTAL EDIN:(

  SEDEF ERDINC eklemiş. | 17.08.2007 Saat 23:53
  Söylenenlere Aynen Katlıyorum :(( Biz Kendi Kendimize Yazıp, Okuyoruz
  Kimsenin İlgilendiği Yok :(( Zaten Rahatsız Olduğum Konu Herkesle Konuşulmuyo Belki Çözüm Bulunur Diye Buraya Sorduk Bizi Dinleyen Yok
  Yazan Biz, Okuyan Biz (Kendin Pişir,Kendin Ye Hesabı.)
  neva ak eklemiş. | 18.08.2007 Saat 08:55
  Selamlar Küçük gögüsler hepimizin şikayeti maalesef ve piyasada bu tür
  problemlere karşı ticari ürünler bulunmakda fakat doğal yollardan çözüme ulaşma
  arayışında olanlara da yardımcı olmak amacıyla elde edilen bilgileri bu sitede
  paylaşıyoruz, doğal olarak herkesin her sorusuna anında ve kesin cevap vermemiz
  çok zor oluyor. Lütfen biraz anlayışlı davranın. Yukarı da bahsedilen
  yöntemlerden sadece arzu edilen bir tanesi denenebilir. Hepsinin aynı anda
  uyğulama zorunluluğu bulunmuyor. Fakat bu yöntemler herkes de aynı etkisi
  göstermemesi de çok doğal uyğulayanların da bu konuda ki yorumları bu aşamada
  değer kazanıyor. Bu konuda ki diğer bilgiler aşağıda ki adresde mevcut çıkmadan
  gözatmanızda fayda var! eklemiş. | 19.08.2007 Saat 20:27
  ya siz neden böle insanların duygularınla oynuosunuz adam akıllı anlatın ya

  nil kartan eklemiş. | 28.08.2007 Saat 13:07
  merhaba suna hanım ben 29 yaşındayım emzirmeden dolayı gögüslerim küçüldü ve sarkma oluştu bu beni çok rahatsız ediyor.ne yapabilirim .lüfen yadım edin
  derya eklemiş. | 29.08.2007 Saat 15:09
  sayın gönül arici gögüs masajının nasıl olduguna dair daha detaylı bilgi verir misiniz zira pek bişe anlayamadım özellikle şu havlu ile yapılam masaj şimdiden teşekkürler
  mavili eklemiş. | 01.09.2007 Saat 00:29
  Merhaba arkadaşlar,ben bu göğüs meselesini çok problem ettim.27 yaşındayım ve göğüslerim küçük olduğu için evlenmekten çekiniyorum.Piyasadaki bitkisel haplar ne derecede etkili,kullananlar lütfen birşeyler yazsın,fikirlerinize çok ihtiyacım var.
  gamze erin eklemiş. | 05.09.2007 Saat 00:19
  S: Suna abla merhaba benim göğüslerim çok küçük. Büyütmek için ne yapabilirim? Etkili bi yöntemin var mı? ilgine teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

  C:
  1 tutam şerbetçi otu,
  1 tutam melek otu,
  1 tatlı kaşığı çemen tohumunu çay gibi demleyip yemeklerden sonra 1 bardak için.
  Ayrıca her gün 2 adet hurma yiyin.
  Ayrıca göğüslerinize elma suyu ile masaj yapın.

  Suna Dumankaya
  xprodoksit eklemiş. | 07.09.2007 Saat 00:53
  suna abla canım sana göbeğim .çin sordum ama cevep alamadım canın sağolsun hamilayim demeye devem ediyorum bari şuna cevap ver şerbetçi otu olan tarifinin demlenmiş çayından nekadar kullanıcaz süresi tşk

  başak eklemiş. | 09.09.2007 Saat 00:38
  bende 16 yasindayim fransada yasiyorum gogusleri cok kuçukk gerçekten bu beni psikolojik olarak etkilio yha rahatsiz oluyorum anneminde gogusleri pek buyuk deil ama kucuk kardesim 11yasinda ve onun gogusleri benimkilerinden daha buyukk annemde guatr amelyati olduu bu yuzden olabilirmi acaba??? bendede varmidir bu guatr uff bu konu skio canimii saolun simdidenn
  emel eklemiş. | 18.09.2007 Saat 23:45
  slm suna hanım göğüslerim çok küçük 20 yaşındayım,doğal yollarla etkin bir çözüm olduğunu sanmıyorum ama aktarlarda yüzde yüz bitkisel göğüs büyültme ilaçları bulunuyor acaba bir faydası olurmu????yoksa sadece yanıltmaca mı

  aysen eklemiş. | 19.09.2007 Saat 10:37
  ya benim göğüslerim çok büyük ve artık utanıyorum küçük ve dik olmasını istiyorum bana yardımcı olur musunuz
  meltem eklemiş. | 21.09.2007 Saat 12:39
  benimde gögüslerim çok küçüktü ve bu yüzden yazın bikini giyemiyordum dekolte kıyafetler giyemiyordum silikon takviyeli sütyenler kullanmak zorunda kalıyordum bunlarda doğal durmuyordu yani anlıyacağınız bende bu dertten muzdariptim fakat bir arkadaşım piyasadki diğer ürünlerden çok farklı olan ki ben hepsini kullandım haplar vss.hiç biişe yaramadı st.herb ü tavsiye etti %100 doğal ve kadınların vücudundaki doğal östrojen sevıyesnı yıne dogal olarak arttırıyor ve gösüslerimde nano teknolojik olanı kullandığım için ben daha kısa sürede cok daha etkili sonuç elde ttim ilk kullandığım andan itibaren gözle görülür büyüme oldu cokk mutluyum yeni piyasaya çıkan bir ürünmüşşş eczanelerde satılıyormuş sadece o bağdat caddesınden almış banada o aldı fiyatıda piyasadakılerle hemen hemen aynı tavsiye ederım kabusum sona erdi darısııı başınızaaaaaa bayanlarrr
  bigbreast eklemiş. | 23.09.2007 Saat 22:46
  bigbreast kullandığın ürünün adı ve kullanım şekliyle yazarmısın lütfen
  senin başta yaşadığın sorunları ben hala yaşıyorum
  ve inanılmaz rahatsızım
  şimdiden tşk ederim
  neva eklemiş. | 24.09.2007 Saat 12:40
  ben 23.09.2007 Saat 22:46 tarihinde eklenmiş yazıyı gerçekçi bulmuyorum baksanıza ne isim var ne de başka bişi sanki bi firmanın oyunuymuş gibi yazılanlar doğallıktan uzak ve açıkçası bitki sularıyla yapılan masajlar pek inandırıcı gelmiyor en iyi çözüm bence göğüs kaslarını geliştirici egzersizler ve bence bi doktora görünmek gerek çünkü bu durum hormonal
  niran eklemiş. | 25.09.2007 Saat 02:07
  arkadaşlar çok merak ediyorum herhangi bir ürünü kullanıp da gerçekten kalıcı sonuçlar alan var mı?Ben albresi kullandım hiç etkisi olmadı,bitkisel çayları içiyorum ama şu an bir gelişme yok..
  çağrı eklemiş. | 25.09.2007 Saat 18:28
  Göğüsler ‚hap‘ diye büyümez

  SON yıllarda kadınların ilgi gösterdiği göğüs büyütücü haplar da risk oluşturuyor. Göğüslerin sadece kilo almak, estetik operasyon ve hamilelik döneminde büyüyeceğini belirten uzmanlar, östrojen hormonu açısından zengin olan bu hapların bilinçsiz kullanıldığı takdirde kansere neden olabileceğini iddia ediyor. Bu arada enerji veren hapların da tehlike saçtığını belirten araştırmacılar, „Bu haplar tansiyon ve kalp hastaları için ölümlür sonuçlar doğurur“ diyor.

  bir gazetede okudum bende 3kutu içtim bir işe yaramıyor boşuna dayanamayın arkadaşlar hafif şişlik yaptı bana sevindim ama daha sonra bende küçüktme yaptı küçüldü.zaten küçüktü 75bile değildi şimdi yok oldu nerdeyse yalan dolan
  ece güzel eklemiş. | 26.09.2007 Saat 04:33
  …….

  adımı yazmıcam eklemiş. | 26.09.2007 Saat 16:25
  sevgili arkadaslar,
  yukarıdaki yorumları okudum, aynı sorunu bende yasamis oldugum icin sizlerle paylasmak istedim. Oncelikle piyasadaki bir suru urunu bende denedim ve hic biri bir sonuc vermedi. Eczacımın tavsiyesi uzerine Stherb urununu kullanmaya karar verdim, nanoteknolojiyle uretilmis olmasi da son bir kez bu cesit bir urun kullanmama sebep oldu. Beklentilerimi cok kısa surede karsıladıgını ve belki sizler icin de bir cozum olur diye dusundugumden yazmak istedim. 4 ay boyunca serum ve nano krem kullandım, goguslerim hem buyudu hemde kalıcıgı devam etmekte. İse yaramasaydı son cozum olan ameliyatı deneyecektim. Ama onyargımı bir kenara bırakıp stherbü de kullanmış olmaktan ve su anki sonuctan cok memnunum. Hepinize tavsiye ederim. http://www.chatulkesi.com internet sitesindende inceleyebilirsiniz, gogus uzerine cok yararlı bilgiler mevcut.
  lale sozler eklemiş. | 26.09.2007 Saat 18:59
  bende arkadaşların tavsiyesi üzerine stherb ürününü aldım 3 haftadır kullanıyorum şikayetim küçük olmasıydı büyümesi bakımından serum ve kremi tavsiye ettiler etkisini görmeye başladım bile artık bende gönül rahatlılığıyla herkese tavsiye edebilirim
  duygu pak eklemiş. | 27.09.2007 Saat 14:48
  ben berlin de yurtdisinda yasiyorum.bende gögüslerimin kücük olmasindan sikayetciyim,bu tavsiye ettiginiz stherb ürününe buradan nasil temin edebilirim,lale ve duygu hanim bu konuda bana yardimci olabilirseniz sevinirim,buradan bu serum ve kremi temin edebilme gibi bir olanagim varmi ,tesekkürler
  sahra eklemiş. | 29.09.2007 Saat 17:47
  ben bu sitede yazılanlardan hiç bişi anlmadım anlayan varsa açıklasın

  gamze sağlam eklemiş. | 02.10.2007 Saat 23:40
  xxxxxxxxxx

  aslı berk eklemiş. | 06.10.2007 Saat 23:15
  sevgili aslı berk, yorumunu okudum burdaki çogu arkadas ve senın gibi benden aynı şikayetlerden muzdariptim ve senin gibi xxxxxxxx bu urunu anlatılanlardan yola cıkarak aldım ve buyuk bır hevesle kullandım aynı şikayetleri yasadım.burdakı kımsenın kullanmasını tavsıye etmem bende….bu ürünü (xxxxxxx) ben siyah üzüm çekirdeği kullanuyorum su an hem dogal hem pahalı degıl hem yan etkısı yok hemde etkılerı sanırım olumlu ben ole hıssedıyorummm…. bengü
  bengü (adana) eklemiş. | 09.10.2007 Saat 00:36
  benim göğüslerimde büyük.. 18 yaşındayım dar badi almak istediğimde yada iç çamaşırı alırken çok zorlanıyorum ve utanıyorum.. Göğüsleri küçültmek için kesin yol bu mudur?

