chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Göğüsleri Dikleştirmek ve Diriliğini Korumak


Diri ve dik duran göğüsler artık hayal değil.Bazı jimnastik hareketleriyle göğüs dikliğinizi koruyabilirsiniz.
GÖĞÜS DİKLİĞİ KORUNABİLMESİ

Göğsün dikliğinin korunabilmesi için yapılacak jimnastik hareketlerinin yanı sıra limon tedavisi de büyük ölçüde yararlıdır. Bir limon suyu göğüslere hafif hafif mesaj yapılarak sürülür. Bu hareket cildin kanla beslenmesini kolaylaştıracağı gibi derinin gerginleşmesini ve göğsün dirilik kazanmasını sağlar. Ancak bu masajı bir defa yapmakla bırakmamalı sık sık tekrarlamalıdır.

Yapılacak bazı jimnastik hareketleri de göğüs güzelliği için büyük önem taşır

* Kollar omuz hizasında kaldırılıp eller bileklerin biraz ötesinden birbirine kenetlenir. Kesik hareketlerle dirsekler birbirine doğru itilir. Yorulunca kısa bir süre dirılenip bu hareket on defa yapılmalıdır.

* Kollar omuz hizasında öne uzatılır. Eller yavaş yavaş omuzlara doğru getirilirken yumruk yapılır ve sanki bir lastik çekilip uzatılırmışcasına çekilir.

* Parmaklar birleştirilir ve sağ el sağ omuza, sol el de sol omuza konulur. Dirseklerle geriye doğru daireler çizilir.

* Kollar öne doğru uzatılarak yüzme hareketi yapılır. Kurbağalama yüzer gibi kollar önden yana doğru açılır ve tekrar öne getirilir. Bu hareket on defa tekrarlanır.

* Yere oturup ele iki ağırlık alınır. Bu içine eşit ağırlıktaki eşya konulmuş birer naylon torba da olabilir. Bu torbalarla iki kolla aynı anda kürek çekiliyormuşcasına hareket yapılır. Bu hareketin de on defa tekrarlanması göğüs güzelliği için çok yararlıdır.

* Bir demir çubuk iki elle tutulur, kollar aşağıya sarkıtılır. Iki kol hiç kırılmadan yatay olarak omuz hizasına getirilir, nefes alarak kollar aşağıya indirilir ve nefes verilir

* Sert bir yere sırt üstü yatılır. Demir çubuk ele alınarak kollar havaya haldırılır. Sonra kollar mümkün olduğu kadar aşağıya indirilir ve bunu takiben de vücuda doğru çekilir.

GÖĞÜSLERE MASAJ NASIL YAPILMALI?
Hemen her gün beş dakika süre ile yapılacak masaj göğüs cildinin esnekliğini, daha canlı ve diri kalmasını sağlayacaktır. Masaj yaparken göğüsleri elle bastırmak sakıncalıdır. Masaj daima yuvarlak hareketlerle yapılmalı, önce yukarıdan başlayarak kol altına doğru inmeli sonra yan taraflar ve göğüs kemiği üzerinde eller hafif hafif dolaştırılmalıdır.

Masaj çıplak elle ya da sert olmayan bir kıl fırçayla yapılabilir. Devamlı olarak limon suyu ile yapılan friksiyonıın da göğüslere faydası çoktur.

Girit modasında kadının göğüsleri genellikle açıkta kalırdı. Orta Çağda kadının giyimi çağın anlayışına uyarak değişti. Göğüsler oldukça kapalı olan elbiselere içine saklanmaya başladı. Ve bu gelenek günümüze kadar sürüp geldi.

Artık çağımızda kadınlar göğüs büyüklüğünün değil diriliğinin, canlılığının özellikle vücudun diğer kısımlarıyla uyumlu olmasının önemli olduğu görüşünü kabul ettiler.

İnce kumaşların ve vücuda yapışan elbiselerin moda oluşu göğüslenin önemini bir kat daha arttırmıştır. Artık düzgün bir göğüs, iri bir göğüse tercih edilmektedir.

Göğüslerin bozulmaması ve eski formunu muhafaza etmesi için çeşitli usuller uygulanmaktadır. İhmal edilmiş ve sarkmış bir göğüs sonradan ne derece bakıma tabi tutulsa bıle onyedi yaşındaki havasına dönmez ama canlılığını kazanabilir.Bir takım jimnastik hareketleri ve masajlar ile göğüslerin istenen sıklıkta ve dirilikte kalması sağlanabilir.

2 Responses »

  1. göslerinizçoksexsi

  2. It took several decades before the monopoly’s transition to a system of central administration was completed. Gradually, more and more provinces and districts came under the direct control of the state treasury, and eventually the remaining Spanish territories were integrated into the monopoly: Valencia, Aragon, Catalonia, Balearic Islands, Canaries, and later Navarre. The monopoly instituted stronger safeguards against fraud; in 1725, it asserted the hegemony of the Sevillan tobacco manufacturing with the New Factories Project, and it strength-ened the provisioning system to ensure it received the best tobacco from the Spanish colonies.
    Portuguese parliament decided to liberalize the system, leading to the creation of new factories and trading companies. The new system certainly proved profitable, as the state increased its revenues from 2.3 billion reis in the first years to 3.9 billion reis by the late 1880s. The creation of a state monopoly was decided on in 1887, which maintained the profit levels but forced the government to pay huge amounts of money as compensation for expropriating factories. However, in 1890, the state’s serious financial crisis forced a return to the system of leases, negotiated with a progressive value that started at 4,250 million reis. A similar contract was renegotiated in 1906 for a twenty-year period, this time starting at 6,000 million reis.

Sizde Yorum Yapın