chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Hamilelik Belirtileri

aslında çok kolaydır. Ama ilk zamanlarda döl yatağı küçükken anlaşılması zor oluyor. Gebeliğin kesin olarak belirtileri birkaç tanedir. Bunları sırası ile inceleyelim.

– Fetus’un kalp sesinin duyulması. Fetus’un kalp sesinin duyulması en az 18 hafta sonra belli olmaktadır. Nedeni ise annenin nabzı ile karışmakta ancak o kadar zaman sonra net olarak anlaşılabilir. Dakikada yaklaşık 130 defa atmaktadır.
– Aynı zamanda 5. aydan sonra el ile hissedilebilir hale gelmektedir.
– Fetus ancak dördüncü aydan sonra röntgen filminde görülmektedir. Fetus için röntgen ışığı çok zararlıdır. Mecbur kalınmadıkça röntgene girilmemelidir.

Gebeliğin kesin olmadığı belirtileri de vardır. Bunlar şöyledir:

– Annenin karnının büyümesi.
– Döl yatağının şeklinin değişmesi.
– Serviksteki bazı değişikler.
– Zaman içerisinde döl yatağı kasıntıları.
– Hamilelik testlerinin pozitif sonuç vermesi bile kesinlik değildir.

Sizlere birkaç tavsiyede bulunacağız. Kesinlikle fetus’u röntgen ışınlarına maruz etmeyiniz. Onun için ciddi derecede zararlı olabilir. Hamilelik testi pozitif çıktı diye hamilesiniz demek değildir kesinlikle.

ERKEN HAMILELIK BELIRTILERI NELERDIR.

Henüz ilk haftadan itibaren görülen Hamilelik Belirtileri. Hamilelik nasıl anlaşılır? Hamilelik belirtileri nasıl başlar? Hiç test yapmadan hamile olmak anlaşılabilir mi? Hamilelik nasıl anlaşılır?

Bir kadının gebe kalışını gösteren belirtiler 3 gruba ayrılır. Bu hamilelik belirtileri şu şekildedir:

a) Şüpheli belirtiler,
b) Olası Belirtiler,
c) Kesin belirtiler,

Bize hamilelik teşhisinde yardımcı olan bu belirtilerin bir kısmı hiçbir test uygulamaksızın kadının hissettiği belirtilerdir.
Bir kısmı, ise testler ve doktor tarafından saptanır. Şüpheli ve olası belirtiler dediğimiz belirtiler, hekime hamilelik teşhisinde yardımcı olur, fakat bunlar yüzde yüz güvenilir işaretler olarak değerlendirilemezler. Çünkü hamilelik dışı bazı klinik tablolar da bu belirtilerin bir veya birkaçını verebilir. Birkaç belirtiyi bir arada görmedikçe hamilelik teşhisinde kesin konuşmamak, bir süre daha beklemek daha doğru bir davranıştır. Çünkü gerçeğe dayanmayan bir teşhis çoğu zaman kadında ruhsal gerilim ve çöküntü yaratabilir. Bu nedenle kadının, son adet kanaması tarihi dâhil, verdiği bilgiler ve Kadın Doğum Uzmanı’nın muayenesi diğer testlerle beraber değerlendirilmelidir. Erken gebeliklerin tanısı karın bölgesi fazla yağlı kimselerde ve muayenede kendini” sıkmadan rahat durmayan hastalarda oldukça güçtür.

İlk hafta hamilelik belirtileri: Gebelik nasıl anlaşılır, gebeliğin belirtileri nelerdir?

Bulantı ve kusma: Hamileliğin ilk haftasından itibaren görülmeye başlayan tipik hamilelik belirtisidir. Gebelerin pek çoğu, gebelik başlangıcında ilk haftalarda sabahları bulantıdan şikayetçi olurlar. Bulantının sabah hasta uyandığında görülmesi günün ilerleyen saatleri içinde azalarak kaybolması, gebeliğin tipik erken bulgularmdandır. Bazı kadınlarda bulantı dışında kusma veya kusacakmış gibi olma yakınmaları sıktır. Kusma bulantının adet kanaması gecikmesiyle beraber görüldüğü vakalar ilk önce gebeliği düşündürür.