  Büyük Göğüsleri Küçültmek ve Deriyi Canlandırmak gevşemeleri önlemek için:
  Kaynamış, ezilmiş meşe kabukları veya yabani kekik, biberiye yaprak ve çiçekleriyle aynı şekilde günde 1 kez içmek (Fincan Başına 2 tutam).

  bu tarifi anlamadım fincan başına iki tutam nasıl olcak?
  hale eklemiş. | 16.10.2007 Saat 00:33
  Merhaba,xxxxxxx kullanmayı düşünüyordum ancak arkadaşların şikayeti nedeniyle vazgeçtim. Üretici firma ısrarla hiç bir şikayet olmadığını kullananların çok memnun kaldığını söylüyor.
  dilan süren eklemiş. | 17.10.2007 Saat 12:59
  Dilan’cım bu şikayetleri nerden duydun çok merak ettim. Benim 2 tane arkadaşım kullandı, bu dikleştirme toparlama sıkılaştırma için olan XXXXXXXX ve çok memnun kaldılar. Bana da tavsiye ettiler bende firmayı aradım uzun uzun konuştum sordum merak ettiklerimi, yan etkilerini sordum ayrıca bir hormon bozukluğum olduğu için kullanmamın doğru olup olmadığını sordum. benden raporlar sonuçlarımı sordular ve kendi doktorlarını danıştılar, kendi doktoruma göstermeden kullanmamı söylediler. Cok ilgiliydiler. Hic bana satma çabasına girmediler, bende doktoruma gösterdim, o da inceledi içerik bilgilerini okudu ve hiç bir sakıncası olmadığını söledi. 13 gündür kullanıyorum ve hiç kötü bir sonuçla karşılaşmadım. tam tersi göğsümde toparlanma bile hissediyorum. Ne şikayet var çok merak ettim ama, bir kullanıcı olarak şikayetleri de bilmek isterim açıp firmaylada konuşurum, bu sölediklerinle beni kullanıcı olarak tedirgin ediyosunki hiç bi kuşkum olmayarak kullanmama rağmen… cevabını bekliyorm, aynı şeyi tekrar buraya da yazmışsın ama cevap alamadığım için tekrar sormak istedim. Kullanıcı olarak bilmek hakkım diye düşünüyorum.
  Yasemin Kadiroglu eklemiş. | 18.10.2007 Saat 10:44
  18 yaşındaim ve 50 kilodayım;ama 75 beden sütyen kullanıyorum.bu durumdan çk rahatsızım.bi çare arıodum ki int.te gözüme bu bilginiz takıldı.çk mutlu oldm.hemen denicem.umarım başarılı olurum,inanın bana 18 yaşındaki genç 1 kız için bu içinden çıkılmaz 1 işkence=(

  hande yıldız eklemiş. | 19.10.2007 Saat 19:30
  sevgili bayanlar, bende adı geçen ürünü xxxxxxx ü kullandım extra yoğun serumu yukardaki arkadaşlarımın da bahsettiği gibi hiç bir iyi etki ile karşılaşmadım ve cildimde alerji metdana geldi herkeste aynı problem in olması tuhaf gelmiyor u?bende firmayı aradım çok uzun zaman yetkili kimseye ulaşamadım ..uzun zaman aramaya devam ettim sonra bir bayan ie konuştum yetkili diye fakat bayan ürün kataloğundaki tüm bilgileri ezberleyip onlardan başka eğişik birşey söylemiyor onlar bende okudum cahil degilim.bayan ne doktor ne estetikle ilgili,ne güzellik uzmanı bunlardan hiçbiri degilen nasıl böyle ezbere konusabilir anlamadım.sonra başa bir arkadasıma arattırdım başka bir departman için yine aynı bayan çıktı sorunlar farklı istenilen departman farklı bilgi veren kişi aynı ne kadar büyük ve ne kadar ciddi bir firma olduğunu burdan anlarsınız herhalde ürünü kulanmayı hemen bıraktım.para tuzağından aşka bir işe yaramuyor burda ürün hakkında aynı şekilde iyi yorum yapan arkadaş firmanın hangi departmanında çalışuyorsun bilemiycem ama bu siteden biz haberdar ettik seni hatırlarsan burdaki şikayetleri görebilmn adına nedense daha sonra ii yorum yapılmaya başlandı ürün hakında ve ürün nedense çok profesonel açıklanmaya başlandı burda yani kullanıcıdan ziyade satıcı gibi birde demişşinki ben aradım bana ürün satmaya çalışmadılar tabiki satmaya çalışmayacaklar onlar tek ürün degil toplu satış yapmaya çalışuorlar eczanelere oda sizi oraya yada int.deki sanal eczanelere yönlendirirlerki int bulunan sanal eczanelrın bir kısmı zaten eczane değil ilaç satmuyor yani ii incelerseniz ve firmayla ortak çalışuyorlar bence çok aşikar birde kendi dr.varmış ya :))))) tabiki olucak 1.si bu bir zorunluluk 2.si dr.a aylık maaş bağlıyorlar dr.da ürün kullanımını tavsiye edicktir muhakkk belki cidii sorunlara yol açmayan bir ürün ama etkisiz bir ürün aynı zamanda sevgili bayanlar zayıflmak uğruna lida denilen zayıflama hapından ölenler içinde hiç bir yan etkisi olmadığı söylenmişti bu zayıflama hapının bunları hatırlayın ve sağlığınzdan olmayın bilinçli bir tüketici olarak ve insanları sevdiğim için bu tür kandırmacalar a şiddetle karşıyım. ürünü kullanmış ve mennnun kalmamış bir kullanıcı olarak ve araştırmacı bunları yazma gereği hissettim sevgiyle necla ist..
  necla eklemiş. | 20.10.2007 Saat 20:33
  Necla arkadaşım sana katılıyorum, bu yorumu yazan şahıs sanki şikayetleri ilk defa benden duyup şaşırmış gibi yazmış oysa sitede pek çok şikayet yazısı var.Bence en iyisi biraz uzun vadede etkili olsada doğal yolları kullanmak ya da bu sevdadan vazgeçmek.Bu konuda birbirimizi uyarmakla da çok iyi ettiğimizi düşünüyorum böylece ümitlerimizin sömürülmesine engel oluyoruz.Bunun için ayrıca teşekkür ederim. Sevgiler
  dilan süren eklemiş. | 20.10.2007 Saat 21:16
  sevgili dilan , gösterdiğin hassasiyet için ben teşekkür ederim.bencede doğal olan yollar en iyisi yada gerçektem doğal olan kremler..kozmeik ve dermokozmetikle yakından ilgili biri olarak gerek kullanım gerek eğitim gerek araştırma anlamında meraklı ve bilinçli bir müşteri olarak herkesi bildiğim EMİN olduğum kullandığım ve araştırmasıı nı yaptığım ürünler hakınnda elimden geldiği kadar bilgilendirmek isterim.xxxxxxxxxxxxxxxx
  necla eklemiş. | 22.10.2007 Saat 01:10
  ÇOK KÜÇÜK GÖĞÜSLERİ BÜYÜTMEK İÇİN başlıklı bu yazıda sadece doğal ürünler hk.da bilinen yöntemler anlatılmış olup, hiç bir marka ve ürün tanıtımı yapılmamıştır. Bu sebepten dolayı başka marka, ürün veya firmaları karalamaya yönelik ve hukiki sorumululuk yaratacak yorumlarda bulunmamanızı önemle rice ederiz.
  XprodoksiT eklemiş. | 22.10.2007 Saat 21:17
  Biz burada başka marka ya da ürünleri karalamaya çalışmıyoruz sadece tecrübelerimizi paylaşıyoruz .Tecrübe ve bilgi aktarımı sonuçta herkesin işine yarar ve doğru ürünlerin seçilmesini sağlar. yapılan yorumlar sitenize herhangi bir hukuki sorumluluk getirmez ancak yazan kişiyi bağlar.Ayrıca ürünün reklamını yapan yorum
  larda ürünün ismini niçin karalamadınız merak ettim.Madem olumsuz yargılarda marka karalanıyor,markalar hakkında yazılan olumlu yazılarda da marka ismi gizlenmeliydı… Ayrıca kullanıp da hiç fayda göremeyen kişiler onca parayı boşuna vermiş oluyorlar dolayısıyla onlarında dava açma hakkı bulunuyor.
  Dilan Süren eklemiş. | 22.10.2007 Saat 23:25
  bu sitenin çok faydalı olduğunu düşünüp sürekli takip eden biri olarak ve birçok arkadasıma tavsıe etmiş biri olarak insanlara doğru olanı göstermiş olduğunuzu varsayarak verdiğiniz tavsiye ettiğiniz güzel reçeteler için öncelikle teşekkür ederim keşke herkes sizin gibi insanları kandırmaya sömürmeye yönelik değilde faydalı olmaya çalışşsa diyorum ve ekliyorum…
  burda hemcnslerimizle bilgi alışverişinde bulunuyoruz.kullandığımız ürüleri ve etkilerini paylaşıyoruz ki bırımıze gelen zarar başkasının başına gelmesin.burdaki ınsanlar kötü niyetli olsaydı zaten niye payaşşınki ii yada kötü deneyimlerini parasını vermş almış zararıda yararaıda kendine ama paylaşım güzeldir ve birbirimizi kollamassak sürekli sömürülürüz bizi sömürenler kadar sömürmeye yardım edenler ses çıkarmayanlarda suçludur ve bi haksızlık ada hak aranacaksa onlarda bu işten mesuldur bence
  syn.yetkili ,sizide anlayablilyorum ..ama soruyorum size şimdiye kadar onca üründen bahsedilmiş iyi yada kötü olarak neden?o zaman en bastan nıye uyarı yaplmadı…oysaki bu bir paylaşım sitesi herhalde bu yüzden diye düşünüyorum..
  adı geçen ürünü serum diye bahsedilen ve yeni çıkan ve son zamanlada bir çok şikyetin yazıldığı ürün den bahsediyorum sözüm ona büyütücü olan (size saygımdan dolayısu an ürün ismi vermiyorum yoksa ben zaten hukıkı yoldan hakımıarıyoruum )evt bu ürünhakında aşikar kendı adamları olduğu o kadar belli olan altıçizilerek ürün özelliği içeriği vurgulanan ki ancak bir satıcı bukadar detaya girer kullanıcı sadce marka söyler işte bu üründen ii bahselmiş övülmüş olan metinleri okuyup yanlış bilgilenip kullanan yada kullanaca olan yuzlerce kadı oldugunu tahmın etmıyormusunz bende iii etki aptıysa herkeste aynı etkıyı yapıcak ama görüyorumki yazılan olumsuz etkıler aynı bunun ne cıddı bır rısk oldugu aşikar aleni ortada ürünle igılı yapılan iiyorumlar ise abesle iştigal …
  şimdi benimde bir kullanıcı olarak sizden bir ricam var bahsedilen bu ürünün yanlış kullanımıı engellemek adına lutfen yorum yapılan dıger yerlerdede adını xxxx leın yada yapaılan yorumlara lutfen karsı cıkmayın cunku haksızlık oluyor diye düşünüyorum..
  saygılarımla… iii çalışmalar
  necla
  necla eklemiş. | 23.10.2007 Saat 00:43
  ya benimde göğüslerim küçük büyümesini istiyorum en azından 75 bedeni tam doldursun.aslında boyum 1.64 kilomda 46 acaba göğüslerimin küçük olmasının zayıflıkla alakası varmı yani kilo aldığım zaman göğüslerim büyürmü 20 yaşındayım büyüme ihtimali varmı aslında göğüs büyütücü haplardan alıcaktım ama zararı olur idye sonra vazgeçtim hemen cvp verirseniz sevinirim
  yasmin yıldız eklemiş. | 24.10.2007 Saat 17:01
  ya benimde göğüslerim küçük büyümesini istiyorum en azından 75 bedeni tam doldursun.aslında boyum 1.64 kilomda 46 acaba göğüslerimin küçük olmasının zayıflıkla alakası varmı yani kilo aldığım zaman göğüslerim büyürmü 20 yaşındayım büyüme ihtimali varmı aslında göğüs büyütücü haplardan alıcaktım ama zararı olur diye sonra vazgeçtim hemen cvp verirseniz sevinirim
  yasmin yıldız eklemiş. | 24.10.2007 Saat 17:01
  benim göğüslerimde büyük.. 18 yaşındayım dar badi almak istediğimde yada iç çamaşırı alırken çok zorlanıyorum ve utanıyorum.. Göğüsleri küçültmek için kesin yol bu mudur?

  yanıtınızı bekliyorumm
  hale eklemiş. | 25.10.2007 Saat 21:57
  benim göğüslerimde büyük.. 18 yaşındayım dar badi almak istediğimde yada iç çamaşırı alırken çok zorlanıyorum ve utanıyorum.. Göğüsleri küçültmek için kesin yol bu mudur?

