chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Popo Ameliyati Estetik Liposuction

Popo estetik ameliyat yaptirmayi düsünen Bayanlar icin bazi bilgiler..Popo Estetiği Kalça Estetik Ameliyatı popo kaldırma kalça estetiği kalça protezi.Popo ve kalça estetiği ile ilgili resimler.Estetik popo protezi, poposunun küçüklüğünden şikayet eden kişilere ameliyatla yerleştirilen bir vücut implantıdır.Genellikle kalça bölgesinden yağ alınıp popo bölgesine verilmesi yeterli lifting sağlar.

Popo ve kalça bölgesi yağ fazlalıkları,

Son yildirda sikca basvurulan estetik ameliyat türlerinden biride popo estetigi yani popo sekillendirme ameliyatlaridir. Özellikle yaz mevsimi yaklasirken kadinlarin güzelliklerine olan düskünlügü biraz daha artar. Denize, havuza girebilmek için yapilan hazirliklarin içine bikini ya da mayo içinde daha güzel, daha kendine güvenli bir sekilde olmak için kalça estetigi kadinlarin ilgisini her geçen yil daha çok çekmeye basladi. Kadinlar için yuvarlak hatli, siki kalçalar güzelligin sembolü. Bu sebeple düz kalçalara sahip kadinlar için popo estetigi, yuvarlak ve kivrimli dik kalçalar vaat etmesiyle en sik basvurulan estetik operasyonlar arasinda yerini almaya basladi.

Popo estetiginin sartlari ve ne kadar yag enjekte edilir?

Popo estetigi olmak isteyen kisinin, vücudunda bulunan yag dokularinin yeterli olmasi gerekiyor. Kalçaya ne kadar yag enjekte edilmesi gerekiyorsa o kadar yag dokusu vücudun baska bir alanindaki fazla yaglardan aliniyor ve direk kalçalara enjekte ediliyor. Ancak saglik açisindan vücudun herhangi bir yerinden alinip da popoya konacak olan yag dozajinin 300-400 cc yi geçmemesi gerekiyor.

Popo estetiginde hangi yöntemler kullaniliyor?

Son yillarda sikça kullanilan kök hücre yöntemi ile popo estetigi yapilir hale geldi. Yani popoya eskiden oldugu gibi sadece yag dokulari konmuyor, yag dokularinin yaninda hücrelerde konuluyor. Buda ortaya daha dolgun, daha diri, daha yuvarlak hatli kalçalar çikmasini sagliyor. Ayrica kalçaya konan bu hücrelere istenildigi zaman müdahale edilerek hücrelere basak dokulara çevrilerek islemin kaliciligi elde ediliyor.

Popo estetik ameliyati ne kadar sürüyor?

Popo estetigi liposuction ile birlikte genel anestezi uygulamasi altinda yapiliyor. Liposuction ile vücudunuzun baska bölgelerinden alinan yaglar kalçalariniza enjekte ediliyor ve buda 1 saat ile2 saat arasinda bir süre zarfinda yapiliyor.

Popo estetiginde iz kaliyor mu?

Hayir. Çünkü popo estetiginde sadece yag enjekte ediliyor. Dogal olarak da popo estetigi sonrasinda herhangi bir ameliyat izi olmuyor.

Popo estetigi yaptirdiktan ne kadar sonra denize ya da havuza girebiliriz?

Popo estetigi yaptirdiktan sonra 7 gün bekleyeceksiniz. 7 günün sonunda bikininizi, mayonuzu giyip denize ya da havuza girebiliyorsunuz. Genelde popo estetiginden sonraki 3. gün suya temas edebilirsiniz ancak deniz ya da havuz için en sagliklisi 1 hafta beklemektir. Yalniz burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Popo estetigi yaptirdiktan sonra güneslenmek istediginizde mutlaka kalçalariniza yüksek faktörlü günes koruyucusu sürün. Yoksa günesin zararli isinlari popo estetiginden yeni çikmis olmanizin da etkisiyle kalçalarinizda çok belirgin günes lekeleri birakacaktir.

Popoya silikon taktirmak mümkün mü?

Evet. Aslina bakarsaniz popo estetiginde en kalici yöntemde popoya konulan silikonlardir. Popoya gögüsleri büyütmek için konulan meme silikonlarindan daha sert olan protezler popoya konuluyor. Kalici bir yöntem olmasina ragmen popo silikonlarinda oturup kalkarken agri hissedilebiliyor. Birde kalçalarindan altindan kesiler açilarak, bu kesilerden silikon protezler konuldugu zaman, hijyene dikkat edilmezse bu bölgelere iltihap kaptirabiliyorsunuz. Hijyen kosullarina çok dikkat etmeniz ve güçlü anbiyotikler kullanarak kalçalarinizi enfeksiyonlardan korumaniz gerekiyor.

Sizde Yorum Yapın