Vajinal akıntı artışı – Döl yolu akıntısında artış: Vajinal akıntının artması da hamilelik belirtilerinden ilk hafta görülen işaretlerden biridir. Gebeliğin oluşmasıyla beraber hormonsal değişimlere bağlı olarak döl yolu akıntısında artış olur ve bütün gebelik süresince devam eder. Bazı gebelerde, gebeliğin son aylarında bu akıntı oldukça rahatsız verici boyutlara ulaşır. Akıntı şikâyetçi olmayan doğurgan çağdaki bir kadında adet kanaması gecikmesiyle beraber, ani bir akıntı artışı da bize gebeliği düşündürür.

en erken hamilelik belirtileri nelerdir, en erken gebelik belirtileri, gebelikte kadında görülen ilk belirtiler, ilk belirtiler, memede dolgunluk hissi, erken gebelik nasıl anlaşılır, dogum videosu gebelik belirtileri nelerdir, gebeliğin en erken belirtileri, gebelik belirtileri şunlardır, vajinada doluluk hissi, hamilelik öncesi belirtiler nelerdir, gebelıkte memeler nasıl hisse olur, hamilelikte gögüsteki belirtiler, hamilelik başlangıcındaki belirtiler, hamilelikte aybaşı, gebelık belırtılerı en erken nasıl anlasılır, gebelikte 1 hafta gebelik belirtileri nelerdir konularını barındırır.

13 Responses »

 1. Doğum belirtileri çeşitlidir.Gebelik süresince Rahmin kasılmasından dolayı yalancı doğum ağrıları olabilir.Buna aldanmamak ve telaşlanmamak lazımdır

 2. Büyük olasılıkla tüm gebeliğiniz boyunca etrafınızdaki pekçok kadın size kendi doğum öyküsünü anlatacak, bazısı çok zorlandığını bazıları da çok rahat bir doğum yaptığını söyleyecektir. Bu hikayelerin ortak yanı hiçbirinin diğerinin aynısı olmamasıdır. Gerçekten de doğum eylemi özel bir durumdur. Farklı kadınlarda değişik şekillerde olduğu gibi aynı kadının doğum belirtileri birbirinden çok değişik olabilir.

  Doğum eyleminin farklı olmasına karşın yaklaşan doğum belirtileri genelde benzerdir. Her kadında tüm belirtiler olmayabilir ancak varlığı doğumun irkaç gün ile birkaç hafta arasında gerçekleşebileceğini gösterir.

  Hafifleme: Bebeğin aşağı inmesi

  Gebeliğinizin son dönemlerine nefes almada zorlanmaya başlamanız normaldir. Bebeğinizin artık diyafram kasını iyice yukarı doğru itmesi ve göğüs boşluğunun azaltması bunun temel nedenidir. Doğum yaklaşırken bebeğin kafası doğum kanalına doğru iner. Bu sayede göğüs boşluğu ve diyaframınız üzerindeki baskı azalır. Artık daha rahat soluk alıp verebildiğinizi ve sanki hafiflediğinizi hissedebilirsiniz. Öte yandan bebeğin başının aşağıya inmesi mesaneniz üzerindeki baskının artmasına neden olur. Bunun sonucunda da tıpkı gebeliğinizin erken dönemlerinde olduğu gibi sık sık idrara çıkma gereksinimi duyarsınız.

  Bebek aşağıya indiğinde dışarıdan bakanlar karın yapınızın değiştiğini söyleyebilirler. Ya da nadiren ne siz ne de dışarıdan bakanlar böyle bir değişimin farkında olmayabilirler.

  Nişan gelmesi

  Gebelik sırasında rahim ağzı sümüğümsü bir yapı ile doludur. Mukus tıkaç adı verilen bu birikmiş salgılar bebeği dış etkenlere karşı korur. Doğumun yaklaşması ile birlikte rahim ağzı gevşemeye başlar ve bu tıkaç düşer. Halk arasında bu durum nişan gelmesi olarak adlandırılır ve doğumun artık çok uzak olmadığı gösteren işaretlerden birisidir.

  Suyun gelmesi

  Her 10 hamile kadından birisinde amniyon kesesi beklenmedik bir zamanda yırtılır ve amniyon sıvısı dışarı boşalır. Suyun gelmesi olarak adlandırılan bu durum da doğumun yaklaştığını gösterir. 36. haftadan sonra suyun gelmesini takiben genelde 24 saat içinde eylem kendiliğinden başlar. Suyunuz geldiğinde zaman kaybetmeden doktorunuzu arayın. Amniyon kesesi açıldıktan sonra bebeğinizi enfeksiyonlara karşı koruyacak hiçbir bariyer kalmadığından asla vajina içerisine tampon gibi maddeler yerleştirmeyin ve cinsel ilişkide bulunmayın.

  Aşırı enerjik olma

  Tüm hamileliğiniz süresince kendinizi çok bitkin ve yorgun hissedebilir ve fırsat bulduğunuz her an ufak bir şekerleme yapmak gereksinimi duyabilirsiniz. Bu hamilelikte çok nadir karşılmayan bir durumdur. Ancak bir sabah uyandığınızda kendinizi bir anda çok enerjik hissedersedip temizlikten alışverişe pekçok işi yapak için koşuşturur vaziyette bulursanız şaşırmayın. Pekçok kadın doğumdan kısa bir süre önce bu şekilde hissetmektedir.

  Şart olmamakla birlikte aşağıdaki belirtiler de doğum belirtileri olabilir.

