chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Gögüs Diklestirme Egzersizleri

Daha dik ve güzel gögüsler için size yardimci olacak egzersizleri deneyin

Dik ve Güzel Gögüsler
Gögüsde Sekil Bozuklugu ve Sarkmalari önlemek.

Gögüsde Sekil Bozuklugu ve Sarkmalarin Nedenleri.

Gögüslerin zaman geçtikçe formlarini kaybettikleri ve bu durumun, özellikle vücutlarinin görünümüne çok önem veren bayanlar için, oldukça yorucu ve zor oldugu bilinen fakat o kadar zor olmayan bu kolay ve güzel hareketler vücudunuzun sekillenmesi için günlük yasamimizin içinde kolayca yapabilecegimiz hareketlerden olusur. Çok sik kilo alip vermekten, yanlis egzersizlerden ya da spor yapmamaktan dolayi, yasin ilerlemesi, kimi kisilerde gögüsler erkenden sarkip esnekligini kaybedebiliyor. Bu kisiler çogunlukla dolgulu sütyen kullanmadan bir sey giyemez, hiçbir kiyafeti kendilerine yakistiramazlar. Eger siz de bu tür problemlerle karsi karsiyasiniz. Eger hala bu tür sorunlarla karsilasmadiysaniz da bunu mümkün oldugunca geciktirebilir daha da güzellestirebilir ve sikilastirabilir , bu egzersizlerle gögüslerinizin formunu uzun yillar koruyabileceksiniz.

Bunun disinda ön omuz kaslariniz da aktif hale gelecek. Sinav, özellikle kuvvetsiz olanlar ve yeni baslayanlar için oldukça iyi bir baslangiç hareketi ayni zamanda güçlendiginiz zaman dizlerinizi yere koymadan sinav çekmeye çalisin böylece gögüs kaslarimizla beraber bütün vücudumuzda çalismis olur bu hareketi yaparken tüm kaslarinizi sikin ve hissetmeye çalisiniz.

Güzel gögüslere sahip olmak sadece bayanlarin arzu ettigi bir sey degildir.Ayni zamanda erkeklerinde siki ve güzel gögüslere sahip olmalari gerekmektedir.Aksi takdirde vucudun sekli bozuk olacagi gibi kötü bir görüntüde ortaya çikacaktir.

Bayanlari ise güzel ve çekici kilan en önemli unsurlardan birside gögüsleridir.Bu yüzden bayanlarinda siki ve güzel gögüslere sahip olmalari gerekir.Iste hem bayanlarin hemde erkeklerin siki ve güzel gögüslere sahip olmalari için yapmasi gerekenler…

Sinav Hareketi (push up) (Güzellestirme Egzersizi)
Modifiye sinav (modifiye push up) elleriniz ve dizlerinizin üzerinde durun.
Dirsekleriniz yana dogru bakmali. Kollarinizi dirseklerinizden büküp asagi yukari dogru inip çikarak sinav çekin. Bu hareketi 2 setten 10 – 15 kez tekrarlayin. Hareketler sirasinda düzenli olarak nefes alip vermeyi unutmayin asagi inerken nefes alin yukari kalkarken nefes verin. Bu hareketle en çok gögüs ikinci olarak ta arka kol kaslarini çalistirmis olacaksiniz.

Yana açis hareketi (Sikilastirma Egzersizi)
Bir sandalyeye dik olarak oturup iki elinize dumbell ya da 0.5 veya 1’er litrelik su siseleri alin. Simdi ‘dumbell fly’ dumbell yana açis hareketini yapmaya baslayabilirsiniz. Bu hareket için kollariniz bükülü sekilde yanlara açip kollari kapatiyoruz kollari kapatirken gögüs kaslarinizi sikmaya çalisin bu hareketi de yaparken kaslarinizi hissedin. 2 defa (SET) 10-15 kez tekrarlayacaginiz bu hareket gögsünüzün tam açilmasini sagliyor ve sikilasmasini sagliyor.

Pullower Hareketi (Diklestirme Egzersizi)
Bu hareket sandalyeye oturup, sirt üstü yatarak veya evinizde pilates topu (stabilite ball) varsa da yapabiliriz. Önemli olan burada ellerimizin ve kollarimizin durusu elimize dumbell yada 1 lt.

Su sisesi aliyoruz iki elimizle agirligi yada su sisesini tutuyoruz gögüs hizasindan gergin sekilde kollarimiz yukariya geriye dogru kaldiriyoruz bu hareketi 2 set 10-15 tekrarla yapiyoruz ve her son tekrarda gergin sekilde geride tutuyoruz bu hareketi düzenli bir sekilde yaparsaniz sarkan gögüsleri kaldirir diklestirirsiniz. Normal gögsü olan bayanlar yaparsa daha diklestirirsiniz…

Son derece kolay ve pratik olan bu egzersizler, yeri gelecek zorlanacaksiniz yeri gelecek çok kolay olacak ama sonunda dimdik güzel görünümlü gögüslere kisa sürede sahip olacaksiniz bu egzersizleri her gün yapin sonucunu sizlerde görün.

Sizde Yorum Yapın