chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Kanlı Nigarı Perihan Savaş oynicak

Yesilçam’ın ünlü Oyuncuları tarafından oynanan „Kanlı Nigar“ Tiyatro tadında önümüzdeki ay Perihan Savas eşliginde gösterimde.Iste Perihan Savas’nrol sevinci.

Perihan Savaş “Kanlı Nigar” oldu.
Türk Edebiyatinin usta yazari Sadik Sendil’in “Kanli Nigar” oyunu Adim Tiyatro ile yeniden hayat buluyor. 7 erkegi idare eden “Kanli Nigar”in hikayesi biraz daha günümüze uyarlanmis oyunu ile bu sezonun en önemli tiyatrolari arasinda yer alacak gibi görünüyor.

“Kadinin fendi erkegi yendi” sözünün ispati olan oyunda Nigar’in neden “Kanli” oldugu ise günümüze uyarlanan bir komedi anlayisi ile seyirciye aktariliyor.

Yillardir tiyatro sahnesinde olan Perihan Savas “Kanli Nigar rolü için hazirlanirken kalbim bir baska çarpiyor. Sanki ilk defa sahnedeyim.Nigar’in 7 erkekle mücadelesini tiyatro izleyicisi ile paylasmak için sabirsizlaniyorum” diyor.

Adim Tiyatro ile yeniden tiyatro izleyicisi ile bulusacak  oyunda Kanli Nigar Perihan Savas’in 7 erkegini birbirinden basarili oyuncular  canlandiriyor.

Nigar’in erkeklerinden ‘’Narçin’’i  Soner Arica, ‘’Istinyeli Kabadayi’’yi Sümer Tilmaç, ‘’Agah’’i Ercüment Balakoglu, ‘’Abdi’’yi Müfit Kayacan, ‘’Acem’’i Umut Oguz, ‘’Laz Dursun’’ ise Hilmi Erdem canlandiriyor.

Oyun boyunca Kanli Nigar’a bir sekilde degen erkeklerin birbirinden komik haller ile Nigar’i aramasina sahit olacak izleyicileri temposu hiç durmayan bir aksam bekliyor olacak. 

Ekim ayinda galasi yapilacak oyunun yönetmenligini, usta tiyatro yönetmeni Müfit Kayacan üstleniyor. Kanli Nigar’in müzik düzenlemesini  Ihsan Kilavuz, dans düzenlemesini  Mehmet Özgür ve dekorunu da Cenap Aydinoglu üsteniyor.

Sizde Yorum Yapın