  Vajinal akıntıda artış. Akıntının rengi büyük olasılıkla pembe ya da kahverengidir.

  Hafif karın krampları ile bereber rahimde çok şiddetli olmayan sertleşmeler ve gevşemeler.

  Hafif kilo kaybı

  Bel ve sırtta gelip giden künt bir ağrı

  Kramplar ile birlikte sık görülen barsak hareketleri

  Pelvik ve rektal (makat) alanda dolgunluk hissi

  Muayende rahim ağzında yumuşama ve incelme

  Tüm bu bulguların görülmesinin şart olmadığını, kadından kadına değişebileceğini unutmayın.

  Yaklaşan Doğum Belirtileri – Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı – Op.Dr.Alper Mumcu

 3. Doğum yaklaşıyor
  Doğumun habercileri nelerdir, biliyor musunuz? Yanıtını öğrenmek isteyenler bu yazıyı kesinlikle okumalı
  Televizyonda herşey öyle basit görünür ki! Sabah saatlerinde hamile kadın uyanır,elini karnının üzerine koyar, uyuyan kocasını sakince uyandırır ve “vakit geldi tatlım”der. Merak ederiz, bu kadın vaktin geldiğini nereden bilmiştir? Daha önce hiç doğurmadığı halde doğumun başladığını nasıl böyle sukunet ve güvenle anlayabilir? Aslında gerçek hayatta tam bir belirsizlikle uyanırız. Bunlar gerçek doğum sancıları mıdır, yoksa yine yalancı Braxton Hicks kasılmaları mı? Kocamı uyandırmalı mıyım? Gecenin yarısında doktoru arayıp yalancı doğum olabilecek bu durumu bildirmeli miyim? Ya hastaneye gitmekte geç kalırsam? Kafanızdaki sorular ağrı ve kasılmalardan daha hızlı çoğalır. Gerçek şu ki doğumun başladığını anlamamaktan endişelenen kadınların çoğu sonuçta bunu anlarlar. İçgüdü, şans yada kuşkuya yer bırakmayacak kadar şiddetli kasılmalar sayesinde büyük çoğunluk hastaneye ne erken ne de geç tam zamanında gider. Yine de bu işi şansa bırakmanıza gerek yok. Önceden doğum öncesi belirtileri, yalancı ve gerçek doğum belirtilerini öğrenmeniz şaşkınlığınızı ve endişelerinizi giderecektir. Doğumu tam olarak neyin tetiklediğini kimse bilmiyor. Vücudun ürettiği bir grup doğal maddenin (prostaglandinler) bu süreçte çok önemli olduğuna inanılıyor. Hamilelik sırasında rahim tarafından üretilen prostaglandinlerin normal doğum sırasında iyice arttığı biliniyor. Bu maddeler rahimde ki kasları harekete geçiriyorlar ve hipofiz bezinden Oksitosin salınmasını tetikliyorlar.Her ikisi de doğumun başlamasında önemli etmenler. Aspirin gibi prostaglandin etkisini engelleyen ilaçlar doğumu geciktirebilirler. Büyük olasılıkla doğumu başlatan bebek, plasenta ve annenin bir ortaklığıdır.
  DOĞUM HABERCİLERİ
  Doğum öncesi bedensel değişiklikler bir saat öncesinde ortaya çıkabildiği gibi bir ay öncedende çıkabilir. Doğum öncesinin özelliği olan rahim ağzında incelme ve genişleme olmasıdır ancak bunu yalnız doktorunuz farkedebilir. Sizin farkedebileceğiniz çeşitli değişikliklerde vardır.

  İnme ve yerleşme: İlk kez anne olacak kadınlarda genellikle doğum başlamadan önceki iki ila dört hafta içinde bebek leğen kemiğine inmeye başlar. Ama sonraki doğumlarda bu belirti farkedilmeyebilir. Leğen kemiği bölgesi ve makatta artan basınç hissi: Bebeğin aşağı inmesi ile binen yük bu etkyi oluşturur.

  Kilo kaybı veya kilo alımının durması: Dokuzuncu ayda kilo alımı genelde yavaşlar, hatta doğum yaklaştıkça bazı kadınlar bir iki kilo zayıflarlar.

  Enerji düzeyinde değişiklik: Dokuzuncu aydaki kadınlar kendilerini gitgide daha yorgun hissederler. Bazıları ise tam tersi enerji fazlalığı yaşarlar.

  Sümüksü tıkacın kaybolması: Rahim ağzı incelmeye ve açılmaya başladıkça rahim çıkışını tıkayan sümüksü tıkaç yerinden oynar. Bu madde ilk gerçek kasılmalardan bir veya iki hafta önce yada doğum başlar başlamaz vajinadan atılır.