  XprodoksiT yanıtınızı bekliyorumm 🙁
  hale eklemiş. | 25.10.2007 Saat 22:00
  ya ben soru sordum cvp yazan olmamış lütfen cvp yazın
  yasmin ylıdız eklemiş. | 27.10.2007 Saat 13:57
  abressi kullandım 4 kutu hıc bır faydasını görmedim ve paralarım boş yere gitti sakın ha sakın ürün kullanmayın artık hiç bır gögüs buyutucu ürüne ınanmıyorum bende ılk basta goguslerımı cok problem edıyordum ama artık cokta takmıyorum sızde takmayın
  ankaralıgırl eklemiş. | 27.10.2007 Saat 20:27
  Arkadaşlar piyasadaki bir çok ürünü kullanmış ve hiç bir fayda görememiş biri olarak söylüyorum ,bu ürünler .sadece paramızı ziyan etmeye yarıyor.Tavsiye edilen bitkisel çözümler bence en doğrusu üstelik masraflı da değil !
  Pelin seren eklemiş. | 27.10.2007 Saat 21:49
  slm bende küçük gögüslerimden şikayetçiydim ve buyüzden rahatça istediğim kıyafeti giyinemiyordum,kafama çok taktıgım için internette gögüs büyütücü formüller bakmaya başladım ve göğüs büyütücü hap aldım ama hiçbir işe yaramadı,daha sonra başka sitelere bakarak dogal biitkilerden kullanılıp göğsümü büyütecegime inandım ve okudugum bir sitede kara üzüm çekirdeginin büyüttügünü okudum hemen k.ü.ç aldım hergün sabah akşam bir yemek kaşıgı pekmezin içine bir tatlı kaşıgı k.ü.ç koyup yedim ve ayriyetten rezene yagı aldım onlada sabah akşam elimden geldiği kadar masaj yaptım bunların üstüne hergün 1 bardak rezene çayı içtim ve hiç pes etmedim büyük bir hırsla düzenli bir şekilde hergün uyguladım ve şuanda göğüslerimde gözle görünür bi ğelişme oldu.daha önce 75 bedeni doldurmayan sütyenim şuan 80 bedeni rahatlıkla dolduruyor çok mutluyum sizlerle bu mutlulugu paylaşmak istedim çünkü gögüs derdi olan herkezin mutlu olmasını istiyorum herkez istediği amacına ulaşır inşallah
  melike eklemiş. | 28.10.2007 Saat 17:12
  mrb ben melikenin yorumlarina yürekten katiliyorum arkadaslar bence gögüs büyütücü haplardansa bitkisel yollardan cözüm aramak en dogrusu,benimde sikayetim kücük gögüslerimin olmasi fakat bende melike arkadasimiz gibi bitkisel yollardan derdime care bulmaya calisiyorum,ben henüz kara üzüm cekirdegi tozuna yeni basladim yaninda bide masaj yapiyorum ama ben cay olarak rezene cayi degilde isirgan otu duymustum hatta bu sitede de okudum bu isirgan otu cayini hem gögüse kompres olarak hemde günde 1 fincan cayini icerek faydasi oldugunu okudum,bende öyle yapiyorum henüz daha yolun basindayim insallah bi faydasini görmeye baslarsam sizlerle paylasacagim…
  sahra eklemiş. | 30.10.2007 Saat 01:17
  melike yazdıklarını okudum ve uygulamaya karar verdim bunu bizimle paylaştığın içinde çok teşekkür ederim bizi en iyi sen anlarsın çünkü sende yaşamışsın bizim yaşadıklarımızı insan kendini yarım ve eksik hissediyo onun için bunları bizimle burada paylaşman çok güzel bende hemen denicem senin yaptıklarını

  aslında göğüs büyütücü hap kullanıcaktım ama sonra zararlı diye vazgeçtim bitkisel çözümler daha iyi sanırım inş. bende faydasını görürüm

  yalnız bişe sorcam bu uygulamayı ne kadar zaman yaptın yani ne kadar zamanda göğüslerin büyüdü
  yasmin yıldız eklemiş. | 31.10.2007 Saat 14:41
  çok sevindım melıke senın adına bende bugun baslıcam k.ü.ç ne ıns bendede sendekı etkıyı gösterır ama sendekı buyume ne kadar sürede oldu yazarsan cooooooooook sevinirım bende albrees kullandım hemde 4 kutu olan gıden paralarıma oldu hıc bır gelısme olmadı dolgunluk bılee lütfen cvp yaz
  ankaralıgırl eklemiş. | 01.11.2007 Saat 21:21
  merhaba benimde yaşım 21 benimde göğğüslerim olması gerekenden oldukça küçük boyum 1.70 kilo 48 bedenim 75 ancak ne yapabilirim bu kara üzüm çekirdeği dediğiniz olay ne kadar siredene tki ediyor acaba lütfen blgi verin yan etkisi yok değilmi y da yukarıda yazan tariflerin başka organlara bi yan etkisi yok değil mi büyütecez derken saglıgımızdan olmayalım değilmi ama
  ayçaa eklemiş. | 01.11.2007 Saat 23:00
  merhaba acaba yukarıka sedef otu deve tabanı ve ısırganı aynı günde mi içicez ve göğüs banyosu yapmak için ne kadar suya ne kadar biti demlicez acil cvp bekliyorum tşk.
  leyla yeşil eklemiş. | 02.11.2007 Saat 14:58
  arkadaşlar küçük olanlara en iyi çözüm bir erkek eli,dili büyük olanları bilemiyorum çaresini yüzüstü yarın derim 🙂
  ayşenaz eklemiş. | 02.11.2007 Saat 22:32
  BENIM DE ÇOK KÜÇÜK VE BUNU BAZI KIZ ARKADASLARIM GÖRDÜ ÇOK ZOR.AMA DENEMYI ISTIYORUM VAKTIM YOK CALISIYORUM.BUNUN İLACI YOKMU.ŞİMDİDEN SAĞOLUN.BİLEN YAZSIN
  LÜTFEN BY
  SEVİM eklemiş. | 03.11.2007 Saat 15:23
  mrb arkadaslar bu sıtede bagızı gögüs büyütücü hapların olumlu sonuclar verdıgını yazanlar olmus ben bır cok ılacı kullandım ama hıc bır faydasını gormedım hem param bosuna gıttı hemde bosuna umutlandım ve bu ılacları arastırdım hepsı kansorojen madde ıcerıyormus kensınlıkle kullanmayın.çözümü dogal yollarda arayın hem malıyetı dusuk hemde göguslerınz buyumese bıle ınanın bitkılerın vucudunuzda başka faydaları dokunur
  ezgi çakıroglu eklemiş. | 05.11.2007 Saat 21:08
  büyütücü haplardan kullanmayın kanser yapıomuş bazıları :S
  gökçe ece eklemiş. | 15.11.2007 Saat 04:29
  hem okadarda uğraşmayın sonuçta onlar sizin bi parçanız bu kadar takmayın kafanıza sizi beğenen böle beğensin boşverin :):):)
  gökçe ece eklemiş. | 15.11.2007 Saat 04:32
  şişmanlamak için ne yapmam lazım…
  DUYGU AYKAL eklemiş. | 25.11.2007 Saat 13:20
  şişmanlamak için ne yapmam lazım…….
  DUYGU AYKAL eklemiş. | 25.11.2007 Saat 13:24
  arkadaşlar merak etmeyinn ben netten bir ilaç aldım büyütücü hap biraz etkisi ii gibi daha 1. ay kullanımdayım 3 ay lıık süresi var bittikten sonra sonucu söylerim ve ilacın adını veririm iiyise hepinize tavsiye ederi merak etmeyin 2 aya mail atarım yine…. hayat güsel çok takmaya gerek yok insanların okadar çok özrü var ve öyleyken mutlular bırakında göğüslerimizde küçük olsun 🙂 kızlarrrrrr
  zalimfirari eklemiş. | 26.11.2007 Saat 21:14
  merhaba arkadaşlar bende 17 yaşındayım ve göğüslerim çok küçük bu benim için çok sorun oluyor bende internetten araştırdım BREAST SCULPTOR diye bir ğögüs yağı varmlış fiyatı 110 ytl 2 aylık kullnımda sonuç veriyomuş ne dersiniz sizce bunu kullanmalımıyım durumumda çok iyi değil ne yapmalıyım sizce
  üzgünkız eklemiş. | 27.11.2007 Saat 16:01
  merhaba melike bu k.ü.ç demiştin yaaa bu rezene yağını ben bulamadım rezana çayıda çocukların içtiğinden varmış onumu kullanıyosun ben ilçede yaşadığım için bazı şeyler bulunmuyo yakında evlenicem ve göğüslerim çok küçük bu benim için çok büyük sorun oluyur yardımcı olursan sevinirim kaç ay kullandın cevap yazarsan çok mutlu olurum
  emel eklemiş. | 27.11.2007 Saat 16:19
  syn melike hanım k.ü.çekirdeğini nekadar süredir kullandığınızı lütfen söylermisiniz bnde aynı problemleri yaşıyorm?

  buse eklemiş. | 27.11.2007 Saat 18:57
  Büyük Göğüsleri Küçültmek ve Deriyi Canlandırmak gevşemeleri önlemek için:

  Kaynamış, ezilmiş meşe kabukları veya yabani kekik, biberiye yaprak ve çiçekleriyle aynı şekilde günde 1 kez içmek (Fincan Başına 2 tutam).

  (biberiye yaprak ve çiçekleri) sadece biberiye bulabildim birşey fakedermi?

  bide bunu deneyen varmı varsa cevap bekliyorum
  hale eklemiş. | 28.11.2007 Saat 21:34
  Kaynamış, ezilmiş meşe kabukları veya yabani kekik, biberiye yaprak ve çiçekleriyle aynı şekilde günde 1 kez içmek (Fincan Başına 2 tutam).

