chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Duru Tiyatrosu kapatiliyor

Duru Tiyatrosunun kapatlmamasi icin büyük mücadele veren Sanatcilardan biride Emre Kinay,ünlü Sanatci Tiyatronun kapatilmamasi icinden elinden geleni yapiyor.

Tiyatro sanatçisi Emre Kinay, Kadiköy Anadolu Lisesi’nin bahçesinde bulunan Duru Tiyatro’nun kapatilmasi dolayisiyla dün bir basin toplantisi düzenledi.
Okul yönetiminin sözlesmeyi yenilemeyip kapattigi Duru Tiyatro için hukuki mücadelelerinin sonuna kadar sürecegini söyleyen Kinay’a basin toplantisinda Ceyda Düvenci, Burcu Kara, Pelin Körkmükçü, Üstün Akmen, Can Gürzap, Mehmet Ali Alabora ve Süheyl-Behzat Uygur gibi sanatçi dostlari da destek verdi.
Emre Kinay basin toplantisanda yaptigi konusmasinda: “Okul yönetimince Duru Tiyatro ve bendeniz lekelenmekteyiz. Kendileri ilk basta tiyatroyu açarken onur duyduklarini belirterek ‘halk egitimden de hocalar geliyor, süper’ dediler ama maalesef 30 Ekim’de sözlesmeyi feshettiler. Sözlesme yenilenmemesiyle ilgili olarak, sigara içilip, müzikli gürültü yapildigini ileri sürdüler. Okulun yatakhanesiyle aramizda 500 metre mesafe var. Çocuklarin sagligina zararli görülen tiyatro muydu?” dedi.
 

Mehmet Ali Alalbora: Bundan sonra avukatlar konusacak
4 yil önce açilan tiyatro seyirciyle bulusuyor filizlenip büyüyor, ödüller aliyor, ardindan kapatma karari geliyor. Bundan sonra avukatlar konusacak.

Ceyda Düvenci: Utanç duyuyorum
Ben Kadiköy Anadolu Lisesi mezunuyum. Okul yönetiminin almis oldugu bu karardan dolayi utanç duyuyorum. Okul müdürünü maarifin müdürü olmak ne demektir hatirlatmaya davet ediyorum. Tiyatronun borcu bile olsa kapanmamali.
Can Gürzap: Tiyatro kapatmak dehset bir sey
Emre dizilerden kazandigi parayi tiyatroya yatirdi. Tiyatrosu olmayan bölgeye tiyatro salonu açti. Tiyatro kapatmak dehset bir sey. Bu konu Milli Egitim ve Kültür Bakanligi’nca çözülmeli.

One Response »

  1. Yeşilcam ağlar. Tiyatro kapatmak bir agaçı kökten koparmaya benzer çok dehşet olur.

Sizde Yorum Yapın