  Pembe veya kanlı nişan: Rahim ağzı genişleyip inceldikçe sıklıkla burdaki kılcal damarlar çatlar ve akıntıyı pembe hale getirirler. Bu nişan genellikle doğumun 24 saat içinde başlayacağı anlamına gelir. Ama nişan gelmesi doğumdan iki üç gün öncede görülebilir. Bu nedenle hastaneye gitmeden önce düzenli ağrıların başlamasını yada suların gelmesini beklemelisiniz.

  Braxton Hicks kasılmalarının şiddetlenmesi: Hamileliğinizin 20.haftasından sonra başlayan ve doğum provası niteliğindeki bu kasılmalar bebeği itecek olan gerçek kasılmalar için rahmin kaslarını gererek hazırlanmasıdır. Bu kasılmalar genellikle sancısız kasılmalar şeklindedir ve 30 saniye ile 2 dakika arasında değişir süreleri. Dokuzuncu ayda hamileliğinizin sonlarına doğru Braxton Hicks kasılmaları sıklaşır ve şiddetlenir. Bazen sancılı da olabilir ve bunları gerçek doğum kasılmalarından ayırmak güçleşir.

  İshal: Bazı kadınlar doğum başalamadan hemen önce ishal olabilirler.

  YALANCI DOĞUM BELİRTİLERİ

  Eğer aşağıdakiler varsa olasılıkla gerçek doğum henüz başlamamıştır.
  • Kasılmalar düzenli değilse ve sıklığı ile şiddeti artmıyorsa
  • Ağrı sırt yerine karnın aşağısında hissediliyorsa
  • Yürümekle ve duruşunuzu değiştirmekle kasılmalar geçiyorsa
  • Eğer nişan geldiyse; rengi kahverengi ise (parlak kırmızı kan geliyorsa hemen doktorunuzu arayabilirsiniz). Kahverengi nişan genellikle cinsel ilişki veya vajinal muayene sonrası 48 saat içinde görülen bir şeydir.
  • Kasılmalarla bebeğin hareketleri kısa süreli olarak artıyorsa

  GERÇEK DOĞUM BELİRTİLERİ

  Doğum öncesi kasılmalar daha güçlü ve daha sık hale gelmişse bunun gerçek doğum olup olmadığı akla gelir. Şunlar varsa büyük ihtimalle gerçek doğumdur:
  • Kasılmalar hareket ettiğinizde artıyorsa ve duruş değiştirmenize rağmen azalmıyorsa
  • Sancı sırtta başlayıp karna yayılıyorsa (ayrıca bacaklarada yayılabilir). Ayrıca düzenli aralarla geliyor ve dinlenmekle geçmiyorsa. Sancılarınızın kaç dakikada bir geldiğine bakın, çok sık gelmedikçe (beş dakikada bir yada daha sık)telaşlanmanıza gerek yoktur.
  • Kasılmalar giderek daha sık ve sancılı hale gelir ve genellikle (herzaman değil) düzenlidirler. Doğum ilerledikçe şiddetleride artar.
  • Pembe veya kanlı nişan gelmesi
  • Su kesesinin yırtılması. Bebeğin çevresini saran ve amniyon sıvısını içeren kese doğumdan önce birdenbire yırtılıp içerdeki suyun bir kısmı boşalabilir. Bebeğin başı doğum yoluna girmişse, yol kapandığı için gelen su miktarı çok olmaz. Su geldiğinde sancılar başlamamış bile olsa hastaneye gitmelisiniz çünkü bebeğe hastalık etkenlerinin bulaşma olasılığı vardır.

 4. •1 mehmet ~ Nov 18, 2010 saat 22:57

  benım esım hamıleyım dıyo ama doktora cıkmadık adet kanaması gecıktı mıdesı bulanıyo bası donuyo hamılemı sızce sızden cwp bekıyorum

  •2 cadi ~ Dec 1, 2010 saat 10:19

  ben tam bılmıyorum hamıle oldgumu ama supelenıyorum mıde bulantılarım tıksınmelerım var…ve bununla bırlıkte halsızım..merakettgıım bırkez kurtaj oldum ıkıncısı sakıncalı olablırmı lutfen cevap yazın…sımdıden teskkur ederım…

  •3 serdem ~ Dec 7, 2010 saat 22:29

  Adet görmem gereken tarihten 1 hafta erken oldum,baş donmeleri cok hafif, bunun yanında hafif miğdem bulanıyor ama yediğim yemeklerden degıl oyle sabahları ya da sıgara ıcerken oluyor sizce hamile miyim yoksa bilmediğim bir rahatsızlık mıdır ? bilgi verirseniz sevinirim..

