chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Yağ Enjeksiyonu Liposuction

Yag oranının azaltılması ıcın neler yapılmalıdır, Vucuttakı yag olcumu nasıl yapılır,

Yağ enjeksiyonu bir yerden alınan yağ hücrelerinin iğne ile başka bir yere verilmesidir. Alınan yer genellikle karın bölgesidir.

 Yag enjeksiyonu islemi özetle anlatmak gerekirse,

vücudunuzun bir bölgesinden alinan yaglarin, yine vücudunuzun baska bir bölgesine aktarilmasi islemidir. Yag enjeksiyonu için yag alinacak bölge genelde karin bölgesi olarak belirlenir. Zira birçok kiside en yagli bölge karin yani göbek bölgesidir.

Karindan alinan yag hücreleri, vücudun ihtiyaci olan bölgeye aktarilir ve o bölgede yasamlarini sürdürmeye devam ederek bu bölgede bir nevi dolgu görevi görürler. Aktarilan bölgedeki yag hücrelerinin operasyonun basariya ulasmasi ancak yag hücrelerinin uzun süre yasamasi ile mümkündür. Zira yag hücreleri aktarildigi bölgede öldükleri takdirde bölge yeniden yag enjeksiyonu ayrilmadan önceki çökük haline geri döner.

Yag enjeksiyonu yapilirken kullanilan birden çok teknik ve kullanilan cihaz vardir. Kisa anlatimiyla yaglar liposuction enjektöleri ile bir bölgeden (muhtemelen bu bölge karin bölgesi olur) aliniyor ve ayni anda baska bir enjektöre aktariliyor ve hemen ardindan vücudun ihtiyaci olan çökük bölgeye enjekte ediliyor. Bu kadar basit bir islem. Üstelik de hiçbir ameliyat izi, dikis izi olmuyor ve lokal anestezi yöntemi ile yapiliyor.

Yag enjeksiyonunda istenilen basariyi elde etmenin kosullari neler?

Yag enjeksiyonu ile yag aldirarak umdugunuz sonuca ulasmaniz tamamen uygulamayi yapan uzman, kullanilan cihazlar ve uygulamanin teknigine bagli. En önemli ayrinti liposuction ile karin bölgesinden alinan yag hücrelerinin hava ile temasini engelleyecek kanüller yardimiyla korunuyor olmasi.

Yag enjesiyonu ile alinan yaglar en çok hangi bölgelere aktariliyor?

Genelde çogu kadin yanaklarinin çökük elmacik kemiklerinin asiri çikik olmasiyla yüzündeki görüntüden sikâyet ederler. Bu tip basvurularda en çok uygulanilan bölge tabii ki yüz bölgesi. Bunun yaninda dudaklari çok ince olan kadinlar, daha dolgun dudaklara sahip olmak için yag enjeksiyonu ile karinlarinda yag aldirip dudaklarina enjekte ettirirler.

Ayrica dudak kenarlarinda, agzin iki yaninda derin çizgiler ve kirisikliklar olabilir. Bu durumdan sikâyetçi olan insanlar bu bölgelere yag enjekte ettirmek isterler. Estetik kaygilar disinda maalesef agri trafik kazalari geçirenler veya herhangi bir darbe alip da özellikle alin kisminda içine göçüklük olanlar yag enjeksiyonu ile bu bos olani doldurtabiliyorlar ve ortaya son derece basarili ir sonuç çikabiliyor.

Yag enjeksiyonu ne kadar sürüyor ve hangi tür anestezi uygulaniyor?

Aslinda yag enjesiyonu islemi 20 dakikada bitebilen bir islem ancak bazi durumlarda alinacak yag orani fazla ise ve dogal olarak da aktarilacak yag orani da fazla olur böyle durumlar 1 saate kadar uzayabiliyor süre.

Yag enjeksiyonu sonrasinda neler yasanir?

Yag enjeksiyonu uygulamasindan sonra az da olsa ödeme sorunu yasarsiniz. Özelikle dudaklara yapilan yag enjeksiyonlarinda ilk birkaç gün abartili derecede büyük dudaklar olacaktir ancak bu geçici bir durumdur. Birkaç gün sonra derece dogal ve dolgun dudaklariniza kavusursunuz. Yag enjekte edilen bölgeye mümkünse bir süre masaj yapmayin zira yaglari ilk günlerde eritebilme riskiniz çok yüksektir.

Yag enjeksiyonundan kisa notlar:
• yag enjeksiyon islemini lokal anestezi ile yaptirirsiniz.
• Yag enjeksiyon islemi ortalama 20 dakika ile 1 saat arasinda sürmektedir.
• Yag enjeksiyonu yaptirdiginiz ayni gün evinize dönebilirsiniz.
• Hafif agrilariniz olabilir ancak agri kesiciler bu durumdan sizi kurtaracaktir.
• Hafif ödem görülebilir ancak 3 gün sonra bu sorunda ortadan kalmis olur.

Sizde Yorum Yapın