chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Deniz Seki’nin Albümünü Caldilar


Deniz Seki’ye Bulgaristan’dan üzücü bir haber geldi.Deniz Seki’nin 2010-2001 Yillari arasinda cikardigi Albümü,Bulgaristan dan calinti haberleri magazin gazetecilerine damgasini vurdu.

Deniz Seki’nin 2001 yılında çıkardığı albümün tüm şarkılarının Bulgar sanatçısı Desi tarafından tümüyle kopyalandığı ortaya çıktı. Seki, şarkıcıya yüklü miktarda tazminat davası açmaya hazırlanıyor.

Deniz Seki’nin 2001 yılında yayımladığı ’Şeffaf’ isimli albümünde yer alan şarkılarını sözlerinin ve aranjesinin, Bulgar sanatçı Desi tarafından izinsiz olarak kullanıldığı ortaya çıktı.

Bulgar sanatçı Desi’nin, Deniz Seki’nin ilk olarak ’Masal’ ve ’Aman Aman’ parçalarını izinsiz aldığı, ardından da ünlü popçunun albümünü, kendi albümü olarak piyasaya sunduğu belirlendi. Seki, durumu öğrendikten sonra, avukatlarıyla temasa geçti. Avrupa Birliği’nde yer alan Bulgaristan’da var olan telif yasalarına göre, sanatçının albümden kazanılan tüm gelirler için telif ödemesi yapması gerektiği açıklandı.

Deniz Seki’nin avukatlarının konu için detaylı araştırma yaptığı ve yüklü bir tazminat davası açmaya hazırlandığı belirtildi.

Sizde Yorum Yapın