  •4 merve ~ Dec 14, 2010 saat 13:49

  slm ben adet günümden 10 gün önce adet oldumm tuhaf bi adet geçrdm damla damla geliodu ayrca çokk akıntım varr bana noluyo blmyrm acaba doktramı gtsen cvp verrsenz sevnrm

  •5 melis ~ Dec 16, 2010 saat 22:38

  adet gormem gereken tarihten itibaren regli olmadim … fakat o tarihten 2 hafta once stresli ve sorunlu bir kac olay yasadim.. acaba stres ten dolayi mi olamadim yoksa gercekten hamilemiyim.. (ciddi derecede mide bulantim olmuyor hatta olmuyor denecek kadar da az piskolojik olarak dusundugum zaman dahada cok bulaniyor) bilgi verirseniz sewinirim..

  •6 yesim ~ Dec 17, 2010 saat 14:27

  bemim sık miydem bulanıyoma en cok basım dönüyor ve karın atı agrıyo peki bu ne olur

  •7 meltem ~ Dec 17, 2010 saat 18:50

  benım adetım gecıktı arada midem bulanıyo ama fazla degil bas donmesı de yok hamıle olabılırmıyım

  •8 hazal ~ Dec 19, 2010 saat 14:13

  benim baş dönmem bu aralar çok oluyo ama mide bulantım hiç yok karnımda bi sertlik hissediyorum tuaf bi duygu bu mide bulantim da şöyle; midem bulanıyo ama çıkartma falan yok hiç olmadı demek daha doğru ay başı oldum ay başı olduktan sonra böyle olmaya başladı cvbınız için şimdiden teşekkür ederim …

  •9 emel ~ Dec 23, 2010 saat 10:13

  ben hamile kalmak istiyorum ama biii türlüü kalamıyorum bende sorun muu var acabaa.normalde ben ayın 10nunda hasta olurdum ilişkiye girdikten 2gün sonra hasta oldum vee hiç bii sacım olmadı ama test yaptım yine ilşkiyee girmiştim buu seferde 1 hafta sonra hastalandım hastayken hamilelik olurmuu.2.hastalanmam 29unda oldm şimdide 23ünde oldum

  •10 qüLüüşş ~ Dec 26, 2010 saat 21:38

  benıım ay basım qecıktıı vee miqde bulantılarıım var test yaptıık ama teste bısy olmdı canım bsyler cekıyor sevdıqım yemklerden miqdem bulanıyorr
  istekleer artıyorr
  sencee bu ne olabılıırr… ??? anlmıoruum test yapıyoruuz qözkmyor acba kan da bellı olurmuu ???
  cvplarınızı beklıoruum sımdııdeen arkadasLAarr ??
  ne yapmalımmm yardımcı oLun??

  •11 meral ~ Dec 27, 2010 saat 10:39

  ya adetim sadece 1gün gecikti normalde asla gecikmezdi acaba hamilemiyim ama sivilcelerim cıktı bu adetin belirtisi galiba

  •12 elif ~ Dec 28, 2010 saat 09:12

  benım 3.5yıldan berı bebek sahıbı olmayrz 2.5ay once lapaoroskopı oldum vede sımdı tek tupluyum doktorum 5 ayıcınde olacagını soledı benım adetım cok duzenlı hıc gunum gecmezz sadece gecen yıl 20 gunum gectı sımdı ıse 2gunum gecıyo mıde bulantım bas donmem yok sızce ben neyapmalıyım test yapmaktan da korkuyrm en ıdael bekleme kac gun benı bılgılendırrısenız memnun olurum tessekur ederım

  •13 zeynep ~ Dec 31, 2010 saat 23:42

  hamilemiyim bilmiyorum korunmadım ama kalırmıyımı onuda bilmiyorum 3 gün geçti relg olmadım ve bunaltı yok kusma yok ama halsizlik ve uyku ya egılım çok hamilemiyim cevabınızı beklıyorum enkısa zamanda teşekkür ederim şimdiden.

  •14 kdriss ~ Jan 1, 2011 saat 15:51

  bnm adetim gecktii baya bu ay gelmedi ama biz ilişkide prezarvatif kullandk ama emn deilim cok korkuyorum sizce hamilimym bn

  •1 isyankar ~ Oct 31, 2010 saat 14:09

  ben sevgilimle ilişkiye girdim ama sürtünme yolu ile bacak arasına boşaldim hemen sıldık bir hafta geçti üzerinden tuvalete gidiginde acı cekdıgını sögluyor ve sık sık iç camaşirini degiştiriyormuş hamile kalmiş olabilir mi ne olur yardım edin acele cvp bekliyorummm

  •2 dikkat!! ~ Nov 7, 2010 saat 12:43

  %60 hamile kalmış olabilir.başka belirtiler var mı?mide bulantısı gibi.güs uçlarında renk koyulaşma gibi.bu arada sevgiline en son ne zaman adet olmuş onu sor.yumurtlama dönemine denk gelmişse geçmiş olsun.br daha ilişkiye girerken dikkat edersin artık

