chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Sütyenden taşan Göğüsler Için Çözüm

Gögüs Taskinliklarini Engellemek

Son günlerde biraz kilo aldim. jimnastik salonunda kadin dergilerine, popular egzersiz videolarina bakinca ne yazik ki sutyen taskinliklarimi bos verdigimin farkina vardim.

Lütfen sutyenden gögüs taskinliklarini engellemek için en iyi egzersizi söyleyin diye sorgulayan Bayanlar icin iste Cözüm.

Sütyenden Taskinligi Çözüm
Cevap: Sutyen taskinliklari, Boominglale’s’te alis-veris yaparken çözebileceginiz küçük fittness problemlerinden biridir. Sutyen taskinligi, çok uygun bir sekilde adlandirdiginiz gibi, yeni sutyenlere yatirim yapma zamanin geldigi anlamina gelebilir. Belki eski sutyenlerinizdeki elastik yapi gevsemistir veya da sutyen ölçünüz degismistir.Sutyen almaya gittiginiz zaman, sutyenin size uygun olmasi için tecrübeli bir satis danismanina sorun. Iyi bir satis danismani rahatiniza ve görüntünüze uygun bir sutyen seçmenize yardimci olabilir.

Ayni zamanda egzersizlerde gögüslerinizin görüntüsünü degistirebilirsiniz.

Gögüslerinizi olusturan kütleler yag dokusudur, bu yüzden vücudunuzdaki diger bölgelerdeki yaglardan kurtulma ile gögsünüzdeki yaglardan kurtulma istegi ayni stratejidir:kalp damar egzersizleri, güç çalismasi ve bir diyeti içeren düzenli bir program.

Kosma, aerobik siniflari veya bisiklet çevirme gibi kalp ve damar idmanlari, fazla vücut yaglari yakmanin en iyi yoludur. Vücudunuzun her yerini çalistiran (dayaniklilik, güç) çalistirma programi kas gelistirmenize ve metabolizmanizi hizlandiracak daha fazla yag ve kalori yakmaniza yardimci olacaktir. Yag orani düsük, saglikli bir dengeyi içeren liflerle dolu, ve besleyici gidalar içeren iyi bir diyet, kaloriyi kontrol altinda tutmanin en iyi yoludur.

Maalesef, yaglari yaktiginiz bölgeyi tam olarak tayin edemezsiniz. “Pushups”(agirlik kaldirma), bench presses (sira egzersizleri) ve chest flys (gögüs egzersizleri) gibi egzersizleri yapmak gögüs kaslarinizi gelistirir, fakat bu bölgedeki yaglari yakmaz. Fakat, güçlü kaslar daha siki ve daha sekilli görünmenizi saglar, bu yüzden en az haftada iki kere güç, dayaniklilik antrenman egzersizleri yapmaniz gögüs sarkintilarinizi azaltmaniza yardimci olacaktir.

Son olarak: Jimnastik salonlarinda kullandiginiz marinalar kollarinizda öldürücü agrilara neden oluyorsa, bir sorun vardir demektir. Lütfen makineyi dogru olarak kullanip kullanmadiginizdan emin olmak için tecrübeli bir egitmene pozisyonunuzu kontrol ettirin. Agriya sebep olan herhangi bir egzersiz programinizdan çikarilmalidir. Daha güvende olmak için kisisel antrenman seanslariniz için bir veya iki egitmen tutun. Eger bunu yapamiyorsaniz, her idmana sadece bir yeni egzersiz ekleyin, böylece farkli egzersizlerde vücudunuzun nasil tepki gösterdigini yakindan takip edebilirsiniz.

Sizde Yorum Yapın