chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Uçan ayakkabı Hikayeler

Ucan Ayyakkabi
Delikanli, ayakkabi fabrikasinda bölüm sefi olmus ve ayligina yüklü bir zam yapildigi için, evlilik hazirliklarinda bulunmak üzere yeni bir daireye tasinmisti. Iki aydir burada oturmasina ve bazi günler defalarca içeri girip çikmasina ragmen, komsular onu görmezden gelmisti. Ama zemin katta rastladigi çocuk farkliydi. Delikanli, evden her çikisinda onu ayni pencerede buluyor ve gülümseyen gözlerle el sallayan çocuga, avuç dolusu öpücükler gönderiyordu.

Ilkbahar geldiginde, delikanli o güne kadar hep bugulu bir cam arkasindan görebildigi küçük arkadasiyla sohbet etme imkani buldu. Artik havalar isindigi için pencereler açilmis ve evler çiçek kokusuyla dolmustu. Anlattigina göre, küçük çocuk annesiyle birlikte yasiyordu. Almanya’da çalistigi söylenen babasi da, bir gün mutlaka dönecekti.

Delikanli, yaklasan bayram için çocuga bir hediye vermek istediginde, ona hangi tür ayakkabilardan hoslandigini sordu. Çocuk böyle bir hediye beklemiyordu. Gözlerini uzaklara çevirip:

Uçan ayakkabilardan isterim!. dedi. Diledigim yerlere uçmaliyim onlarla.

Delikanliya göre, çocugun bir hayal dünyasinda yasadigi kesindi. Ama bütün küçükler hep böyleydi. Ayak üstü yaptigi sohbetlerde, o tür ayakkabilarin sadece filmlerde olabilecegini söylediyse de, çocuk bu istediginden vazgeçmedi.

Bayram günü geldiginde, delikanli birkaç degisik ayakkabi alarak onu görmeye gitti. Küçük çocuk, gelenin kim oldugunu çok iyi biliyor ve hediyesine kavusmak için can atiyordu. Kapiyi büyük bir heyecanla açarak onu karsiladi ve tekerlekli iskemle üzerindeki felçli vücudunu dik tutmaya çalisarak:

Uçan ayakkabilarindan isteyip sizi masrafa soktugum için özür dilerim!. diye gülümsedi. Ama babama, baska türlü kavusmam mümkün degil ki!.

Sizde Yorum Yapın