  •3 artemis ~ Nov 8, 2010 saat 12:06

  10 gün önce adetim bitti şimdi hiç iştahım yok sık sık wc ihtiyacı duyuyorum ve idrarımı yaparken çok yanma oluyo aşırı akıntım var canım çok degişik tatlar istiyo kasıklarımda şiddetli agrı var arada bi gözlerim kararıyo hiç bisey yapmadıgım halde kendimi çok yorgun hissediyorum belimde agrı var ve kokulara hassasiyet oluştu hamilemiyim sizce cevap verirseniz sevinirim

  •4 melis ~ Nov 24, 2010 saat 17:58

  merhba hocam ben 2 senedir evliyim 10 ay once babamı kaybettım ve ondan sonra adet gormedım hap kullanarak adet goruyorum yumurta oluşmuyo bu yuzden adet olmuyorum adet olmayıncada cocuk olmuyo tedavı görüyorum ama benim öğrenmek istediğim şey benim çocuğum olurmu bu durumda

  •5 gunesh ~ Nov 27, 2010 saat 15:46

  Merhaba lutfen sorumu cevaplandira bilirmisiniz? Once ozur dilerim, ben kocamla ovulyasyon gunumun oncesi cinsel ilishkide olduk.kasim ayin 17 si.cok sabirsiz oldugum icin hamilelik testleri yapdim ama negativ cikdi,cok uzuldum. sorum Cinsel ilishkinin 10 cu gununde test sonucu negativ ola bilirmi? ne zaman oyrene bilirim hamileliyimi?

  •6 özlem ~ Nov 30, 2010 saat 23:37

  merhaba ben ekim ayının 28 inde adet gördüm 1 kasımda kesildi 33 gün önce gelmiş 3 aylık evliyim daha öncelerde 22 günde adet görüyordum hiç bu kadar geçikmemişti karnım ve kasıklarım tıpkı önceki sancılarım gibi ağrıyor ama halen gelmiyor hamilemiyim teşekkürler

  •7 burcu ~ Dec 6, 2010 saat 19:08

  merhaba hocam benim adet olmama 3 gün war gögüslerimde agrılarım wardı geçti şimdide sanncım ve bel agrılarım war bu agrılar aralıklarla dewam ediyor sık sık idrara çıkyrm akıntım başladıve ayaklarım sızlıyr sizce hamilelik belirtilerimidir lütfen cvp yazın

  •8 nurgül ~ Dec 21, 2010 saat 18:58

  mrb.arkadasımla ilişkiye girdik.:(kendisi yere boşaldı ama. elini sürdü vajinanın üst kısmına sanki elinde bişey yoktu ama tam hatırlamıyorum..acaba hamile kalırmıyım.çok korkuyorum nolur acil cvp yazın

  •9 sonnur ~ Dec 22, 2010 saat 21:04

  nurgül’cüm ilişkiye derken nasıl ilişki ?kanaman oldmu kızlığın bozuldumu eğer bunlar olmadıysa korkmana gerek yok yüzeysel ilşkiye girdiysen hamle fln kalmazsın merk etme..

  buarada artemis hanım ben 3 aylık evliyim ve senn saydıklarınn hepsinn aynısı bende de var fakt hamile faln değilim üşütmüşüm idrar yollarım enfksiyon kapmış ve mide bulntısı idrar yaprkn yanma olayı sürkli idrar ihtycı fln üşütmeden kynklnıyomuş sennkide öle olablir yada gerçkten hamile fln kldıysan cvp bekliyorum ltfen gerçktn merk ettim..

  •10 nurgül ~ Dec 23, 2010 saat 00:21

  kanama olmadı.sadece elini sürdü,ama elinde bişey varmıydı hatırlamıyorum.vajinama elini sürdü.hamile kalınmak için illa içine boşalması gerekir dimi.yada elinde vardı diyelim elini sürsede hamile kalınırmı acaba .çerak ediyorum cvp acil

  •11 ayça ~ Dec 23, 2010 saat 20:40

  hamilelik belirtileri adet geçikmesi olamadan yani 15 20 gün sonra başlayabilir mi?

  •12 ayça ~ Dec 23, 2010 saat 20:58

  cevaplar ne zamn geliyo acaba

  •13 sonnur ~ Dec 24, 2010 saat 01:28

  arkadaşım dışarıya boşalıp elini vajinaya sürlmekle hamile kalınsaydı hiçbitane bakire kız kalmazdı yani ilk önce seni bozması gerekiyo kızlık zarını yırtıp içine boşlması gerekiyokiiii anck öle olursun hamile ama tabi onuda allah blir bn 2 buçk aylık evliyim hala bebek fln yok yani sen rahat ol hamile faln değilsindir yani emin ol..

