chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Hande Yener’den Açıklama

Bir gazetenin ekinde yer alan patronuyla aşk yaşadığı iddialarıyla ilgili haberlere Hande Yener’den açıklama geldi.Haber „Patronuyla mı Birlikte“ başlığıyla verilmişti.Hander Yener’in bu iddialara verdiği yazılı yanıt şöyle:

Bugün Milliyet Gazetesi Cadde Ekinde yer alan, duyduğum anda beni dehşete düşüren ve büyük bir üzüntü duymama neden olan asılsız/ talihsiz habere ilişkin kamuoyunu aydınlatmak gereği ortaya çıkmıştır.

Anılan haber “Patronuyla mı Birlikte” başlığıyla yayınlanmış ve içeriğinde, bağlı olduğum yapım şirketi Poll Prudiction’ un sahibi ve aynı zamanda dostum olan Polat Yağcı ile ilişki yaşadığımın konuşulduğu gibi, asılsız, çirkin ve hiçbir dayanağı olmayan iftira niteliğinde bir iddiadan ibarettir.

Hiçbir haber değeri taşımayan, bu asılsız iddia/yazı ile toplum, aile ve dostluk değerlerine aykırı davrandığım imajı yaratılmaya çalışılarak, kamuoyu önünde küçük düşürülmem hedeflenmiştir. Oysaki haberde adı geçen Polat Yağcı, profesyonel anlamda iş yaptığım bir kişi olmasının yanı sıra yakın dostumdur. Ve değerli eşiyle de sıcak ve samimi bir dostluk ilişkim bulunmaktadır.

Aslında, masa başında oturarak, pervasızca hazırlanan, insanların haysiyet, şeref ve ailevi değerlerini dikkate almayan bu tür yalan haberler, başta bunları yazan ve yayınlayan kişi ve kurumların itibarlarını ortadan kaldırmaktadır. Haber içeriğinde yer alan ve bir sosyal paylaşım sitesinde Polat Yağcı tarafından bana gönderilen mesajlar, iddialardaki çelişkiyi/yalan haberciliği zaten gözler önüne sermektedir. Dostane olmaktan öteye gitmeyen ifadelerin, zorlamayla çirkin ve asılsız iddianın dayanağı yapılmaya çalışılmasının Türkiye’ nin köklü bir basın kuruluşuna yakışmadığı da ortadadır.

Pervasızca, doğrulanmadan ve sırf sansasyon yaratmak, beni toplum önünde küçük düşürmek, şahsi ve mesleki itibarımı zedelemek, karalamak amacıyla kaleme alınmış, yazarı da belirsiz olan bu asılsız haber, şahsım, ilişkilendirildiğim kişi ve ailesinde büyük bir huzursuzluk, elem ve acı yaratmıştır. İş ilişkisi ve yakın dostluk kapsamından bir adım dahi öteye gitmeyen bir durumun böylesine çirkin bir biçimde kamuoyuna aksettirilmesi ve yol açtığı ağır manevi zararların, sorumlularınca tamir ve tazmin edilmesi zorunluluğu ise herkesin malumudur.

Anılan haberi, yazan, yazılmasına azmettiren ve yayımlayan sorumlularına karşı tüm yasal haklarımı kullanacağımı kamuoyunun bilgilerine sunarım.

Saygılarımla,

Hande YENER

Sizde Yorum Yapın