  ya bunların tadı çok kötü nescafeye filan karıştırıp içsem olmazmı
  x eklemiş. | 04.12.2007 Saat 17:26
  ben bu hareketleri her gün yapsam ne kadar sürede görünür bi sonuç alırım ne olur yardım edin
  hayat demir eklemiş. | 08.12.2007 Saat 22:05
  Kadınlarda meme büyüklüğündeki dengesizlik vücuttaki enerji dengesinin sağlanmasıyla da önemli ölçüde istenilen şekle gelebiliyor.Bioenerji ile ilgili bu konularda okuyabileceğiniz siteler:
  http://www.www.chatulkesi.com Can eklemiş. | 10.12.2007 Saat 22:51
  ARKADAŞLAR BU 1 TATLI KAŞIĞI KARA ÜZÜM ÇEKİRDEĞİNİ NE KADAR MİKTAR PEKMEZİN İÇİNE KOYUYORUZ BİR KAVANOZ PEKMEZİN İÇNE Mİ 1 TATLI KAŞIĞI KARA ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ? LÜTFEN BU KONUDA AYDINLATIN UZMANIMIZDANDA CVP BEKLİYORUM BU İŞE YARIYOMU NE OLUR AÇIKLAMA YAPIN ÇOK ACİL LAZIM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER HEPİNİZE SAĞLICAKLA KALIN….
  muge eklemiş. | 08.01.2008 Saat 20:04
  MERRABA SUNA ABLACIM BENIM COK CATLAK LARIM VAR DOGUM DAN KALAN HALEN GITMEDI NE YAPA BILIRIM ONERIN NE OLUR YARDIMCI OLUN ESRA
  esra denız eklemiş. | 08.01.2008 Saat 23:27
  bir tatlı kara üzüm çekirdeğini 1 yemek kaşığı pekmeze koyun 1 kavanoz pekmeze değil yapan arkadaşlar işe yaradığını söylüyor sizde deneyin
  merve öztirk eklemiş. | 09.01.2008 Saat 20:47
  selamlar bn 20 yasındayım ve bnnmde göğüslerim cok kucuk ayrıca zayıfım bunla ilgisi olabilir mi? hap kullanmaktan yana değilim arkadasımızın söylediği kuru üzüm çekirdeğini denemeyi düşünüyorum ama ne kdr sürede etkili olmus ve arkadasımızın boyu kilosu kaç bunuda yazarsa sevinirimmm..
  cvp bekliyorummmmmmm lütfeeenn :(((
  sevgi berk eklemiş. | 12.01.2008 Saat 13:09
  MERHABA SUNA HANIM BEN 28 YAŞINDAYIM 2 ÇOCUK ANNESİYİM BENİM SORUNLARIM VAR İLK SORUNUM DOĞUM SONRASI OLUŞAN YIRTIKLARIM KARIN BÖLGEMDE GÖGÜSLERİMDE VE BALDIRLARIMDA BELİMDE DİGER SORUNUM İSE GÖGÜSLERİM ÇOK KÜÇÜK 2 KERE DOĞUM YAPMAMA VE EMZİRMEME RAĞMEN BÜYÜMEDİLER VE DİGER SORUN İSE DUDAKLARIM ÇOK İNCE KALINLAŞTIRMAK İÇİN
  BUNLARA BENİM BİTKİSEL HAZIRLAYA BİLECEGİM BİR KARIŞIM VARMI NOT:KARIN YIRTIKLARIM İÇİN CİLDİYE DOKTORUNUN VERDİĞİ İLAÇLAR KULLANDIM AMA YARARLI OLMADI LÜTFEN SİZDEN RİCA EDİYORUM BANA EN KISA ZAMANDA DÖNE BİLİRMİSİNİZ ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
  filiz yıldız eklemiş. | 12.01.2008 Saat 17:35
  suna hanım lütfen bana önerdiginiz şeyleri açıklamalı yazar nasıl kullanacagımı belirtirseniz sevinirim ayriyetten vucudu sıkılaştırıcı bir öneriniz varsa onuda ekleyin lütfen
  filiz yıldız eklemiş. | 12.01.2008 Saat 18:06
  mrb ben 17 yasındayım.Arkadaslarım ya gelınce dekolte gyıyolar ama benım göğüslerim çok küçük oldugundan gıyemıyorum.Sütyenim 75 ama göğüslerim onu bıle doldurmuyor.Çok üzülüyorum.Ne olur bana yardımcı olun.çok fazla ıstemıyorum ama bıraz da olsun ıstıyorum.Hap denemek ıstedım ama annem ızın vemedı.Daha yasın küçük dedı ama benım yasımdakılerın ğöğüsleri büyük bende tabı yaşıma göre küçük oldugu için kafama çok takıyorum.Lütfen bana bısey söyleyin.çok mutsuzum.İnsallah dılegım gerceklesır bende ıstedıgım elbıselerı rahatca gıyerım.şimdiden tesekkurler
  hatice kurt eklemiş. | 13.01.2008 Saat 21:25
  LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN….ÇOK ÜZÜLÜYORUM….OOOOF…
  HATİCE KURT eklemiş. | 13.01.2008 Saat 21:34
  suna abla benim gögüslerim çok küçük 24 yaşındayım büyüme hormonu eksikligi var ve ilaç kullanıyorum bunlar fayda etmedi gögs büyümesine bana önerecegin güzel bir çözüm varmı çok teşekkür ederim
  nalan kova eklemiş. | 14.01.2008 Saat 12:19
  soruma cevap vermeyecekmisin suna abla
  nalan kova eklemiş. | 14.01.2008 Saat 12:30
  suna abla ne olur bari şu karın yırtıklarıma çare bul inanılmaz moralimi bozuyor tamam aynı şekilde şikayeti olanlar yazmış sizde karışımlar önermissiniz ama çok fazla sayıda degişik degişik karışımlar hangisini kullanacagımı şaşırdım sana yalvarıyorum derdime çare bul bana çok etkili bir karışım söyle çünkü yırtıklarım çatlak demiyorun çünkü kalın kalın ve çok belirgin ne olur bana hemen dön ve siteye yazan arkadaşlar eger sizdede böyle problem vardı ve karışımlarla veya başka bir şeyle geçtiyse sizde bana dönün suna ablacıgım 10 dakkada bir siteye giriyorum bana cevap yazdınızmı diye piskolojim iyice bozuldu ne olur hemen cevapla

  filiz yıldız eklemiş. | 14.01.2008 Saat 18:46
  Merhaba
  Ben 24 yaşındayım. Göğüslerim benim de küçük. Bir süre önce başka bir siteden kara üzüm çekirdeğini öğrendim. Kullanmaya başlayalı 1 ayı 3-4 gün geçti. Sabah akşam bir tatlı kaşığı çekilmiş kara üzüm çekirdeğiyle iki tatlı kaşığı yoğurdu karıştırıp yiyorum. Faydasını görüyorum. Başlamadan önce ölçmüştüm. hem toparladı hem de 1,5 cm büyüdü. Bir de ilk başladıgım zamanlarda sadece 3-4 akşam yatmadan adaçayını demleyip onunla masaj yapmıştım. Bunun da etkisi oluyor. Ben her akşam uğraşamadığım için devam edemedim. Tekrar başlayacağım. Bunları paylaşmak istedim. Belki sizlerden de faydası olacaklar olur.
  Bir de şu ürünler hakkında karalama olsun istemem ama bir tek bir markanın ürettiği göğüs geliştirici bant vardı onu kullandım 3 kutu. ama sadece biraz toparladı o kadar. Almaya değecek birşey değildi. Tavsiyem bu tip ilaçlar haplar bantlara çok fazla umut bağlamayın ve boşuna para yatırmayın. Gerçekten insanın psikolojisini bozuyor bu tip durumlar. Ama yine de çok takılmamak gerek. Kanser olup İki göğsü birden alınan insanlar var.
  Umarım buradaki herkes isteklerine kavuşur.
  Nilüfer eklemiş. | 16.01.2008 Saat 16:01
  merhaba şu goğüs buyultme ıle ılgılı aylardır yapılan tum yorumları teker teker okudum.bıraz moralım yerıne geldı uzum cekırdegını soyleyen arkadsa gercekten tesekkur ederım.benımde tavsıyem kesınlıkle su krem ve hapları almayın .ben gecen sene baya reklamı yapılan bı krem kullandım hem 300 ytl param gıttı hemde sonuç huran.ustelık bu kremı baya unlu bırı tanıtmıstı.
  buket eklemiş. | 23.01.2008 Saat 18:37
  ya kesın sonucu alanlar varmı yazabılırmı lutfenn benımde sorunum vada
  ozlem sahıner eklemiş. | 01.02.2008 Saat 12:42
  kara üzüm çekirdegini nereden alabilirim ve rezereyaçını aktarcılarda varmıdır ne olur cevap verin bana acilen gögüslerimi büyültmem gerek 🙁
  medine eklemiş. | 02.02.2008 Saat 15:17
  ne olur cevap verin
  medine eklemiş. | 02.02.2008 Saat 15:23
  Selam MEDİNE Hm. 5 YTL‘ ye SİYAH ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ’ni şu adresden bulabilirsin.

  Öğütülmüş Siyah Üzüm Çekirdeği 250Gr.
  xprodoksit eklemiş. | 02.02.2008 Saat 15:40
  çok teşekkür ederim
  medine eklemiş. | 02.02.2008 Saat 19:37
  melike inş bunu okur ve cevaplarsın sen nerden aldın kara üzüm çekirdegini bende yanlış almak istemiyorum dedigin gibi gercekten okadar etki yapıyorsa süper benimde gögüslerim 75 şi doldurmuyor bakalım deneyim sonuç ne cıkacak cevap veririm olumlu sonuç alırsam yinede bilgini paylaştıgın için allah razı olsun
  medine eklemiş. | 02.02.2008 Saat 19:50
  bu yapılanlar kesın sonuc verıyomu cevap yazarsanız sevınırım
  merve buyuktac eklemiş. | 03.02.2008 Saat 20:13
  valla ben daha denemeye başlamadım denemeye başlıyım muhakkak cevap vericem aeo ve inş işe yarar çünkü cok dert ediyorum evliligimde sorun cıkacak diye
  medine eklemiş. | 03.02.2008 Saat 23:59
  ya ben bıras su masajları yaptım sankım bıras ıse yaradı ağrılar oluyo

  merve buyuktac eklemiş. | 05.02.2008 Saat 22:10
  kara üzüm cekirdegini kullanan arkadaşlar eger bu yazımı okursanız nerelerden temin ettiginizide yazarmısınız şimdi yanlış yerlerden almak istemiyorum
  medine eklemiş. | 06.02.2008 Saat 22:30
  arkadaşlar göğüsler asla büyümez uzmanlar diyoki haplarla bilmem nelerle büyütmeye çalışmayın son çare estetik ameliyat diyor doktorlar….

  eğer hap krem vs kullanıpta göğüslerinin büyüdüğünü söyleyenler muhakkak bi tatlil yaptırmalı o büyüyen kisttir diyolar
  eğer göğüsleriniz büyüyorsa korkun!

  inanmayan
  http://www.chatulkesi.com dan izlesin uzmanları…

  sağlığınızla oynamayın
  inci aral eklemiş. | 08.02.2008 Saat 05:45
  ya krem ıse yaramıyodur ama kara uzum olabılır baya ii sonuc alanlar var hem bıtkısel zara gelmez herkesın ole parası yokkı amelayata dıme ama
  merve buyuktac eklemiş. | 08.02.2008 Saat 18:35
  ben aldım bugun kara üzüm cekerdegi ve rezene yagı denemeye başlıyorum bu akşamdan itibaran bakalım bir ay kullanayım degişiklik olursa söylerim

  medine eklemiş. | 08.02.2008 Saat 19:57
  hepsi palavra ürünler faydasız spor yapın bayanlar
  elmasss eklemiş. | 09.02.2008 Saat 00:29
  benimde göyüslerim büyük ve sarkık ne olmuş çözüm varmı herşeyi denedim yok spor en iyisi bu sitede insanı salak yerine koyuyo cevap alan varmı
  elmass eklemiş. | 09.02.2008 Saat 00:32
  biz deneyelim şifa bulmaya calışalım derman allahtan hem hepsi dogal birşey cıkmaz zannımca
  medine eklemiş. | 10.02.2008 Saat 01:12
  katılıyorum medınecım

