chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Karin germe Ameliyati

Karin Germe Ameliyati Abdominoplasty

Karin germe ameliyati diger adiyla Abdominoplasty, estetik ameliyatlar içersinde özellikle kadinlarin en çok tercih ettigi estetik ameliyat türlerinden biridir. Kadinlarda özellikle gebelik dönemlerinde, erkeklerde 30 yas sonrasinda yavas yavas göbeklerinde deformeler baslar, sarkmalar baslar, bele kadar yayilan yaglanma baslar.

 

Gebelik dönemlerinde karin bölgesinde agir derin çatlaklar, dogum sonrasi asiri deri sarkmalari gibi deformasyonlar baslar.
Estetik karin germe ameliyati, karninizdaki özellikle dogum sonrasi olusan deformasyonun bir kerede yok edebilen uygulamadir. Spor yapmaniz, karin çatlaklarinin yok edilmesi için kullanilan krem gibi ürünler asla karin bölgesindeki çatlak, deri sarkmasi gibi sorunlari tamamen gideremez.

Estetik karin germe ameliyati ile karin bölgenizdeki çatlaklari yok edebilir, karin bölgenizdeki yaglanmayi yok edebilir, karin duvarinizi gergin bir görünüme kavusturabilirsiniz. Bu ameliyat hem karninizdaki çatlak derileri yok edebilir, hem fazla yaglarinizi giderir hem de karin duvarinizi tekrar eski gerginligine kavusturur. Kisacasi gebelik döneminizde veya asiri kilo alip vermeniz halinde göbeginizde yani karninizda olusan bütün sarkiklari, çatlaklari estetik karin germe ameliyati sayesinde yok edebilirsiniz.

Bu kadar güzel vaatlerde bulunan ve bunlari yerine getiren karin germe ameliyatlarinin birde dezavantajlari var. Örnegin göbek deliginizin üzerinde olan çatlaklar estetik karin erme ameliyati ile giderilemeyebilir, diger estetik ameliyatlar içersinde en agrili olan ameliyat türü estetik karin germe ameliyatidir, ameliyat izi bikini bölgenizde kalsa da sezaryen dogum izinin iki kati uzunlugundadir.

Hamilelik Sonrasinda Karin Ve Bel Bölgesinde Olusan Problemler:

1. Karin kaslari hamilelik döneminde, orta kisimdan kenarlara dogru kayar ve bebege yer açar, dogumdan sonra bu durum eski haline dönemez. Dogal olarak da karin duvarinda bir esneklik ve öne dogru bir siskinlik olur.
2. Karinda özellikle alt karin dedigimiz bölgede enine ve boyuna uzunca çatlaklar olusur.
3. Bunlarin yaninda gebelik döneminde yerlesen fazla kilolar gebelik sonrasi deri sarkmalari olarak vücudunuzdaki yerini alir.

Karin bölgesinde meydana gelen dogum esnasinda beliren çatlaklar, dogum gerçeklestikten sonra kalici olarak karninizda kalir. Ayni sekildeki çatlarlar gebe kalmadan da asiri kilo alip vermekle de gerçeklesmektedir

Karin germe ameliyatinda, sezaryen izinin oldugu yerden göbek deligine kadar ki alanda var olan çatlak ve sarkmis deri alinir. Göbek deligi üzerindeki deri gerdirilerek asagiya dogru çekilir ve asagiya dikilir. Göbek deligi tekrar olusturulur. Gerekli görülürse karin etrafindaki fazla yaglar liposuction yöntemi ile çekilir. Gevsemis olan karin kaslari sikilastirilir. Dikisler atilir ve gevsek karin ön duvar kaslari daraltilip saglamlastirilir. Omegla

Hamilelik dönemi sonunda estetik karin ameliyati yaptirmak istiyorsaniz, dogumdan sonra 1 yil beklemeniz en dogru karar olur. Zira bu süre içersinde hem aldiginiz fazla kilolarin bir kismini vermis olursunuz hem de karin çatlaklarinizin derecesi tam olarak belirginlesir.

Eger karindaki çatlaklar ve deri sarkmalari hamilelikten degil de kilo alip vermektense ideal kilonuza kavustuktan sonra karin germe ameliyati yaptirmaniz, ameliyatin basarisi için daha iyi olacaktir.
Ameliyat sonrasinda yaralarinizin hizla iyilesmesi ve ameliyatin basariya hizla ulasmasi için sigara kullaniyorsaniz en az 1-2 ay içmemeniz faydali olur.

Estetik karin germe ameliyatinin izleri bikini içersinde kalir. Bu sebeple mayo, bikini giyerek havuza, denize rahat rahat girebilirsiniz. Disaridan bakinca karin germe ameliyati oldugunu belli olmaz. Karin çatlaklari ve deri sarkmalari bütün karinda degilse mini karin germe yani mini abdominoplasti ameliyati da, karninizin tamaminda bir sorun yoksa sadece göbek deliginin altinda kalan karin kisminda ki deri sarkmalari, karin çatlaklarini yok etmek için yapilir. Karninizdaki deri sarkmalari ve karin çatlaklari ne kadar fazla ise ameliyat izi de o kadar uzun olur.

