chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Dolgun Gögüsler Dik Gögüsler

Doldun ve Dik Gögüslere sahip olmak isteyen ve Dikligini Dolgunlugunu yitirmemek icin önlem almak isteyen Bayanlar Dikkat!

Gögüslerin Dolgun kalmasi icin yapilmasi gerekilenkler:
Dolgun ve toplu bir çift gögüs, hanimlarin zarif, genç ve çekici görünmesinde çok etkilidir. Genç, orta ve ileriki yaslarda, her zaman için gögüslerin güzelligini ve sagligini korumasini bilmek gerekir.

Tunus baklasi

Tunus baklasinin içerisinde, ciltten girerek gögüs kaslarini kuvvetlendirecek maddeler vardir. Bu sebeple gögüsler için çok faydalidir.

Tunus Baklasinin Gögüsler için faydalari:

– Gögüslerin gelismesini saglar.
– Gögüslerin dikligini ve dolgunlugunu muhafaza eder.
– Gögüsler sarkmis, porsumus ise yeniden toparlanmalarini saglar.

Genç kizlarda regel devresinin baslamasi ile gögüsler de büyümeye baslar ve süratle büyüyerek 3-4 ay içerisinde hemen hemen normal büyüklügüne ulasirlar.
Ilk regel görülmesiyle kizlar kendi tiplerine gidecek sutyen kullanmaya baslayarak gögüslerinin sekil almasini saglamalidirlar. Rastgele veya baskasina ait sutyen kullanilmamalidir, ilk reglden itibaren 3-4 ay içerisinde gögüslere istenilen sekil aldirilabilir. Bu devrede çok dikkatli olunmali ve gögüslerin sarkik bir hal almasi önlenmelidir.

Bazi kizlarda gögüsler, boylarina göre çok fazla büyüme gösterir ve onlarin görünümünü çirkinlestirir. Bu durumda olanlar geceleri de sutyen takarak gögüslerinin fazla büyümesini önlemelidirler.

Iklim sartlarina, irka ve beslenmeye göre degismekle beraber, normal memelerin çaplari söyledir: yukardan asagi çapi 10-11 cm, yanlamasina çapi 12-13 cm. Yani memeler hemen hemen yari top seklindedirler. Memeler önceleri böyle top gibi yuvarlak iken zamanla hakiki sekillerini alirlar. Genç ve orta yaslarda toplu ve dik olduklari halde, yas ilerledikçe veya dogumlardan sonra devamli ve dikkatli bakim yapilmazsa, sarkik bir hal alirlar.

Bunlarin önlenmesi ise mümkündür ve bunun için su bitkilerden yararlanilabilir:

Tunus Baklasinin Kullanimi :

2 yemek kasigi Tunus baklasi unu, 1 çay bardagi su ile karistirilir. Orta ateste yarim saat kadar pisirilir ve sonra sogutulur. Soguk halde memeler üzerine ve bilhassa meme kaslari üzerine (kenar çevrelere) sivanir. Yarim saat sonra soguk suya batirilmis süngerle bu hamur iyice silinir. Bu tedaviye her ay 6-8 gün araliklarla devam edilmelidir.

Zambak

Zambakta kadinlik hormonu vardir. Bu da gögüs güzelligi için çok fayda verir. 3-4 adet zambak sogani ince kiyilir, sonra el presinde sikilarak suyu çikarilir. Bu, esit miktarda gliserinle karistirilir. Aksamlan tüm meme ve meme etrafi bu yagla ovulur. Bu masaj gögüslerin gelismesini, dolgun ve dik olmasini ve öyle kalmasini saglar. Bu karisim ihtiyaç duyuldukça kullanilmalidir.

Gögüslerin Dolgunlugunu ve Dikligini Muhafaza Etmek

Gögüs dolgunlugu ve dikligi yas, çalisma hayati, emzirmeler sonucu bozulabilir ve gögüsler pörsüyebilir, sarkabilir.

Bunu önlemek için yukaridaki önerilerimiz disinda ayrica sunlar da yapilmalidir:

– Her banyodan sonra sadece memeler üzerine ince bir hortumla soguk dus yaptirilmalidir. Bu yoksa sünger, soguk suya batirilarak gögüsler bolca islatilmalidir.
– 1 ölçü limon suyu, 1 ölçü kanyakla kiristirilmali, aksamlari memelerin alt tarafindan ve yanlardan yukari dogru 5 dakika bu karisimla masaj yapmalidir. Bu sik sik tekrarlanmalidir.
– Aksamlari su karisimla gögüslere distan uç kisimlara dogru masaj yapilir: 

– 7 yemek kasigi zeytinyagi, 3 yemek kasigi tatli bademyagi, 3 çay kasigi lâvantin esansi  

Gögüslerin Dolgun ve Dik Kalmasi için

Mercankösk – Nane – Kekik karisimi :
1 su bardagi sicak suya bu bitkilerin kurutulup ufalanmis olanindan birer kahve kasigi katilir, 20 dakika demlenip süzülür. Aksam yatmadan önce bu çay ile meme ve meme kaslari bolca islatilir ve kurumaya birakilir. Bu çay, gögüs kaslarini kuvvetlendirerek gögüslerin dik durmalarini saglar.

Gögüs Sarkikliginda:

Dogum, zafiyet ve sair sebeplerden dolayi gögüsler porsumus ve sarkmis olabilir. Bunlari düzeltmek ve yasa uygun hale getirmek için yukari anlatilan tüm öneriler yerine getirilmeli, bunlara ilaveten su öneriler de yapilmalidir:

Ökse

1 çay bardagi ilik suya 1 tatli kasigi ufalanmis ökse yapragi konur, 20 dakika demlendikten sonra süzülür ve pamukla aksam meme üzerlerine ve meme kaslarina bolca sürülür ve kurumaya birakilir. Buna bir süre devam edildiginde zamanla gögüsler kendini toparlar. Bu arada yukarida kaydettigimiz yiyeceklerin de sofradan eksik edilmemesi sureti ile gögüslerin dolgunlasmasi saglanmalidir.

Tunus baklasi

Yukarida anlatildigi gibi tatbik edilir. Çok fayda verir, memelerin ve meme kaslarinin daha çabuk kuvvetlenmesini saglar. Bunda da yine yiyeceklere önem verilmelidir.  En iyisi bir gün ökse, diger gün Tunus baklasi tatbik edilmesidir. Bu ikisine devam etmek daha iyi sonuç verir.

 

Sizde Yorum Yapın