  merve buyuktac eklemiş. | 10.02.2008 Saat 19:30
  arkadaşlar silikonlu sütyenden bıktım artık! bu otlar da hiç bi işe yaramıo! önerebileceğiniz egzersizler var mı? silikon taktırmayı da çok düşündüm ama cesaret edemiorum cünkü ameliyat izi kalıo. o yüzden istemiorum. bi kere burun estetiği yaptırdım. ameliyattan kormadığım halde mantıklı düşünmenin faydası var diye düşünüorum. göğsümüz büyük olacak diye dikiş izi gibi kötü bi görüntüye katlanmayın derim… Allah’tan derdimize şifa dilerim… 🙂
  hilal eklemiş. | 13.02.2008 Saat 14:26
  valla ben daha denemedım ama bu kara uzum u dene ayrıca goğus maajı ii gelıyo ben ole yaptım hafıf ağrılar oldu
  merve buyuktac eklemiş. | 13.02.2008 Saat 17:19
  bende gögüs masajı yapıyorum yarından itibarende kara üzüm cekerdegini deneyecegim bakalım inşaallah işe yarar
  medine eklemiş. | 16.02.2008 Saat 01:09
  slm arkadaslar,öncelikle gögüslerinden sikayeti olan tüm arkadaslara umutlarini kaybetmemelerini tavsiye ediyorum,cünkü bende ayni magdur kisilerden biriydim,biriydim diyorum cünkü yaklasik 3 aydir bir sitede okuyarak basladigim kara üzüm cekirdegi tozunun cok faydasini gördüm,ben evli ve iki cocuk annesi bir bayanim,evlendigimde gögüslerim vücut ölcülerime göre kücüktü ve buda beni psikolajik olarak cok rahatsiz ediyordu,belki dedim cocugum oldugunda biraz büyür ama aksine büyümekten ziyade dahada cok sarkti cünkü ikinci cocugumu 1 sene emzirdim,bu sorunumu kafaya cok takmaya baslamistim ve site site gezerek bilgi toplamaya basladim ve kara üzüm cekirdegi tozuna basladim,sabah aksam birer tatli kasigi k.ü.c.tozunu ya suyla yada 1 tatli kasigi pekmezle yedim ama o kasik kesinlikle metal olmayacak plastik bir kasik kullanilacak,bunun yaninda da hergün isirgan otu cayini günde 2 bardak ictim ve halada iciyorum,ve arti tabiki masaj ve egzersiz…nasilmi?iki avucunuzu öne dogru getirip birlestirerek 50 kere birbirine itip birakacaksiniz sonra 1,5 litrelik su dolu 2 tane pet siseyi birini bir elinize digerini diger elinize alip ve kollarinizi yana dümdüz acarakhafif yukari asagi dirsekleri hic kirmadan 50kere bu haraketi yapacaksiniz ve hergün kendinize hangi vücut cremini yada losyonunu kullaniyorsaniz gögüslerinize sürerek icerden disariya yumusak hareketlerle masaj yapacaksiniz iste bütün olay bunlardan ibaret,umudunuzu sakin yitirmeyin ben mutlu sona cok sükür ulasitm ve yaptiklarimi sizlerle paylasarak sizlerinde bu sorununuzdan biran önce kurtulmanizi temenni ederim,k.üzüm cekirdegi tozunu her aktarda bulabilirsiniz acik yada kapali kutularda satilmasi hic önemli degil önemli olan gördügü islev,bu k.ü.c.tozunun gögüse etkisinden ziade kan yapici özelliginin olmasi dahada önemli faktör,3aydir kullandigimdan bu yana yanaklarim hep allik sürmüs gibi pespembe görünüyor ve kendimi daha iyi hissediyorum,gögüslerimde istedigim büyüklüge ulasti ve toparlandi SIKLASTI,dirilesti,ben cok mutluyum dilerim bütün ayni sorunu yasayan kisilerde ayni mutlulugu yasar,hepinize bol sanslar,kolay gelsin:))
  sahra dagli eklemiş. | 19.02.2008 Saat 23:35
  benim ablamın göğüsleri çok küçük benim ise normal ablam bu durumdan çok şikayetçi büyük göğüslerinin olmasını istiyor mutlaka bu bilgileri ona söliyeceğim tavsiyeleriniz için çok tşk
  gülsüm sönmez eklemiş. | 20.02.2008 Saat 14:18
  bızde soylenenlerı yapıyoruz cnm yanı dene kuc u denıcem ablnada denesın
  merve buyuktac eklemiş. | 22.02.2008 Saat 19:24
  ben 16 yaşındayım benimde göğüslerim küçük acaba daha gelişme çağında olduğum için mi küçük die düşünüorm büyürmü yavaş yavaş hemde ben 14 yaşında yani biraz geç adet oldum ondanda olabilirmi bana birirsi cvp verirse sevinirim lütfen….
  burcu kılıç eklemiş. | 29.02.2008 Saat 17:01
  ya ne olur sonucları alanlar yazsınnn
  ezgııı eklemiş. | 01.03.2008 Saat 19:50
  3 Hf. önce denemeye başladım sanırım biraz kıpırdanma var gibi
  nermiN eklemiş. | 01.03.2008 Saat 22:48
  nasıl kullandın nermin bende kullanalı 3 hafta oldu degişiklik yok gibi ne şekilde kullandıgını yazabilirmisin
  medine eklemiş. | 02.03.2008 Saat 19:23
  ya bana bi cvp veren yok mu bu sitenin sahibi veya siz ablalar bana bişey deyin nolur lütfenn
  burcu eklemiş. | 03.03.2008 Saat 16:12
  arkaşlar ben 18 yaşındayım benimde küçük bende başlıycam k.ü.ç. ğine ben rezene çayı ve adaçayını sallama poşette içiyorum bitkisindenb farkı olmaz dimi cvp verirseniz sevinirim.Göğüs büyüklüğünü o kadar kafanıza takmayın.Benimde 75 beden kendinizi üzmeyin hayatta mutlu olmayı bilin.Bende çok takıyodum ama şimdi o kadar takmıyorum k.i.b.
  buse eklemiş. | 04.03.2008 Saat 11:53
  kafamıza takmıorz ama benimki çok küçük 75 beden bile değil oyüzden busecim
  burcu eklemiş. | 04.03.2008 Saat 13:19
  ya offf olumlu sonuc alan yokmu yaa
  ezgııı eklemiş. | 05.03.2008 Saat 17:27
  merak etme burcu inşallah k.ü.ç. büyütür ben başlıycam haberdar ederim o kadar takma benimde öyle
  buse eklemiş. | 07.03.2008 Saat 10:43
  bende başlıcam k.ü.ç birbirimize hbr veririz ozaman tşk canımm
  burcu eklemiş. | 08.03.2008 Saat 14:46
  bende çok rahatsız oluyorum küçültmek istiyorum….
  selda baş eklemiş. | 08.03.2008 Saat 19:08
  ewet kızlar bnde aynı sorunu yaşıyorum sahra dağlının önerisini yapmaya başlıycam da kara üzüm çekirdeğini nerden bulucam bilmiyorum yarın bi bakıcam 1ay sonra yine yazıcam bu bana çok kötü etki yaptı bi erkek arkadaşım var ve göğüslerimi görmek istiyo ewlenicem çok utanıyorum bu olmazsa napıcam bilmiyorum
  duygu yayla eklemiş. | 09.03.2008 Saat 17:30
  merhaba arkadaşlar yukarıda yazılanları okudum 37yaşındayım 14yaşımdan buyana büyük göğüslerimdenbıktım 4çocukannesiyim ne yaptıysam kurtulamadım95 giyiyorum kesin bir çözümü olan varmı yardım edin
  selda baş eklemiş. | 10.03.2008 Saat 09:43
  mrb arkadaşlar bende 3 gündüür kullanıyorum k.ü.ç. henüz daha başındayım.Günde 1 kere rezene yağıyla masaj yapıyrum 5 dk falan,sonra hem rezene çayı hem adaçayı içiyorum.Sabah akşamda k.ü.ç. pekmezle karıştırıp yiyorum.Bakalım etkisi olucakmı haber veririm.
  buse eklemiş. | 10.03.2008 Saat 10:19
  meraba medinecim sanırım kara üzüm çekirdeği tozunu bulamamışsın
  bn bir aktarcıdan aldım ucuz kilosu 15milyon istediğin kdar alıyosun bide yanında melek otu aldım deniycem bugün sora yazarım
  duygu eklemiş. | 10.03.2008 Saat 12:51
  bende aldım deniyorum duygucum şuan için bir gelişme yok 3 hafta oldu:)
  medine eklemiş. | 10.03.2008

 4. Meme büyütme ameliyatları ülkemizde sık yaygın uygulanan estetik ameliyatlardan biridir. Sizin de göğüsleriniz normalden küçükse meme büyütme ameliyatı için uygun aday olabilirsiniz. Bazen kilo kaybı ya da doğum sonrası meme şekli ve boyutu azalabilir. Bazen de her iki memede çok ciddi asimetri olabilir. Bu gibi durumlarda memeyi büyültmeye ve dolgunlaştırmaya yönelik yapılan girişimler ile dolgun, daha iri, estetik olarak güzel görünümlü meme oluşturmak mümkündür.

  Yeni meme boyutu kişinin arzusu, vücut ölçüleri ve memenin durumu dikkate alınarak cerrah ve kişinin ortak kararı ile belirlenir. Örnek olgu resimleri ile hastanın beklentisi ve ameliyat sonrası görüntüsü şekillendirilmiş olunur. Ancak dolgunluğunu yitirmiş, gevşemiş ve ileri derecede sarkmış olan memelere, tek başına protez yerleştirme ameliyatı uygulandığında tatmin edici sonuçlar elde edilemeyebilir. Bu tür sarkık memelere protezin yerleştirilmesi ameliyatına ek olarak meme dikleştirme ameliyatı da yapılmalıdır.

  Meme büyütmek için kullanılan malzeme slikon protezlerdir. Bu protezlerin bugüne kadar insan vücuduna herhangi bir zararlı etkisi saptanamamıştır. Ayrıca slikon sadece estetik meme ameliyatlarında değil, bugün göz, kbb ameliyatlarında da yaygın şekilde kullanılan bir materyaldir. Meme protezleri gelişen teknoloji ile beraber bugün kohesiv yapıda üretilmektedir. Yani protez delinse bile slikon dışarı akmıyor ve artık değiştirilmesi için miad da verilmiyor. Amerikan gıda ve ilaç dairesi (FDA) tarafından ABD�de kullanımına izin verilmiş olan protezleri kullanıyoruz. Bu da slikonun oldukça güvenli bir materyal olduğu hakkında bir fikir veriyor.

  Meme büyütme ameliyatı genel anestezi ya da sedasyon ile desteklenmiş lokal anestezi altında yapılabilir. Ortalama ameliyat süresi yapılacak girişimle orantılı olarak 1-2 saat sürer. Hastanede çoğu zaman yatmak gerekmez.

  Meme büyütme ameliyatı meme başı çevresi, meme altındaki katlantı çizgisi veya koltuk altından girilerek yapılabilir. Protez kas altı ya da kas üstü yerleştirilebilir. Hangi tekniğin uygulanacağı cerrahın deneyimi ve tercihi ile ilişkilidir. çoğu cerrah ya meme başından ya da meme altı katlantı çizgisinden ve her zaman aynı plandan protezi yerleştirmeyi tercih eder. Ben nadir yapılabilen her üç tekniği de uygulamakla beraber hangi birey için hangi teknik uygunsa onu tercih etmekteyim. Tabii hastanın tercihi de ön planda değerlendiriyorum. Bütün teknikleri uygulayabiliyor olmak sonuçlarında bir o kadar tatmin edici olmasını sağlıyor diyebilirim.

  Ameliyatdan sonra ağrı basit ağrı kesicilerle kolaylıkla kontrol edilebilir ve bir iki gün içinde geçer. Eğer protez kas altı yerleştirilmişse o zaman bir hafta kadar hafif kas ağrıları devam edebilir. Profilaktik 5 gün süreyle antibiyotik kullanmak gerekir. Kullanılan dikişler eriyen dikiştir, alınması gerekmez. İkinci haftadan sonra size gösterilecek masajı bir ay süreyle uygulamanız önerilecektir. Kişi 3-5 gün sonra işine dönebilir.

  Ameliyatdan hemen sonra karşılaşılabilecek en önemli problem geç dönemde protez etrafında kapsül oluşumudur. Bu ikincil bir operasyonu gerektirebilir. Bu durum genellikle meme bezi arkasına konulan protezlerin bir sonucudur ve % 10a varan oranlarda görülebilir. Ben bu riski en aza indirmek için protezi ya kas altına ya da meme bezi arkasında ise kas fasyasının altına yerleştirmekteyim. Bu şekilde kapsüler kontraktür dediğimiz komplikasyonu minimale indirmek mümkün.