  •14 sonnur ~ Dec 24, 2010 saat 01:31

  ayça hanım adet döneminize nekadr varki ya da enson nezmn adet oldunuz mesela yeni temzlndysen adet gününün ilk gününden sonraki 13 14 15. günleri hamile kalma olasılığın çok yüksek ama yinede sen bi test yap bizde haber ver

  •15 hatice ~ Dec 24, 2010 saat 13:21

  ben ayin 20sinde adet gormem gerekti daha halen adet goremedim test yaptim belirsiz cikti hic boyle gecikme olmazdi acaba hamilemiyim lutfen yardimci olun

  •16 güneş ~ Dec 24, 2010 saat 14:24

  merhaba ben 5yıllık evliyim ilk defa bu kadar belirginlikler yaşıyorum ilk kez günlerim geçiyor.
  mide bulantılarım ve yanma var,kasıklarımda ağrılarda var.hafif baş dönmeleri oluyor,ama testte negafif çıktı.bu durum neddir.acaba testtin çıkmaması adet olucam diye ağrı kesici içtim ondan test olumsuz çıkmışmıdır bilgilendirin beni çok üzülüyorum.

  •17 nurgül ~ Dec 25, 2010 saat 00:05

  elinde akıntısı olup olmadıgını hatırlamıyorum.eliyle akıntıyı sürsede hamile kalınmaz yani…

  •18 Cigdem ~ Dec 25, 2010 saat 00:45

  Bi kac gün Önce sevgilimle sürtünme yoluya ilisiye girdik adetimin ikinci günüydü peceteye bosaldi, sildi ve sonra tekrar sürtündük!
  Hamile olma riskim varmi ? Hamilelik testi yapsam bi sonuc alabilirmiyim??
  Yardim edin !!

  •19 Cigdem ~ Dec 25, 2010 saat 01:12

  bes gün önce sevgilimle sürtünme yoluyla iliskiye girdik, adetimin ikinci günüydü sevgilim peceteye bosaldi, temizledi ve tekrar ayni sekilde iliskiye girdik. Hamile kalma riskim nekadar, hamileyse nasil anlarim ? Adetim devam etti . Hamilelik testi alsam bi sonuc alabilirmiyim?

  •20 Selin ~ Dec 25, 2010 saat 09:00

  Arkadaşlar sürtünme, elindeki akıntı vb ile filan hamile kalınmaz. Ama yine de yapacağınız en etkili yöntem gebelik testidir.

  •21 sonnur ~ Dec 26, 2010 saat 21:10

  geneş hnm bnde 3 ay olcak 3ünde evleneli 3 aydır 6_7 defa test yptım hepsinde negatif çıkıyordu ve ben çok düzenli adet görüyorum her ay 28_29 günler arası asla şaşmadı ama buay 31.günüm bitecek ve yarın 32 gün olcak hala adet olmadım bugün test yaptım negatif çıktı ama pozitifte çok az bişy belirdi pembe renkli olarak ve sabhları mide bulntım baş dönmm oluyo büyük ihtml hamileyim ama yinede kan tahlili yaptırcm sende bi öle dene istersen tahlil yaptır o daha ii yani ama sakına sakın hap kullnma hiçbişeklde inşallah sende hamilesindir allah isteyen herkse versin inşallahh..

  •22 Cigdem ~ Dec 27, 2010 saat 16:00

  gebelik tesini nezaman yapsam bi sonuc alirim

  •23 ayça ~ Dec 29, 2010 saat 14:48

  KÜRTAJ OLMAK TEKRAR HAMİLE KALMAYI ENGELLEYEBİKİR Mİ

  •24 sessiz ~ Dec 31, 2010 saat 20:27

  merhaba ben bir buçuk aylık evliyim aralığın 9 unda adetim başladı 5 gün sonra bitti ilişkiye girdik o günden beri düzenli bi ilişki yaşıyoruz da bulantı göğüslerde ağrı akıntı falan oluyor da ama göğüslerde ağrı akıntı falan da benim adet dönemlerimden öncede oluyordu da acaba hamilemiyim testte en erken ne zaman çıkar

  •25 sessiz ~ Dec 31, 2010 saat 20:29

  ayça hanım kürtaj bir daha hamilelik için engel olabiliyormuş ben bebeğim olmayacak diye çok korkuyorum ne olur yanlış karar vermeyin

  •26 ayça ~ Jan 2, 2011 saat 21:46

  düşük tehlikesi yüzünden kürtaj oldum ben inşallah bi sorun olmaz

  •1 özlem ~ Nov 3, 2010 saat 12:12

  çocugum olmasını istiyorum kaç defa deneme yaptık ama olmuyo şimdide denedik kasıklarım agırıyo acaba yine olmayacakmı çocugum yoksa kasık agrısıda hamılelik belirtisimi

  •2 emine ~ Nov 7, 2010 saat 20:56

  ben ve eşim çocuğumuzun olmasını çok istiyoruz yanlız 15 günden beri midem kalkıyor arasıra gözlerim kararıyor saniyelik kasıklarımda ağrılar oluyor ve ayın 8 i adet dönemim inşallah hamileyimdir ya sizce hamilelik belirtesimi bunlar

