chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Hint Kadının Güzellik Sırları

Her ülkenin kadinlarinin kendilerine özel güzellik sirlari bulunmaktadir. Hint film yildizlarinin güzel yüzlerini, parlayan gözlerini, kusursuz ciltlerini ve dolgun saçlarini fark ettiniz mi? Her Hint kadini cilt bakimina özel önem gösterir.

Limon yagli ciltler için ideal bakim malzemesidir. 1 yemek kasigi limon suyu ve 1 yemek kasigi tuzsuz loru iyice karistirin, yüzünüze kalin bir maske halinde uygulayin. 20 dakika bekletip, ilik suyla yikayin.

Yumurta aki cilt için iyi bir temizleyici ve gözenek açicidir. Yumurta akini 15 dakika yüzünüzde bekletin, daha sonra limon suyu eklenmis ilik suyla yikayin.

Gül yapraklari ve calendula (ayni safa) çiçekleri kuru ciltler için iyi birer temizleyici olarak bilinmektedir. Mucize maskeyi hazirlamak için, 75 ml yogurt, 25 ml süt,  50 gram taze gül yapragi ve calendula çiçegini karistirin, kisik ateste 30 dakika pisirin. Atesten alin, sogutun ve birkaç saat dinlendirin. Karisimi yüzünüze uygulayin, daha sonra ilik suyla yikayin.

Meyve ve sebzelerden yapilan besleyici bakim maskeleri Hindistan’da özellikle popülerdirler. Burada baslica kosul, hormonsuz, mevsiminde ürün kullanmaktir.

Domates, salatalik ve kavunu rendeleyin, karistirip yüzünüze maske olarak yerlestirin, birkaç dakika bekletin, ilik suyla yikayin.

Kayisi ve erigi robottan geçirin, yüzünüze uygulayin ve 10 dakika bekletin, ilik suyla yikayin.

Hindistan’da yumurta sarisindan yapilan maskeler de yaygin olarak kullanilmaktadir. Yumurta sarisi ve bali karistirin, yüzünüze uygulayin, 20 dakika bekletip, soguk suyla yikayin.

Gözlerden yorgunlugu ve siskinligi almak için ise böyle bir yöntem kullanilir: iki parça buz ve iki dilim salataligi alin, ince bir beze sarip gözünüze yerlestirin. Bu kompres rahatlatici ve tamamlayici, dinlendirici etkiye sahiptir.

Cilde kadife yumusakligi kazandirmak için Hint kadinlari banyo suyuna asagidaki malzemelerden birini ekliyorlar:

–          2-3 yemek kasigi nisasta ve tatli kasigi gliserin;

–          2 fincan karbonat ve 2 yemek kasigi tuz, arti birkaç damla bitki yagi (lavanta veya çam);

–          Bitki yaglari (badem, zeytinyagi, ayçiçegi yagi);

–          Bir kasik bal – cildi yumusak ve pürüzsüz yapar;

–          Bir bardak süt tozu – cildi yumusatir, tozu yoksa normal süt de kullanilabilir.

Bu banyo sekilleri cildi rahatlatip dinlendirir. Yorucu bir günden sonra idealdir.

Sizde Yorum Yapın