  Sonuç olarak göğüs büyütme ameliyatı ile daha dolgun, daha iri, estetik olarak daha güzel görünümlü göğüs oluşturmak mümkün

 5. Meme Estetiği: Meme Büyütme

  Meme Büyütme

  Göğüs Büyütme ameliyatı, tipik olarak az gelişmiş göğüslerin veya doğum sonrası küçülmüş, hacmi azalmış Göğüslerin Büyütülmesi için uygulanır. Ayrıca iki meme arasındaki bariz büyüklük farkının düzeltilmesi ya da doğuştan meme gelişim bozukluklarının giderilmesinde kullanılır.

  Göğüs büyütmenin bu gün için en sağlıklı ve başarılı yöntemi silikon protezler. Silikon protez ile meme büyütme ameliyatı tüm dünyada en çok yapılan ve hastaları en çok memnun eden ameliyatların başında gelmektedir.

  Sık sorulan soru Göğüs büyütmek için kullanılan ilaçlar. Ancak hormonal olmayan hiçbir ilacın Göğüs Büyütmesi söz konusu değildir. Bu tür ilaçlar ya hiç işe yaramayan para tuzaklarıdır, ya da hormon içeriyordur. Hormonların kontrolsüz kullanımı kanserler başta olmak üzere birçok sağlık sorunlarına yol açabilir.

  Yine serum ya da yağ enjeksiyonu da Göğüs Büyütmek için sorulan sorulardan. Bir günlük Göğüs Büyütme isterseniz serumla Göğüs Büyütmek mümkün ancak henüz kalıcısı yok. Yağ enjeksiyonları ise bazı durumlarda sınırlı miktarda olabilir ancak protez kadar kontrol edilebilir, etkili ve güvenli olduğu söylenemez. Kısacası Göğüs Büyütmenin en etkili ve güvenli yolu silikon protezlerden geçiyor.

  Silikon protezlerin birçok çeşidi mevcut. Yapı olarak 1 mm’lik silikon bir kılıfın içinde kıvamları itibarıyla akışkan ya da akışkan olmayan yoğunlukta silikon jel ya da serum bulunan torbalar şeklindedir.

  Silikon protezler şekil olarak; yuvarlak, damla şekilli, anatomik veya asimetrik tabir edilen şekillerdedir.

  Silikon protezin dış yüzeyi; düz ya da pürtüklü olabilir, pürtüklü yüzeyin kontraktür oluşturma riski daha azdır. Kas üstü yerleşimler için pürtüklü yüzeyli silikon protezleri tercih etmek gerekir, düz yüzeyli protezler ise kas altı için uygundur, düz yüzeyli protezlerin avantajı ameliyat sonrası manipüle edilebilmeleri ve %10-20 oranında daha ucuz olmalarıdır.

  İçine serum doldurulan silikon protezleri koltuk altından koyarak memede hiç iz oluşturmamak mümkündür ancak sadece kas altına konabilir.

  İçi silikon Jel dolu protezler kıvam olarak meme dokusuna daha yakındır ve dokunma hissi daha doğaldır ancak sadece meme altı ve meme başı çevresinden konabilir. Yeni jenerasyon silikon protezlerin içinde akışkan olmayan ve şekli bozulmayan tarzda silikon jel vardır.

  Şu şekil protez daha iyidir denemez. Her biri değişik durumlar için uygundur ve hepsi güncelliğini korumaktadır. Göğüs Büyütme ameliyatlarında başarı, ameliyat sonrası memenin ne kadar doğal göründüğüne ve sonuçların ne kadar uzun süreli olacağına bağlı. Protez seçiminde sizin istediğiniz meme ölçüleri dikkate alınırken, meme ve göğüs kafesinizin yapısı ve orantıları da göz önünde bulundurulur ve size en uygun büyüklükte ve şekilde protez hesaplanır.

  Cerrahi Teknik

  Meme büyütme ameliyatı olmak isteyip de, silikon protezlerin cinsi, ameliyat çeşitleri hakkında çeşitli yerlerde farklı yazılar okuyup eminim kafanız çok karışıyordur. Her hekim kendine göre üstün bulduğu, kendi yaptığı operasyon veya kullandığı protez cinsini öne çıkarıcı bilgiler veriyor. Pratikte hiç bir tekniğin ya da protezin birbirine mutlak üstünlüğü yoktur ve şu daha iyidir denemez. Her bir tekniğin birbirine göre üstünlükleri ve dezavantajları vardır. Kullanılacak teknik, hasta istekleri ve hastanın anatomik yapısı, memenin durumuna göre doktorunuzun tercihine dayanır. Aşağıda size bu konularda elimden geldiğince tarafsız ve kategorik bilgiler vermeye çalışacağım.

  Göğüs Büyütme ameliyatında cerrahi teknikler protezin konacağı yer ve giriş yerine bağlı olarak değişmektedir.

  Silikon Protez;

  1.Mme dokusu altına (subglandular)
  2.Gögüs kası zarı altına(subfasyal)
  3.Göğüs kası altına yerleştirilebilir (submuskular ya da subpektoral)
  En sık kullanılan giriş kesileri ise;

  1.Meme alt kısmının göğüs kafesine kavuştuğu bölgeden yapılan meme altı kesisi veya
  2.Meme başının çevresindeki koyu renkli derinin (areola) alt sınırı boyunca yapılan yarım daire şeklindeki areola çevresi kesisi.
  3.Daha nadir kullanılan ise koltuk altına yapılan aksilla kesisidir.
  Meme altı kesisi,

  Meme dokusuna hiç dokunmadan kas üstü, kas altı veya kas zarı altına protez yerleştirilebilir. Meme dokusuna ve süt kanallarına dokunulmaması nedeniyle enfeksiyona bağlı kapsül kontraktürü riskini azaltır. En büyük dezavantajı zamanla çok belirginliği kalmasa da kalıcı bir iz olmasıdır.

  Meme başı çevresi kesisi,

  Meme altı kesisine göre izin belirgin olma olasılığı çok daha azdır ve derinin ince ve renkli olması nedeniyle buradaki izler farkedilmezler. En önemli dezavantajı süt bezleri ve kanallarının kesilmesi nedeniyle burada yaşayan bakterilerin protezi düşük düzeydede olsa enfekte etme olasılığı ve enfeksiyona bağlı kapsül kontraktürü olasılığını artırmasıdır. Meme başı çevresi kesisi meme başında kalıcı his bozukluğu yaratmaz, süt bezleri ve süt kanallarının en fazla %20 sini etkiler ve doğum sonrası süt vermeyi engellemez. İz konusunda hassas olup, jell dolu silikon protez isteyenler için önerilir.

  Koltuk altı kesisi,

  Memesinde hiç iz istemeyenler için ideal kesi yeridir. Koltuk altı kıvrımında yapılan 1,5 cmm lik kesi zamanla hiç iz bırakmamaktadır. Dezavantajı sadece serum dolu protezler kullanılabilir ve sadece kas altına konabilir.

  Yuvarlak silikon protezler; daha çok kas altı için uygundur ve meme üst kısmında dolgunluk isteyenler için idealdir. Düz yüzeyli ya da pütürlü olabilir, yine serum dolu veya jel dolu olabilir.

  Şekilli (damla)silikon protezler ise kas üstü yerleşimler için uygundur ve alt kısmı daha dolgun ve doğal görünüm için idealdir. Yine dar göğüs kafesinin olduğu durumlarda asimetrik şekilli silikon protezler daha iyi sonuç verir.

  Serumlu protezler; Memesinde veya çevresinde hiç iz istemeyenler için idealdir, koltuk altından 1,5 cm’lik bir kesiden ya da göbek deliğinden( çok sık kullanılmaz) konulabilir. Dokunma hissinin jel protezler kadar iyi olmaması dışında oldukça iyi sonuçlar verir. Kapsuler kontraktür riski en az olan protez cinsidir.

  Kas üstü yerleşim Planı(subglandular): Bu alana yani hemen meme dokusunun altına yerleştirilecek silikon protez mutlaka anatomik ya da damla olarak tanımladığımız protez olmalıdır. Yuvarlak protezler doğal durmayacaktır. Avantajları;

  1.Protez çok çabuk oturur ve doğal görünüm çok kısa bir sürede elde edilir,
  2.Kas altına göre daha küçük protez konarak daha büyük görüntü elde edilebilir,
  3.Ameliyat sonrası ağrı daha az olur ve ağrılı dönem daha kısa sürer,
  Dezavantajları;

  1.Protez meme dokusu gibi davrandığından zaman içinde memede sarkma görülür.
  2.Meme dokusu az olanlarda zamanla protez hissedilir, kenarları belirginleşir, görünür hale gelir.
  3.Kapsüler kontraktur dediğimiz silikon proteze karşı gelişen reaksiyon daha fazla sıklıkla görülür.
  4.Bu plana ulaşım sadece meme başı veya meme altından yapılan kesi iledir.
  Kas Zarı altı yerleşim planı;

  Bu plan hem bazı kas altı yerleşim planı avantajlarına, hemde meme dokusu altı yerleşim planı avantajlarına sahiptir. Kas zarı ince bir zar olmasına rağmen oldukça sert ve kolay genişlemeyen bir yapıdır. Bu nedenle protezin farkedilmesini önlediği gibi memenin sarkmasına da neden olmaz. Protezin sarkmaya katkısının en az olması için kas üstü protezlerde en iyi yerleşim alanı kas fasyasının yani kası örten zarın altıdır. Kas fasyası altına konan protezlerde kapsul kontraktürü görülme sıklığı da daha azdır.

  Bu planın dezavantajı, buraya konacak silikon protezler sadece meme başı ya da meme altı kesisi ile konabilir.

  Kas altı(subpektoral) yerleşim planı;

  Avantajları;

  1.Meme dokusu hiç yok denecek kadar az olanlarda bile protezin farkedilmesi zordur,
  2.Kapsuler kontraktürün görülme olasılığı en az olan yerleşim planıdır. Memenin sarkmasına neden olmaz,
  3.Koltuk altından yapılan 1,5 cm‘ lik kesiden bu plana protez koymak ve memede hiç iz oluşturmamak mümkündür.
  Dezavantajları;

  1.Operasyon sonrası daha ağrılıdır ve ağrılı dönem daha uzundur,
  2.Kol hareketleri memenin görünümünü daha fazla etkiler,
  3.Silikon protezin ve memenin oturması ve doğal görüntünün oluşması için belli bir süre geçmesi gerekir.
  Son zamanlarda dual plan ya da yarı kas altı plan dediğimiz yerleşim planı daha fazla öne çıkmıştır. Bu yerleşim planı hem protezi daha iyi örterken, aynı zamanda memenin kol hareketlerinden etkilenmesini azaltmaktadır. Yine memenin doğal görünümüne kavuşması daha kısa sürmektedir.