Estetik karin ameliyatindan sonra ilk 1 hafta agri hissedebilirsiniz. Tuvalete gitmek disinda ilk 1 hafta yatakta dinlenmeniz son derece faydali olacaktir. Yatakta düz yerine cenin seklinde yatmaniz gerekir. Böylece agri ve sizi duymaniz daha az olur. Ameliyattan 1 hafta sonra, düz sekilde yatabilirsiniz artik. Ameliyat sonrasinda ise dönmeniz için en az 1 hafta beklemeniz gerekir.

Estetik karin germe ameliyati için kisa notlar:

Karin germe ameliyati genel anestezi ile yapilir.
Ameliyat öncesinde 2 gün ve sonrasinda 2 gün sivi gidalar alinarak bagirsaklar temizlenir.
Estetik karin germe ameliyati 3 saat kadar sürer.
Karin germe ameliyati oldugunuz gün ve ertesi gün hastanede yatarsiniz.
Estetik karin germe ameliyatindan sonra morluklar ve sislikler 1 hafta kadar sürer.
Yapilan pansumanlar 5 gün sonra çikarilir.

Ameliyatta atilan dikisler kendiliginden eriyen dikislerdir bu sebeple ameliyat sonrasi dikis aldirma derdiniz olmaz. Ayrica bkz Karin Yaglarinin Alinmasi ve Karin Germe Ameliyatindan Sonra Hamile Kalinabilir mi?
Karindaki yaglarin alinmasi çok nazik bir islemdir. Buna çirkin, biçimsiz bir göbegin düzeltilmesi isi de dahil olabilir. Bazi kadin­lar hamileligin, ya da çok kilo kaybetmenin neden oldugu çatlak izleri yüzünden oldukça üzülürler. Bunlar da temelde ayni olan bir islemle ortadan kaldirilir. Yalniz, bu ameliyat daha kisa sürer. Karin küçültme islemi yüz germe teknigine uygun sekilde yapilir. Ancak, bu sirada sira öbürünün tersidir. Bu ameliyatla fazla yaglar, deriler kesilip alinir, kaslar toparlanir. Kesik karnin alt kismin­dan açilir, uçlari kalçalarin üzerinde yukariya dogru bir kivnm yapar. Kalçalarin üzerindeki yara izlerinin rengi zamanla açilirsa da ender olarak tamamiyle kaybolur.
Ameliyat süresi: 2-3 saat.
Hastanede yatma: Çatlak izleri için 3, daha ge­nis ameliyat için 8 gün.
Iyilesme: 3-4 hafta.
Sonradan bakim: Orta de­recede
Etkili oldugu süre: 5-10 yil

Düşük belli pantolonlar, kısa tişörtler derken göbekler artık hiç kapanmıyor. Genç kadınlar da modaya uyabilmek uğruna göbeklerini düzelttirmek için estetik cerrahlara koşuyor.
Artık son moda pantolonların belleri o kadar düştü ki üzerine ne giysek belimiz, göbeğimiz kapanmıyor. Anneler “Kızım böbreklerini, yumurtalıklarını üşütürsün” diyedursunlar bu durumdan şikâyetçi olan yok. Yeter ki o pantolonların kemer kısımlarının üzerine karnımızdan, belimizden yağlar sarkmasın. Bir de madem açıkta kalıyor, göbek deliğimiz de şöyle Ebru Şallı’nınkini aratmasın.

Ama bu o kadar kolay değil. Moda dediğimiz şey de bir anda geliveriyor, önceden haber vermiyor. Hoş geçen senelerde göbekler açılmaya başlamıştı ama bu kadar artacağını bilemezdik. O zaman hızlı ve etkili bir çözüm gerekiyor. İşte böyle diyenler kendilerini estetik cerrahların eline bırakıyor. Özellikle Amerika’da kadınlar karınlarını düzleştirmek, göbek deliklerini güzelleştirmek için sıraya giriyor. ABD Plastik Cerrahi Birliği bu yaz şimdiye kadar 2 bin kadının göbek deliğini güzelleştirmek için bıçak altına yattığını söylüyor.

“20-35 yaş arasındaki kadınlar geliyor”

Türkiye’de de durum çok farklı değil. “Aslında göbek bölgesine estetik müdahale yıllardır yapılıyor çünkü bikini de giyiyor kadınlar. Ama düşük belli pantolon ve kısa tişörtlerle her yerde göbek açık kalmaya başladıktan sonra daha fazla özen gösterilmeye başlandı bu bölgeye”

Sizde Yorum Yapın