chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Sac Bakimi icin birkac ipucu

Saç bakim maskesi 2 yemek kasigi çam veya çiçek bali, bir limondan elde edilen suyla karistirarak olusturulan maskeyi, kuru saçiniza sürün ve 10 dakika bekletin. Sonra iyice durulaym. Haftada bir kez uygu­lanan bu dogal maske ile saçlarinizin dogal ve parlak bir görü­nüm kazandigini göreceksiniz.

Mayonez Avokado Kuru

Saçlar için Mayonez-Avokado kürü Biraz yagli bir karisim elde edecek­siniz. Mayonez ve avokadodan elde edeceginiz saç kürü için yarim kase mayonez ve yarim kase ezilmis avokado meyvesine ih­tiyaciniz var.

Hazirlanisi Elinizdeki malzemeleri iyice karistirin. Daha sonra sicak suyla islattiginiz saçlariniza ve saç derinize mayonez avokado karisimini iyice yedirin. Saçlariniza bir dus basligi takarak 20 dakika etki etmesini bekleyin. Ardindan saçlarinizi her zaman yaptiginiz gibi sampuanla­yim Eger yagli saçlara sahipseniz karisima 1 -2 çay kasigi limon suyu ekleyebilirsiniz. Saçlariniz kuru ise 1 yemek kasigi Hindistan cevizi yagi ekleyebilirsiniz.

   Saçlari açmak için Kahve

Kahve ve kirmizi yaban mersini suyunun özellikle kizil saçlarin rengini açici etkisi vardir. Saçla­rinizi yikadiktan sonra durulama suyu olarak uygulayin. Kahve­rengi saçlarda yarim litre kahve kullanin, saçlariniz sari ise ka­risima 6 adet limonun suyu ve bir çorba kasigi votka ekleyin.

Sac kokmasina Karsi

Kokulara karsi domates Saçlariniza sinmis hos olmayan kokular aninda yok olur. Saçlarinizi yikadiktan sonra bir fincan domates suyuna eklediginiz iki çay kasigi suyla yikayin.

Sizde Yorum Yapın