  Yukarıda size ameliyat teknikleri, avantaj ve dezavantajları hakkında bilgi vermeye çalıştım. Tüm bunlar içinde benim tercihlerim;

  1.Hasta eğer memede hiç iz istememe konusunda kararlı ise ve meme yapısı da uygunsa; koltuk altı girişi ile serumlu protez.
  Bu uygulamadan memnuniyet oranı oldukça yüksek, ikinci kez daha fazla büyümesini isteyen hastalar yine aynı teknik ile yapılmasını istiyor. Devam eden kontrol ve muayeneler sırasında benim edindiğim izlenim ise; şekil olarak son derece doğal bir görüntü elde edilmekte ancak protez jell protezlere göre daha fazla hissedilmekte.
  2.Hasta memede iz konusunda hassas ancak protezin de kesinlikle hissedilmemesini istiyor, doğal bir dokunma hissi istiyor ise Memenin durumuna bağlı olarak, meme başı çevresi kesisi ile kas fasyası altına ya da yarı kas altı yerleşim(dual plan) planını tercih ediyorum. Seçtiğim protez cinsi ise daha çok damla protez oluyor. Bazen hastalar daha yuvarlak görünümü tercih ediyor, bu durumda da yarı kas altı yerleşim planına yuvarlak protez koyuyorum.
  Bu uygulamadan memnuniyet oranı da oldukça yüksek ve yapılan operasyonlar içinde sayı olarak en büyük grup bu grup. İz, şekil veya dokunma hissinin doğallığı konusunda şikayet olmamakta.
  3.Eğer hasta iz konusunda hassasiyet göstermiyorsa, meme altı kesisini tercih ediyorum. Bu girişin en büyük avantajı operasyonun en kolay ve kısa sürede gerçekleştirilebilir olması, daha fazla hakimiyet sağlaması. Meme dokularına dokunulmaması ve enfeksiyona bağlı kontraktür riskinin olmaması da artı avantajlardan. Kas altı ya da kas üstü, ya da kas zarı altı tüm yerleşim planları ve tüm protez çeşitleri için en kolay ameliyat yolu meme altı girişi. Tek dezavantaj olan iz ise zamanla solup ince bir çatlak şeklinde görünecektir.
  Ameliyat sonrası takiplerde genel izenimim iz konusunda hiç şikayet edilmemesi ve memnuniyet derecesinin yüksek olmasıdır.
  Ameliyatın kapsamına bağlı olarak işlem yaklaşık 1-1,5 saat civarında sürer. Ameliyatı takiben göğüslere bandaj uygulanır veya sütyen kullanılabilir. Ameliyat sonrası ağrı, ilaçla kolaylıkla kontrol edilebilir düzeyde olur ve birinci veya ikinci günde azalarak kaybolur. Ofis cerrahisi geçirdiyseniz birkaç saat içinde, hastaneye yatırıldıysanız bir gün içinde taburcu olabilirsiniz.

  Enfeksiyon ve sınırlı kan birikimi gibi ameliyat sonrası komplikasyonlar nadirdir ve tedavi edilebilir. Ara sıra kapsüler kontraktür olarak tanımlanan aşırı skar (nedbe dokusu) oluşumuna bağlı olarak, çok sertleşmiş göğüslerin yumuşatılması için ikinci bir ameliyat gerekebilir. Nadiren protezi çıkartmak gerekebilir. Komplikasyon riski, iyileşme dönemindeki takiplerinizde tavsiyelere yakından uyarak azaltılabilir.

  Göğüs Büyütme Ameliyatı sonrası

  Eğer pansuman uygulandıysa bir kaç gün sonra özel sütyenle değiştirilecektir. Her ne kadar en az göze çarpacak şekilde olması için çaba harcanacaksa da yara izleri cerrahinin kaçınılmaz sonucudur. Birçok vakada yavaşça solacak ve zamanla zor fark edilir hale gelecektir.

  Her iki taraftaki iyileşme süreci farklı olabilir ve buna bağlı geçici meme asimetrisi oluşabilir. Ameliyatı takip eden haftalarda hatta aylarda memede farklı derecelerde sertleşme ortaya çıkabilir. Bazı durumlarda yumuşaklığı arttırmak amacıyla meme masajı önerilebilir. Ameliyatı takiben meme başlarında hissiyet kaybolabilir. Fakat çoğu vakada hissiyet geri dönecektir.

  Her ne kadar ameliyat sonrası birinci günde ayağa kalkacaksanız da, normal rutininize dönmeniz için uygun bir program önerilecektir. Hastadan hastaya değişmekle beraber genellikle 2-3 gün sonra işinize dönebileceksiniz.

  GÖĞÜS BÜYÜTME AMELİYATI :

  Ameliyat süresi: 1-2saat.

  Anestezi şekli: Genel ya da sedasyon destekli lokal

  Yatış süresi: Aynı gün taburcu ya da 1 gün

  Ameliyat sonrası ağrı: Bir kaç gün ağrı kesicilerle geçen hafif-orta düzeyde.

  Şişme-morarma: İlk üç gün şişme, morarma nadir

  Pansuman: 3.-4. günde bandajlar çıkarılıyor

  Sutyen: kas üstü konmuşsa 3-4 hafta gerekiyor.

  Dikişler: Alınması gereken dikiş yok

  İşe dönüş: 3-4 gün.

  İyileşme: 3-4 gün sonra tüm rutin işlerinizi rahatça yapabilir, ameliyatın şekline bağlı olarak 4-6 hafta içinde spora başlayabilirsiniz.

 6. Eğer meme büyütme ameliyatı düşünüyorsanız. .. Meme büyütme (mammoplasti), memenin boyutunu ve şeklini değiştiren cerrahi bir işlemdir:
  • Memelerinin çok küçük olduğunu düşünen kadınlarda memeyi büyütmek,
  • Asimetrik memesi olan kadınlarda meme boyutları arasındaki farkı gidermek,
  • Meme kanseri cerrahisi sonrası meme rekonstrüksiyonu
  amacıyla meme büyütme ameliyatı yapılabilir.
  Eğer meme büyütme operasyonunu düşünüyorsanız, bu broşür size işlem hakkında temel bilgiler verecektir – ne zaman işe yarar, nasıl yapılır ve ne tür sonuçlar bekleyebilirsiniz: Ameliyat hakkında daha detaylı bilgi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
  Hangi protezin kullanılacağı, memenin şekli ve göğüs yapısına göre değişkenlik gösterebileceği için bu konuda doktorunuzia görüşmeniz uygun olur.
  En Uygun Meme Büyütme Ameliyatı Adayları Meme büyütme ameliyatı görünümünüzü güzelleştirir, kendinize güveninizi artırır, fakat idealinizdeki görüntuyle birebir eşleşen bir görüntü elde edemeyebilirsiniz. Ameliyata karar vermeden önce beklentileriniz hakkında çok iyi düşününüz ve cerrahınızla tartışınız.
  Meme büyütme ameliyatı için en uygun adaylar, görünümlerinde mükemmeliyete ulaşmayı hedeflemeyen ama düzelme isteyen bireylerdir. Eğer fizikselolarak sağlıklıysanız ve beklentileriniz gerçekçiyse, iyi bir aday olabilirsiniz.
  Meme büyütme ameliyatı çoğunlukla memeleri büyütmek amacıyla uygulansa da, bazen asimetrik memelerde meme boyutları arasındaki farkı gidermek ve hatta kanser ameliyatı sonrası rekonstrüksiyon amacıyla kalıcı ya da şişirilebilen protezlerin kullanılması ile yapılır.
  Tüm Ameliyatlar Risk Taşır
  Her ameliyatta olduğu gibi, meme büyütme ameliyatının da riskleri ve spesifik komplikasyonları vardır. Konulan protezin çevresinde zamanla vücut tarafından oluşturulan bir tabaka gelişir. Bazen, kapsülolarak bilinen bu tabaka, konulan protezi sıkıştırarak protezin yer değiştirmesine, memelerin asimetrik görünmelerine ve sertleşmelerine neden olabilir.
  Kapsül kontraktürü olarak bilinen bu durum, çeşitli yollarla tedavi edilebilir ve bazen kapsülün çıkartılması veya “skorlanmasını” (rahatlatılması) gerektirir. Bazen de implant çıkartılır ve yenisi ile değiştirilir.
  Her ameliyatta olduğu gibi, kanama, enfeksiyon, yara iyileşmesinde gecikme, meme büyütme ameliyatlarında da ortaya çıkabilir. Kanama devam ederse, kanamayı kontrol etmek ve biriken kanı boşaltmak amacıyla ikinci bir ameliyat gerekli olabilir.
  Protez konulan hastaların küçük bir kısmında protez çevresinde enfeksiyon gelişebilir. Enfeksiyon herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir ancak en sık ameliyattan sonraki ilk bir hafta içinde görülür. Bazı vakalarda enfeksiyon tamamen kontrol altına alınana kadar protez çıkarılır, daha sonra yenisi ile değiştirilir.
  Ameliyat sonrası bazen meme başlarında aşırı hassasiyet veya duyuda azalma olabilir. Ameliyat sırasında oluşan kesilere yakın bölgelerde yama tarzında küçük uyuşuk alanlar olabilir. Bu belirtiler genellikle zamanla kaybolur ama bazı hastalarda kalıcı olabilir.
  Meme protezlerinin doğurganlık, gebelik veya emzirme yeteneğini etkilediğine dair hiçbir bulgu yoktur.
  Çeşitli biyomekanik testlerle dayanırlıkları kanıtlanmış meme protezleri doğalolarak kesici veya delici bir cisim ile karşılaştıklarında kılıf ta yırtılma ve içerisindeki materyalde sızıntı oluşur. Silikon veya salin çevre dokulara sızar. Bu durumda protezin değiştirilmesi gerekir. Salin protezlerde çevre dokuya yayılan salin kısa bir süre içerisinde vücut tarafından emilir.
  Implant (Protez) Tipleri
  Meme implantı silikon jel ile veya salin olarak bilinen tuzlu-su solüsyonu ile doldurulmuş silikon kılıftan oluşur. Şekillerine göre anatomik (damla protez) veya yuvarlak protezler kullanılabilir.

  Ancak, silikon jelle doldurulmuş protez kılıfında yırtılma olursa, iki şekilde sonuçlanabilir. Kılıf yırtılır fakat protez çevresindeki kapsüle bir şeyolmazsa herhangi bir değişiklik hissetmeyebilirsiniz. Ama özellikle aşırı basıncı takiben eğer dikiş de yırtılırsa, silikon jel çevre dokuya yayılabilir. Ancak günümüzde kullanılan yeni tip silikon protezlerde silikon kılıf patlasa bile içerideki silikon çevreye yayılmayacak şekilde üretilmeye başlanmıştır. Bu yüzden sadece görüntüde bir deformasyon oluşur. Her iki durumda da protezin değiştirilmesi gerekir.
  Konulan her protezin vücut içerisinde bir kullanım süresi vardır. Bu süre 7 yıldan 25 yıla kadar değişkenlik gösterir.
  Meme protezleri olan az sayıda kadın skleroderma ve artrit benzeri hastalıklar gibi immün (bağışıklık) sistem hastalıklarına benzer belirtiler bildirmişlerdir. Bu belirtiler eklem ağrısı veya şişliği, ateş, halsizlik ve meme ağrısıdır. Yapılan araştırmalarda silikon meme protezleri ile doktorların “bağ dokusu hastalığı” olarak tanımladığı belirtiler arasında bir bağlantı kurulamamıştır.
  Meme protezlerinin meme kanserine yol açtığına dair elimizde hiçbir kanıt yoktur, yalnız mammografi ile kanser taraması yöntemini değiştirmektedir. Rutin mammogram yaptırmak istediğinizde meme ile birlikte protezin güvenilir röntgen görüntüsünü elde edecek özel teknikler konusunda deneyimli teknisyen ve hekimlerin bulunduğu Acıbadem Radyoloji Merkezi’nde bu sorun olmayacaktır. Ek görüntüleme yöntemleri gerekebilir. Ultrasonografi, protezi olan bazı kadınlarda memedeki kitlelerin saptanmasında ve protezin değerlendirilmesinde ek faydalar sağlayabilir.
  Ameliyatı Planlamak
  Ilk başvurunuzda doktorunuz sağlığınızı değerlendirecek ve memelerinizle cilt tonusunuzun durumuna göre hangi cerrahi tekniğin sizin için uygun teknik olduğuna karar verecektir. Memelerinizde sarkma varsa, doktorunuz meme dikleştirme (asmajkaldırmajmastopeksi) ameliyatı da önerebilir.
  Doktorunuzun size önerdiği işlemin tüm detaylarını tam olarak anladığınızdan emin olmak için ameliyat öncesinde doktorunuzia bütün tedavi seçeneklerini tartışınız.
  i
  Beklentilerinizi doktorunuzia açıkça tartıştığınızdan emin olunuz. Doktorunuz tedavi seçeneklerini, her birinin risklerini ve sınırlarını açıklayacaktır. Sigara içiyorsanız, herhangi bir ilaç veya vitamin kullanıyorsanız mutlaka doktorunuza bildiriniz.
  Doktorunuz kullanılacak anestezi türü, ameliyatın gerçekleştirileceği hastane ve maliyeti konusunda sizi bilgilendirecektir.
  Ameliyata Hazırlanmak
  Cerrahınız ameliyata nasıl hazırlanacağınız konusunda size özel talimatlar verecek, yeme içme kuralları, sigara kullanımı ve bazı vitaminierin alınması veya kesilmesi konusunda bilgiler verecektir.
  Ameliyattan sonra sizi evinize götürecek ve eğer gerekirse bir veya iki gün dışarı çıkmanıza yardım edecek birine ihtiyaç duyabileceğinizi aklınızdan çıkarmayınız.
  Ameliyatınız Nerede Yapılacak?
  Meme büyütme hastanede yapılan bir işlemdir. Bu işlemden sonra 1 gece hastanede kalmanız gerekebilir.
  Anestezi Türleri
  Meme büyütme ameliyatı tercihen genel anestezi altında yapılır. Bu durumda tüm ameliyat boyunca uyuyacaksınız. Bazı cerrahlar size uyuşukluk veren sedatif bir maddeyle birlikte lokal anestezi kullanmayı tercih ederler. Bu durumda gevşek fakat uyanık olursunuz ve biraz huzursuzluk hissedebilirsiniz.
  Ameliyat
  Protezin yerleştirilmesi sizin meme ve göğüs yapınıza ve cerrahınızın tercihine bağlıdır.
  Ameliyat kesisi memenin göğüs duvarıyla birleştiği yerdeki katta, areola (meme başının etrafındaki koyu renkli bölge) çevresinde ya da koltuk altında olabilir.

