chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Mahsun Kırmızıgül Hayat Devam Ediyor Dizisi

Çocuk gelinlerin dramını anlatan „Hayat Devam Ediyor“ adlı bir dizi film çeken Mahsun Kırmızıgül, Meclis’te yapılacak „Çocuk gelinler“ buluşmasına katılacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi „çocuk gelinler“le ilgili Uçan Süpürge Derneği ve Sabancı Vakfı işbirliğiyle 54 ilde yapılan dev araştırmanın sonuçlarının açıklanacağı toplantıya ev sahipliğine hazırlanıyor.

Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu öncülüğünde yapılacak toplantı ile Türkiye“nin en önemli sorunları arasında bulunan erken yaşta evliliklere dikkat çekilecek ve bu konuda yapılan araştırmanın sonuçları masaya yatırılacak. Meclis’teki „çocuk gelinler“ buluşmasının sürpriz konuğu ise sanatçı Mahsun Kırmızıgül olacak. 15 yaşındaki Hayat“ın 70 yaşında bir adamla evlendirilmesini konu alan yeni „Hayat Devam Ediyor“ isimli dizisinin çekimlerine başlayan Kırmızıgül, toplantıya katılarak hem destek olacak hem de çocuk gelinlerin dramını anlatacak.

Toplantıya ayrıca dizinin „Lütfen Sesimi Duyar mısınız?“ Başlıklı şarkısını besteleyen Burhan Şeşen de katılacak. Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği“nin Sabancı Vakfı desteğiyle 54 ilde yapılan araştırmanın ilk sonuçları ise bir hayli çarpıcı. Evli kadınların yüzde 33“ünün „çocuk gelin“ olduğunu ortaya koyan araştırmanın en çarpıcı sonucu ise erken yaşta evliliklerin altından da „şiddet“in çıkması. Bu durum ise „ev içi şiddet“ olarak adlandırılan baba dayağından kaçan çocuk gelinlerin çözümü evlilikte gördüğünü gösteriyor. Araştırma, dayak nedeniyle küçük yaşta evlenen „çocuk gelinler“in büyük bölümünün eşlerinden de dayak yediğini ortaya koyuyor.

Sizde Yorum Yapın