chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Umutsuz Ev Kadınları Dizi yarın başlıyor!

Bakalım bizim Umutsuz ev Kadınlarımız, Amerikan Umutsuz ev Kadınları kadar basarılı ola bileceklermi.Büyük Heyacanla beklenen, Dünyaca büyük begeni toplayan Dizi “Umutsuz Ev Kadınları” sonunda başlıyor.
Kanal D’de yarın yepyeni, harika bir dizi daha başlıyor!
Tüm dünyada büyük ilgiyle izlenen Desperate Housewives’ın yerli versiyonu olan dizide; Songül Öden dizinin orijinalindeki Susan karakterini, Bennu Yıldırımlar, Bree karakterini, Evrim Solmaz, Gabrielle karakterini, Ceyda Düvenci Lynette karakterini ve Özge Özder de Edie karakterini canlandıracak.

Umutsuz Ev Kadınları Dizinde Roller şöyle paylaşılmış.

Nermin (Bennu Yıldırımlar)
Kusursuz eş
– 40’lı yaşlarda. Lise mezunu.
– Mükemmelliğe ve kusursuzluğa odaklı karakteri dış görünümüne de yansıyor.
– Ev kadını olmasına rağmen, her an ciddi iş toplantılarına katılacakmış gibi tertipli ve düzenli giyiniyor.
– Kocası Behçet (40), oğlu Kerem (17), kızı İrem (15) ile oldukça mutlu bir aile tablosu çiziyor.
– Nermin’in vazgeçemediği takıntıları var: Ev işlerine çok düşkün, aşırı titiz, doğal ve sağlıklı beslenme konusunda hassas… Tüm bunlar, kocasının ve çocuklarının hayatını kabusa çeviriyor.
– Komşuları onu mükemmeliyetçi, dominant, disiplinli, aklı başında, hayat tecrübesi geniş, ev ve yemek işlerinde becerikli, nerede nasıl davranacağını iyi bilen, kuralları ve prensipleri olan, otoriter bir kadın olarak tanıyor.
– İyi niyetli ve yardımsever olmasına rağmen kendi amaçları uğruna küçük ve kurnazca planlar yapıyor. Yüzünün hiç değişmeyen robotsu ifadesi, sakin ve soğuk görüntüsü mutlu ya da mutsuz olduğuna dair pek ipucu vermiyor.
– Temizlik ve düzen takıntısı her an her yerde kendini gösteriyor. Hayatının en can alıcı mevzularıyla uğraştığı zamanlarda bile bu takıntılarını bastıramıyor.

Elif (Ceyda Düvenci)
Müebbet anne
– 39-40 yaşlarında. Kariyerini geride bırakmış. Hiperaktif çocuklarıyla uğraşırken dağınık saçları, özensiz kıyafetleri, yorgunluktan şişmiş gözleriyle hayattan bezmiş bir görüntüye sahip.
– Tıbbi mümessil olan eşi çok yoğun çalışıyor, sürekli şehir şehir geziyor. Elif ise çocuklarıyla tek başına uğraşmaktan, onların yaramazlıklarından nefes almaya vakit bulamıyor.
– Elif, çocuk sahibi olmadan önce bankada çalışıyordu. Mesleğinde hırslı ve başarılıydı, herkes kısa zamanda müdür olacağına kesin gözle bakıyordu. İlk çocuğuna hamileyken eşinin ısrarıyla mesleğini bıraktı, peş peşe doğan çocuklarından sonra da dönmeye ne zaman ne de fırsat bulabildi.
– Çocuklarla uğraşmanın iş hayatından daha zor olduğuna inanıyor. Zaman zaman kariyerini yarım bırakmış olmanın burukluğunu yaşıyor. Çocuklarını kontrol etmekte, onlar üzerinde otorite sağlamakta zorlanıyor. Fakat kolay pes etmeyen, karşılaştığı sorunlarla mücadele etmeyi bilen güçlü bir yapıya sahip. Çocuklarını zapt edebilmek için alışılmadık yöntemlere başvurduğu da oluyor.

Zeliş (Evrim Solmaz)
Gösteriş meraklısı
– 27-28 yaşlarında. Eski ‘mahalli’ manken. Her zaman bakımlı, seksi, güzel. Her an podyumda yürüyormuş gibi burnu dik, yürüyüşü havalı. Tüm gözlerin kendi üzerinde olduğunu düşünecek kadar da güzelliğinden emin. Her şeyin değerini parayla ölçecek kadar gösterişe ve lükse düşkün.
– Amacına ulaşmak için küçük yalanlara, hatta zaman zaman tehlikeli işlere kalkışabiliyor. Son zamanlarda hayallerinin, beklentilerinin yarım kaldığını, istediği hayatın bu olmadığını düşünüyor.
– Zeliş, kocası Kudret’le evlenmeden önce, Ayvalık’ta düzenlenen bir festivalde zeytin güzeli seçilmişti. Tek hayali ünlü bir manken olmaktı. “Kız kısmı evinde gerek” diyen babası onun tüm hayallerini söndürmüş, onu karşılarına çıkan zengin damat adayı Kudret’e vermişti. Zeliş ne olup bittiğini anlayamadan kendini evli bulmuştu. Sonradan görme zengin ve aşırı kıskanç kocası onu evine bir süs eşyası gibi yerleştirmiş, parasıyla onun sevgisini kazanmaya çalışmıştı.
– Zeliş taşradaki fakir hayatından sonra Kudret’in ona sağladığı lüks ve gösterişli hayata alışmış, kıyafetlerinden ev eşyasına kadar her şeyde abartıya ve gösterişe düşkün olmuştu. Ona göre sevgiyi ifade etmenin tek yolu pahalı hediyelerden geçiyordu. Ta ki kendisinden yaşça küçük üniversite öğrencisi Levent’in saf aşkını fark edene kadar…

Emel (Özge Özder)
Üçüncü kocanın peşinde
– 30-35 yaşlarında.
– İki evlilik yapmış. İlk kocasından ayrılmış, ikincisi vefat etmiş.
– Kocasından kalan bir maaşı var. Aynı zamanda bir çağrı merkezinde operatör olarak çalışıyor.
– Seksi ve şuh görünme meraklısı.
– Yeniden evlenmek istiyor. Koca adaylarını değerlendiriyor. Son gözdesi, mahalleye yeni taşınan Sinan. Rakibi Yasemin’e karşı acımasız.