 7. Gögüs Büyütme yöntemleri,Gögüs Masajlari.Meme Kremleri.Meme Büyütme teknikleri,Büyük Memeler,Olgun Memeler,Sert iri dolgun memeler,dolgun gögüsler,meme bakimi gögüs germe,kücük gögüs sorunlari

 8. […] Göğüs Büyütmek icin Ne Yapmak Lazim […]

 9. Gögüslerini büyütmek isteyen hanımlar genelde kendilerini bıçak altına yatma zorunuluğu içine sokarlar fakat bunun çok basit bir olay olduğunu hiç düşünemezler, birazdan sizlerle paylaşacağımız doğal yöntemler göğüs büyüten yöntemlerin başında gelemektedir bu yüzden yazımızı dikkatlice okuyup ve uygulamaya sokmanızı tavsiye ediyoruz.
  Evet şimdi göğüs büyüten formüllerin tarifine geçme zamanı geldi bile.
  Küçük Göğüsleri Büyütmek için Sedef Otu Sedef Otunu demleyin.(1 fincan için 3 tutam sedefotu yeterli olur.) Masaj yaparak göğsünüze uygulayın. Ve günde 1 fincan için.
  Devetabanı çiçeğini demleyin (1 fincan için 2 tutam yeterli olur.) Demlenmiş çayı göğsünüze uygulayın. Günde 1 fincan için.
  Küçük Göğüsleri Büyütmek için Isırgan Otu
  Demlenmiş ısırgan yaprak ve çiçekleriyle göğüslere kompres yapmak ve günde 1 kez içmek.

 10. Gögüslerini büyütmek isteyen hanımlar genelde kendilerini bıçak altına yatma zorunuluğu içine sokarlar fakat bunun çok basit bir olay olduğunu hiç düşünemezler, birazdan sizlerle paylaşacağımız doğal yöntemler göğüs büyüten yöntemlerin başında gelemektedir bu yüzden yazımızı dikkatlice okuyup ve uygulamaya sokmanızı tavsiye ediyoruz. Evet şimdi göğüs büyüten formüllerin tarifine geçme zamanı geldi bile. Küçük Göğüsleri Büyütmek için Sedef Otu

 11. Sayfa İçeriği:Güzel Göğüsler Sizinde HakkınızGüzel Göğüsler Sizinde Hakkınız İdeal ve çekici göğüslere sahip olmak çok değil.Göğsünüzden de şikayetçi olmanıza gerek yok.Çünkü göğsünüzü birkaç doğru masaj yöntemi ile geliştirebilirsiniz.İstediğiniz güzelliğe ve çekiciliğe getirmek için nasıl masaj yapmanız gerektiğini bilin yeter Doğru Göğüs Masajı Göğüsleri geliştiren ve güzelleştiren birkaç masaj yeri vardır. Bunlar; göğüs, boyun ve omuzlardır.

  Güzel Göğüsler Sizinde Hakkınız
  İdeal ve çekici göğüslere sahip olmak çok değil.Göğsünüzden de şikayetçi olmanıza gerek yok.Çünkü göğsünüzü birkaç doğru masaj yöntemi ile geliştirebilirsiniz.İstediğiniz güzelliğe ve çekiciliğe getirmek için nasıl masaj yapmanız gerektiğini bilin yeter

  Doğru Göğüs Masajı

  Göğüsleri geliştiren ve güzelleştiren birkaç masaj yeri vardır. Bunlar; göğüs, boyun ve omuzlardır. Boynunuza yani nefes borusunun olduğu yere yapacağınız masaj tiroid bezlerinin çalışmasını ve tiroid salgısını etkileyerek göğüsleri geliştirir.

  Göğsünüze masaj yapmak için avuç içlerinizi göğsünüzün üstüne koyup sağ elinizi saat yönünde, sol elinizi de tam ters yönde çevirerek göğüslerinizi ovun. Göğüslerinizi güçlendirecek bir başka hareket elinize bir havlu alıp çamaşır sıkar gibi bükmenizdir. Bu hareketi ilk gün 20 defa yapın. Daha sonra her gün 10′ar 10′ar arttırarak 100′e kadar çıkarın.

  Özellikle göğüslerinize yaptığınız masajı sık sık uygulayın. Hatta bu masajı göğüs güzelliği için özel olarak satılan jeller ve kremlerle yaparsanız kısa zamanda istediğiniz güzel göğüslere kavuşursunuz. Şu an piyasada göğüs büyütücü haplar, göğüs dikleştirici jeller ve kremlerin gerçekten işe yaradığını birçok bayan söylüyor.

 12. Biz kadınlar tabiiki güzel, diri gözüken göğüslere sagip olmak isteriz. Sanıldığının aksine diri göğüslere sahip olmak için küçük bir servet harcamamiza gerek yok, işte size birkaç basit öneri…
  Biz kadınlar tabiiki güzel, diri gözüken göğüslere sagip olmak isteriz. Sanıldığının aksine diri göğüslere sahip olmak için küçük bir servet harcamamiza gerek yok, işte size birkaç basit öneri…
  Peelingle cildinizi pürüzsüzleştirin
  Yumuşak etkili bir vücut peelingi cildi pürüzsüzleştiriyor. Peelingin ardından göğüs dekolteniz pembe ve canlı bir görünüme kavuşuyor. Peeling kremini göğüs dekoltenize yayın ve yumuşak bir yüz fırçasıyla hafif masaj yaparak yedirin. Böylece yumuşak bir dokusu olan bu bölgenen yıpranmasını önlersiniz. Ardından ıslak ve yumuşak bir bezle peeling kalıntılarını temizleyin.
  Soğuk duş ile kan dolaşımınızı hızlandırın
  Göğüsleriniz ister küçük, isterse büyük olsun, önemli olan canlı görünmeleri. Diri göğüslere sahip olabilmek için, düzenli olarak soğuk su ile basınçlı duş yapın. Soğuk su ile yapılan masaj, dokuları sıkılaştırmaya, üst derinin elastikiyetini artırmaya ve zamansız gevşemesini önlemeye yardımcı oluyor. Sabahları duş telefonunun yardımıyla iki üç kez dairesel hareketler yaparak soğuk suyu göğüslerinizin üzerinde gezdirin. Ardından da güzelce kremleyin. Bu kremlerin içeriğindeki maddeler, bağ dokusunun sıkılaşmasını ve elastikiyetini güçlendiriyor.

  Ampuller bağ dokusunu sıkılaştırıyor
  Ampuller, özellikle stres, hamilelik, solaryum gibi nedenlerden dolayı yıpranan göğüslerde etkili oluyor. Bu ürünler, içindeki konsantre maddeleri ile göğsün bağ dokusunu sıkılaştırıyor.
  Göğüs jimnastiği şart
  Aslında göğüslerde hiç kas bulunmuyor. Göğüs, merkezde hacim veren yağ dokusu içine gömülmüş meme bezi ve biçimini veren deri örtüsünden oluşuyor. Tabii ki, jimnastikten beklediğimiz, büyüklüğünü değiştirmesi değil. Ancak fiziksel aktivite, göğüs bölgesinde, memenin arka kısmında kalan ve ona destek olan kasları kuvvetlendiriyor. Bu yüzden diri göğüsler istiyorsanız, düzenli olarak egzersiz yapmayı ihmal etmeyin. Göğüs jimnastiği yaparken ellerinize birer ağırlık alın, dik durun ve kollarınızın üst kısmını vücudunuza iyice yapıştırın. Önce bir kolunuzu, sonra diğerini olmak üzere, elinizde bulunan ağırlıkla birlikte kollarınızı dirsekten kırarak yukarı kaldırın. Bu hareketleri, iki kolla da 20′şer defa olmak üzere her gün düzenli olarak yapın.
  İkinci harekette tek ağırlık kullanın. İki elinizi birleştirerek kollarınızı başınızın üzerine doğru kaldırın. Ardından iki kolunuzu da dirseklerden kırarak, ensenize doğru uzatın.
  Maske
  Göğüslerinizdeki kırışıklıkları farkettiğinizde paniğe kapılmayın. Göğüslerinizle boynunuzun arasına her gün düzenli olarak uygulayacağınız göğüs maskeleri, bu kırışıklıkları giderecektir. Maskenin ardından göğüs bölgenizi nemli bir bezle örtmek maskenin içindeki maddelerin vücut tarafından emilmesini kolaylaştırır.
  Masaj
  Pürüzlü cilt, askılı bluzlarda kötü bir görünüm sergiler. Her gün fırçayla yapacağınız masajlar, cildinizin canlı ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Bu uygulamadan sonra mutlaka vücut yağı ya da vücut kremi sürmeyin ihmal etmeyin.
  Diri göğüsler için bakım şart
  Göğüs yapısında kas bulunmuyor ve bu yüzden son derece nazik organlar. Destek olarak, göğsü çevreleyen derinin elastikiyetinden yararlanılıyor. Ancak göğüsler her an yerçekimine maruz kaldığından, zamanla sarkma riskiyle karşı karşıya kalmaları kaçınılmaz. Gebelik, vücut ağırlığındaki ani değişiklikler ve arka kasların zayıflaması da bu riski artırıyor. İşte, bu olumsuz etkilerden dolayı göğüslerinizin sarkmasını ve göğüs derinizin deforme olmasını istemiyorsanız, bu bölge için özel olarak hazırlanmış bazı kozmetik ürünlerini düzenli olarak uygulamanız son derece önem taşıyor.

 13. http://www.chatulkesi.com/kadinlar/estetik/gogus-buyutmek-icin-ne-yapmak-lazim.html/comment-page-1#comment-878

  Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya 20 nisan 2009 da Derya Baykal’ın sunduğu Deryalı Günler programında küçük göğüsleri büyütmek için doğal ve bitkisel çözüm önerisini açıkladı.
  Malzemeler
  1 tutam şerbetçiotu,
  1 tutam melek otu,
  1 tatlı kaşığı çemen tohumu
  Yapılışı:Malzemeleri çay gibi demleyip öğünlerden sonra bir bardak için. Ayrıca hergün iki tane hurma yiyin. Kürü uygularken ayrıca elma suyu ile göğüslere masaj yapmak da etkili olacaktır.

 14. :))))))

 15. Merhaba ben 14 yasindayim ve ergenlige girdigimden beri aşıri destekli sutyen taktim goguslerim kucuk ve yamuldular ne yapabilirim

 16. hocam benim göğüslerim 14,,15 yaşındaki kızın göğüsleri gibi ne yapmam lazım

Sizde Yorum Yapın