chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Escinsel Yürüyüsü

Eşcinselleri ve transeksüelleri biraraya getiren Gay Pride’ın organizatörleri, Afrika kıtasında, Güney Afrika Cumhuriyetinin eşcinsel evliliklere izin veren tek ülke olmasına rağmen, eşcinsel ve transeksüellerin hala ayrımcılığa uğradığını ifade ettiler.

18 bin eşcinsel yürüdü

Güney Afrika’da eşcinseller „eşcinsel olmanın gururu“nu yaşadı

Güney Afrika’nın en kalabalık ikinci kenti Johannesburg’da bugün düzenlenen Gay Pride (Eşcinsel olmanın gururu) yürüyüşüne, 18 binden fazla kişinin katıldığı bildirildi.
Gay Pride iletişim yetkilisi Luiz de Barros AFP’ye yaptığı açıklamada, Güney Afrikalı lezbiyen, gay, biseksüel ve transeksüellerin hala tutuklandığını, haklarının tehdit altında olduğunu ve durumlarının kötüleştiğini belirtti.

Güney Afrika’da, ilk defa siyahların da katıldığı 1994 yıllının seçimlerinden sonra benimsenen anayasa, cinsel eğiliminden dolayı şahısların ayrımcılığa tabii tutulmasını yasaklıyor. Güney Afrika ayrıca, 2006 yılında eşcinsellerin evlenmesine izin verdi.

One Response »

  1. gay,escinsel,haklari,eşcinsel,eşcinsellerin yürüyüsü,eşcinselere saldiri,eşcinselerin hayati tehlekesi,

    Burdaki Aciklamada escinllerin cok tehlikede olduklarin belirtisidir.Gay Pride iletişim yetkilisi Luiz de Barros AFP’ye yaptığı açıklamada, Güney Afrikalı lezbiyen, gay, biseksüel ve transeksüellerin hala tutuklandığını, haklarının tehdit altında olduğunu ve durumlarının kötüleştiğini belirtti

Sizde Yorum Yapın