Yasemin (Songül Öden)
Rakibi şen dul Emel
– 35 yaşında. Kızı Gamze (14) ile beraber yaşıyor.
– Yakın zamanda kendisini aldatan eşi Kenan’dan ayrıldı.
– Modelistlik yaparak geçiniyor. Genellikle çizimlerini evde yapıyor.
– Güzel, fakat gösterişten uzak giyiniyor. Yaşına göre de genç gösteriyor.
– Yardımsever ve güvenilir. Bazen iyi niyetten ziyade saflığa varan sakarlıklarıyla başına olur olmaz işler açıyor.
– Kızı Gamze ile anne-kızdan öte can yoldaşı gibi.
– Uzun zamandır kalbi boş. Genç bir kızla aldatılmayı kabullenemiyor.
– Mahalleye yeni taşınan Sinan’ı gördükçe kalbi çarpıyor. Fakat Sinan’la ilgilenen bir tek o değil! Mahallenin şen dulu Emel de Sinan’ın dikkatini çekmek için hayli çaba harcıyor. Rakibi Emel’le karşılaştırıldığında Yasemin’in fazla şansı yok gibi. Ancak tam da bu onu sempatik ve sıcak kılıyor.

Işte gerçek Umutsuz ev Kadınları’ından Resimler..

   

 Kanal D, kendi sitesinde ise Umutsuz ev kadınları dizini şöyle anlattı:

Her ailenin sırları vardır. Onları birbirinden ayıran, sırlarını saklamak için neleri göze aldıklarıdır”

Kanal D’nin, ilk bölümü bu akşam ekrana gelecek yeni dizisi “Umutsuz Ev Kadınları”nın başrollerinde; Bennu Yıldırımlar, Ceyda Düvenci, Evrim Solmaz, Özge Özder ve Songul Öden oynuyor.
 

“Umutsuz Ev Kadınları”, ev kadınlarının sıradan, basit ve durağan sanılan hayatlarının aslında sırlarla, mücadelelerle ve büyük dramatik sıçramalarla dolu olduğuna dikkat çekiyor. Dizinin kahramanları bir yandan ev işleri ve çocuk yetiştirme cehenneminde ayakta kalmaya çalışırken, diğer yandan da, aldatma, nefret, hatta cinayete varan sorunlarla boğuşuyorlar.

Tüm dünyada büyük ilgiyle izlenen Desperate Housewives’ın yerli versiyonu olan dizide; Songül Öden dizinin orijinalindeki Susan karakterini, Bennu Yıldırımlar, Bree karakterini, Evrim Solmaz, Gabrielle karakterini, Ceyda Düvenci, Lynette karakterini ve Özge Özder de Edie karakterini canlandırıyor.

Beş kadının başrolleri paylaştıkları ve kadın kahramanların da kadınlığın birer aşamasını temsil ettikleri “Umutsuz  Ev Kadınları”nda, Songül Öden içindeki çocuğu öldürememiş, hayalci ve sakar çocuk kadın “Yasemin”i, Bennu Yıldırımlar kusursuz eş “Nermin”i, Evrim Solmaz hayatı flört edip eğlenmekten ibaret sanan daimi genç kız “Zeliş”i, Ceyda Düvenci müebbet anne “Elif”i ve Özge Özder’de cilveli ve şuh görünümlü “Emel”i canlandırıyor
Yapımını MED Yapım’ın üstlendiği dizinin ilk bölümün konusu şöyle;

Gül Çıkmazı Sokak’ta yaşayan ev kadını Handan bir sabah intihar eder.  Yakın arkadaşları bu ani ölümün sır perdesini aralamaya çalışırken kendi hayatları da karışır. Titizlik hastası Nermin, kocasının ani boşanma isteğiyle yıkılır. Dört çocuğuyla yapayalnız baş etmeye çalışan Elif kendisine yardım edecek birilerini arar ama bulamaz. Eski güzellik kraliçesi, yeni ev kadını Zeliş’in aklı mahallenin genç üniversitelisi Levent’in ilgisiyle karışır. Kocasının bir genç kız uğruna terk ettiği Yasemin, sokağa yeni taşınan Sinan’la tanışır. Bunu gören eski kocası deliye döner. Yasemin mahallenin şen dulu Emel’le de didişmek zorunda kalır ve büyük bir felaketin ortasında kalakalır.

Umutsuz ev kadınları dizi müziği

Amerikada yıllardır oynan dizinin Türkiyeye uyarlanması aynı isimde “Umutsuz Ev Kadınları” olarak kanal d ekranlarında boy gösterecek. Umutsuz ev kadınları dizi müziği de dizideki kişilerin, olayların yada farklı zamanların yansıması gibi olmuş.

Umutsuz ev kadınları dizi müziğinden öncede dizi sektöründe dizilerin başarısında dizi müziklerinin etkisi giderek artmaya başlamıştı. Kanal d ekranlarında duyduğumuz: kuzey güney dizi müziği, bizim yenge dizi müziği ve star tv ekranlarındaki firar dizi müziği, iffet dizi müziği gibi müzikler bunlara bir kaç örnek

Sizde Yorum Yapın