chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Cilt Bakimi icin dogal Maskeler

Cilt Bakiminiz icin Buzdolabiniza biz göz atin Bayanlar.. Biraz degisik ama dogal  yöntemlerle Cildinize güzellik kata bilirsiniz.

Buzdolabindan Cildimemi diye demeyin, hic denediniz mi?

Örnegin, bir güzellik kaynagi olarak… En azindan bu yaziyi okuduktan sonra öyle bakmayi deneyebilirsiniz. Size önerecegim bazi bakimlarla bundan böyle yiyeceklerin sadece beslenme amaciyla kullanilmadiklarina da sahit olacaksiniz.
Ve salataligi ferahlatici bir yüz maskesi, muzu saç ve ananas suyunu tirnak derinizi yumusatan bir bakim olarak hayal edebileceksiniz.
Ya Kleopatra’nin süt banyosuna ne demeli? Ayrica günes yaniklari için de size birkaç önerim olacak. O zaman haydi buzdolabinin basina…

Dudaklara biraz puding, alin bölgesine yumurtanin beyazi ve saçlara domates.Gündelik hayatimizda vazgeçemedigimiz tüm bu besinler ayni zamanda birer güzellik iksiri oldugunu biliyormusunuz? Eger güzelliginize düskünseniz ve cilt bakiminiza önem veriyorsaniz, o zaman tek yapmaniz gereken buzdolabini açmak ve bu kez yiyecekleri güzelliginiz için kullanmak.

Cilt Bakimi için Bal yumurta aki maskesi: Bu maske için ihtiyaciniz olan malzemeler; 3 yemek kasigi bal, 1 yumurta aki ve bir miktar bugday unu.

Hazirlanisi Yumurta akim kar gibi olana dek çirpin ve içine bali ekleyin. Eger elde ettiginiz karisim fazla akiskansa biraz isitin. Daha sonra bu karisima yogun bir püre kiva­mi olusana dek un ekleyin.En iyisi maskeyi yüzünüze bir firça yardimiyla sürmek. Etkisini göstermesi için 30 dakika bekleyin. Daha sonra ilik suyla durulaym.

———–

Siyah noktalara bal 3 kasik bala 2 kasik yogurt ve yulaf unu

Hazirlanisi Malzemeleri birbiriyle karistirin. Elde ettigi­niz karisim yüzünüzde peeling görevi görecektir. Üstelik bu maskenin ciltteki tahrisleri önleyici bir etkisi de bulu­nuyor.


Yüz temizleyici yerine süt Bilesimindeki magnezyum ciltte­ki fazla yagi nötralize etme gücüne sahip.

Lifting etkili yumurta aki Yumurtanin akini yüzünüze sürün ve 10 dakika bekleyin. Yumurta aki kururken sertlesip büzüsür. Böylece yüzünüzdeki ince kirisikliklar da düzlesir. Ama yüzde­ki küçük yaralanmalara dikkat! Çig yumurta akinda bulunan salmonelle bakterisi enfeksiyonlara yol açabilir.

Kuru ciltlere mayonez Mayonezi yüzünüze sürün, nemli si­cak bir bezi üzerine örtün ve 30 dakika etki etmesini bekleyin.

Sizde Yorum Yapın