chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Begüm Birgören Resimleri Hayat Hikayesi

Güzel Dizi Oyuncusu Begüm Birgören kendi anlatimiyla Hayatindna bahsetti, oynadigi Diziler ve aldigi Roller hakkinda yorum yapti.

Begüm Birgören Türk dizi ve sinema filmi oyuncusu, 13 yasindan beri tiyatro ile ilgilenmektedir.
Oyunculuga alayli olarak basladi. Çocuklugundan beri hayali oyunculuk olan Birgören, Bahçesehir Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel Iletisim Tasarimi mezunudur.

Oyunculuga alayli olarak basladi. Çocuklugundan beri hayali oyunculuk olan Birgören, Bahçesehir Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel Iletisim Tasarimi mezunudur.
                  

               

 

Birgören sanat hayatina nasil basladigini kendi cümleleriyle su sekilde ifade etmektedir;

“3 yasinda amatör tiyatrolarda oynamaya basladim. Sonra Bahçesehir Üniversitesinde görsel sanatlarda okudum. Üniversitede yine amatör tiyatrolarda çalistim. Okul için Med Yapim?da staj yapiyordum. ?Tatli Hayat? dizisinin kamera arkasinda çalisiyordum.

Diger arkadaslarim da üst katta staj yapiyordu. Onlari ziyaret ederken, yönetmen Oguzhan Tercan?la tanistim. ?Seni de alalim buraya hani güzel olursun? derken ?E hadi olsun ? dedim. ?Arapsaçi?nda küçük bir rolde oynadim. Ondan bir sene sonra ?Pilli Bebek? dizisinde Mehmet Günsür?le esas kadini oynadim. ?Seher vakti? çok önemliydi benim için. Ama o da ne yazik ki sekiz bölüm sürdü. ?Seher Vakti?, içime sinen bir dizi oldu. Açikçasi taninmak kismini pek önemsemiyorum ben. Orada birçok sey kazandim ve ögrendim. Insanlarla tanistim. Küçük sahneye çiktiginiz zaman, bir sekilde orasi sizi egitiyor. Egzersizlerle ve çalistiginiz gruptaki insanlarla ögreniyorsunuz teknik unsurlari.Biraz dikkatli olmak gerekiyor. Insanlara bir takim duygulari yasatan insan ?ben? olmadigim için belki de hayal kirikligi yaratabilirim. Mesela ben çok hayranlikla izledigim insanlarin, gerçek dünyalarini gördügümde çok büyük hayal kirikligina ugradim” dedi.

Oynadigi yerler:

Ömre Bedel (2009) – Ömür
Ali’nin Sekiz Günü (2008) – Zeynep
Mert ile Gert (2008) – Nazli
Nokta (2008)
Karayilan (2007) – Elvan
Kirik Kanatlar (2006) – Ayse
Sen Ne Dilersen (2005) – Genç Eleni
Seher Vakti (2005) – Melike
Arapsaçi (2004)
Mavi Kolye (2003) – Nil
Pilli Bebek (2003) – Olcay
Besibiryerde (2002)

Begüm Birgören Röportaji

“Affedilmeyen” dizisi ile ekrana gelmeye hazirlanan Begüm Birgören “Kendime yatirim yaparak, nitelikli islerde yer almak istiyorum” diyor.

-Seni taniyabilir miyiz?

Begüm Birgören: 13 yasinda amatör tiyatrolarda oynamaya basladim. Sonra Bahçesehir Üniversite’sinde görsel sanatlarda okudum. Üniversitede yine amatör tiyatrolarda çalistim.

-Dizilere nasil basladin?

Begüm Birgören: Okul için Med Yapim’da staj yapiyordum. “Tatli Hayat” dizisinin kamera arkasinda çalisiyordum. Diger arkadaslarim da üst katta staj yapiyordu. Onlari ziyaret ederken, yönetmen Oguzhan Tercan’la tanistim. “Seni de alalim buraya hani güzel olursun” derken “E hadi olsun ” dedim. “Arapsaçi’nda küçük bir rolde oynadim. Ondan bir sene sonra ‘Pilli Bebek’ dizisinde Mehmet Günsür’le esas kadini oynadim.

-Sonra Seher Vakti”nde gördük seni…

Begüm Birgören: “Seher vakti” çok önemliydi benim için. Ama o da ne yazik ki sekiz bölüm sürdü. “Seher Vakti”, içime sinen bir dizi oldu. Açikçasi taninmak kismini pek önemsemiyorum ben. Orada birçok sey kazandim ve ögrendim. Insanlarla tanistim.

-Oyunculuk dersleri aldin mi?

Begüm Birgören: Yok almadim. Alayli olarak basladim. Küçük sahneye çiktiginiz zaman, bir sekilde orasi sizi egitiyor. Egzersizlerle ve çalistiginiz gruptaki insanlarla ögreniyorsunuz teknik unsurlari.

-Seni basinda fazla göremiyoruz…

Begüm Birgören: Biraz dikkatli olmak gerekiyor. Insanlara bir takim duygulari yasatan insan ‘ben’ olmadigim için belki de hayal kirikligi yaratabilirim. Mesela ben çok hayranlikla izledigim insanlarin, gerçek dünyalarini gördügümde çok büyük hayal kirikligina ugradim.

-Yeni diziden bahseder misin?

Begüm Birgören: Yeni Bir Projemiz Var : “Affedilmeyen” Dizisi. Bu proje hakkinda simdilik birsey diyemem

-Hayattaki önceliklerin ne?

Begüm Birgören: Baska üçüncü kisiler olmadan bir yere sapmadan devam edebilmek. Nitelikli isler yapmak istiyorum. Ama asla popüler olmasi gerekmiyor. Kendime yatirim yaparak yasamaya gayret ediyorum.

-Hedeflerin neler?

Begüm Birgören: Oyuncular tiyatrodan yeterli paralar kazaniyor olsalardi, dizilerde rol almazlardi gibi geliyor. Yurt disinda egitim alayim, seyahat edeyim. Bunlari yapabilecek maddi gücü elde edeyim bana yeter.

One Response »

  1. Tatli hayat
    Note 7.1/10. Tatli hayat is a Romance Movie of 1970 made in Turkey. Director: Nuri ErgünCast: Sadri Alisik, Cavidan Dora, Turgut Özatay, Esen Puskullu, Nubar Terziyan…

Sizde Yorum Yapın