chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Kara Duvak Kitabı online

Ve Esra Erol diyor ki: „Bu kitabı okumak için eline almışsan ve okuyorsan sana sesleniyorum. Hayatının kilit noktası olan gün belki de bugün.

Esra Erol Kara Duvak adlı bir kitap yayınladı.. Kitabın içeriğinde 14 ayrı hikaye bulunmakta.. Tamamen Gerçek olan bilgiler Esra Erol, Programdaki Uğur beyinde desteklerini esirgemediğini belirtti. Bu hayat hikayelerini bir kitapta toplamayı düşünüyor musunuz? (Gülüyor) Düşünüyorum.Bu programa gelen, hikayesini yüzeysel anlatmış ve özellikle şiddete uğramış kadınların yaşadıklarını bu kitapta topladık. Yazın röportajları yaptık ve bitirdik.Kitabım ‘Kara Duvak’ı okuyan insanlar erken yaşta evlenmeyecekler, çaresizliklerini fırsata dönüştüren insanları tanıyacaklar. Kitabı özetleyecek bir kelime arasam herhalde bu ‘keşke’ olurdu. İnsanlar bu hayat hikayelerini okuyunca kendi hayatlarına bakacak ve ‘Keşke hayatımda şu yanlışları yapmasaydım’ diyecek. Ayrıca bu kitabı seriye dönüştürmeyi planlıyoruz. Sadece kadınların değil, erkeklerin yaşadıkları mağduriyetler de var. Diğer kitap da onları anlatacak.
Arka Kapak

15 genç kadın, hatta aralarında bazıları çocuk yaşta kadın olan gencecik kızların hikayeleri var bu kitapta.
Ailelerinin güzel fidanları, en büyüğü 18 yaşında evlenmiş gencecik kızların iç burkan kadın olma hikayeleri… Bu kitaptaki kadınlar ve onların yaşadıkları ve o küçük gelinlere yaşatılanlar, hayal değil, kurgu değil, maalesef gerçek.
Kimi „aşk“ uğruna ailesini ezip geçmiş ve kocaya kaçmış genç kızlar…
Kimi ailesi tarafından „yaşı geldi, namusunu biz taşımayalım“ diye evlendirilen kızlar..
Kimi de tecavüz eden adama „namus“ diye hediye edilen körpeler..

Esra Erol ilk kitabı „Kara Duvak“ta o küçük kadınlarla konuşup hayatlarını anlatıyor bizlere. Türkiye’nin her bölgesinden birbirinden farklı gerçek yaşam öyküleriyle giriyorlar hayatlarımıza o kadınlar.
Esra Erol ile hayatlarının kuytularını paylaşıp gözyaşlarının ardından gün ışığına karışıyorlar görmeniz için genç bir kızın ruhunu..

Şu anda kitabı elinde tutup benim satırlarımı okuduğun gün. Bu kitabı okuduktan sonra yaşamını değiştirebilirsin.
Sen genç kardeşim; aile baskısı, toplum baskısı, mahalle baskısını bir kenara bırakıp kendin için doğru kararlar verme zamanı bugün. Çünkü yarın bu acıları yaşadığında yanında belki de hiç kimse olmayabilir. O yüzden evlilik kararını vermeden önce iyi düşün!
Sen aile büyüğüm; senin kızın da olabilirdi bu acıları çeken. Onu genç yaşta evlendirmek istediğine emin misin..
Çaresiz, yarınsız ve ümitsiz kalmayın.
Kaderine mahkum olan tüm küçük gelinler..Yanınızda değilim ama ellerinizden tutuyorum.“

Sizde Yorum Yapın