  •3 kendi ~ Nov 9, 2010 saat 12:00

  merhaba nişanlımla yüzeysel olarak beraber olduk kızlığımda herhangi bi zarar yok yanlız vajina çevresine bi parça aktığını düşünüyorum yaklaşık iki hafta oldu bu olaya
  adet günüm bugündü yanlız çok az bi miktar geldi ve ve hala kirli beyaz bi şey geliyor sizce hamile olabilirmiyim miğde bulantisida var başka herhangi bir belirti hissetmedim ne yapmalıyım

  •4 alev ~ Nov 13, 2010 saat 11:23

  merhaba ben 1 yıldır evliyim..benim göğüslerim bir haftadır çok kötü ağırıyor..dün uyuştuklarını hissettim..bide yine dün çok hafif başım döner midem bulanır gibi oldu..başka herhangi bir değişiklik yok acaba bunlar yetrli mi gebeliğimi anlamak için 22 gündürde adet görmüyorum normalde de bugünlerde olmam gerekior..cvp yazarsanız çok memnun olacam heyecanlıyım..

  •5 zehra ~ Nov 13, 2010 saat 17:28

  merhaba ben 2 haftadır gögüslerimde şişkinlik agrı hissediyorum geçen yıl tedavi ile hamile kalmıştım aynı şekilde agrı yapmıştı ama düşük olmuştu doktora gitmekte istemiyorum hevesim kaçmasın diye sizce ben şu an hamilemiyim adet dönemimde geçti ama geçen sefer 20 gün sürmüştü hamile olma şansım varmı cevaplarsanız sevinirim.

  •6 ayşe ~ Nov 17, 2010 saat 11:46

  merhaba üzerine boşalma hamile bırakırmı

  •7 ggm ~ Nov 20, 2010 saat 00:21

  alev bence kesin hamilesin.. ayşe hangi devirde yaşıyorsun yaaa.. hamile kalmak o kadar kolay değil

  •8 ttt ~ Nov 24, 2010 saat 16:59

  arkadaşlar bu kadar soru yazıp duracağınıza en fazla 5 liranızı alacak küçük bir çubukla %90 kesinlikteki sonuçlara ulaşmayı neden denemiyorsunuz?
  bu testi yapmak zor değil
  hanımların alması utanç verici görünebilir o zaman bırakın beyleriniz alsın
  bekleyip heyecanlanmaktan iyidir
  YANLIŞ MI DÜŞÜNÜYORUM

  •9 nehir ~ Dec 11, 2010 saat 21:16

  erkek arkadasimla düzenli olmamakla beraber 3 aydır beraber oluyoruz.. ben 1 kere ertesi gun hapı kullandim onun dısında o kendini çekti ya da tutamayacağını dusundugu zamanlarda prezervatif kullandı.. Genelde de kullandı.. Ama birkaç zamandır sabahlari bulantıyla uyanıyorum, test de yaptık ama negatif çıktı.. Rahatlamıstık.. Ancak benim regl olmam gerekiyordu 2 gun once ama olmadim.. geciktiği oluyordu ama çok gerıldım.. Sizce teste guvenmeli miyim

  •10 fuzuli ~ Dec 15, 2010 saat 21:39

  mrb 25 gündür adet olmuyorum hafif baş dönmem var kasıklarımda kasılmalar var mide bulantım oluyo arada sırada hamile olabilirmiyim??acil cvp?

  •11 aylin ~ Dec 29, 2010 saat 14:32

  ben yenievliyim ok migdem bulanıyo başımda dönüyo acaba hamileyim

 5. hamilelik teknikleri,hamilelik testi,hamile belirtileir,gebe testi,hamile oldugumu nasil anlarim yardimci olun

 6. hamilelikte nelere dikkat edilir. hamilelikte aspirin kullanimi olurmu

 7. hamile videolari dogum videolari dogum bebek videolari dogumlar,gebelik testi,gebelik videolari,gebelik düsük cocuk dusurme

 8. hamilelik elbiseleri,gebelikler,hamilelik elbiseler,bebek hamielikler hamilelikte seks yapilir mi

 9. gebelik testi nasil yapilir hamile olup olmadigimi nasil anlarim

 10. en güzel anne adaylarina hamilelik giyimleri

 11. gebelik kan testi gebelikte sex yapilirmi gebelikte cinsel temas olurmu

 12. gebelik,dogum,dogum ameliyati dogum sancilari

 13. 16 yaşındayım erkek arkadışmla beraber olduk . kirli beyaz akıntılar geliyo hamile miyim ? hamileysem eğer bebek gelişir mi düşer mi ? cevab yazarsanız çok yardımcı olursunuz

Sizde Yorum Yapın