chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Kuzey Güney Dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ

Ekranların en çok beğenilen Oyuncularından Kıvanç Tatlıtuğ, yeniden dehset bir Diziyle ekranlarda.Başrolunu Kıvanç Tatlıtuğun oynadığı Kuzey Güney Dizisi bütün beğenileri üzerine çekti.

KUZEY GÜNEY DİZİSİYLE EKRANDA FIRTINALAR ESTİREN KIVANÇ TATLITUĞ, BUGÜN KÖŞE YAZARLARI TARAFINDAN MERCEK ALTINA ALINDI!

İşte bugünkü Kıvanç Tatlıtuğ yazıları;

Ahmet Hakan-Hürriyet

Kıvanç’ın macerası bir tür ‘Ferit’ macerası,Tarık Akan’ın “bıyıksız” günlerindeki adıydı Ferit.

“Ferit” şöyle bir şeydi:

Uzun saçlıydı / İspanyol paça pantolonlar giyerdi / Gülşen Bubikoğlu ile didişirdi / Çok kibar değildi ama sonuçta İstanbul çocuğuydu / Dünya gailesi pek yoktu / Çapkındı / İdeolojik bir bagaja sahip değildi / Kovalandıkça kaçardı / Ateşböceğiydi…

Ama sonuçta “sade suya tirit” idi Ferit…

Kartpostal çocuğuydu / Yüzeyseldi / Hayatın gerçeklerine uzaktı / Bırakın sosyali, bir içeriği bile yoktu / Masalsıydı / Bebek yüzlüydü / Sertlik nedir bilmezdi / Sağcı da değildi, solcu da…

Sonra bir şey oldu, iyi bir şey:

“Kartpostal Ferit” gitti, yerine “sosyal içerikli Tarık” geldi.

“Sosyal içerikli Tarık” şöyle bir şeydi: Pos bıyıklı / Kalın kaşlı / Yüzünde dağlı bir anlatım olan / Yaban / Sert / Süper gerçekçi / Süper politik…

Belki henüz erken ama ben yine de kayıtlara geçsin istiyorum:

Kıvanç Tatlıtuğ var ya…

Sanırım o da “kartpostaldan sosyal içeriğe” doğru giden bir maceranın tam ortasında!

“Yalılarda geçen televizyon dizisine iliştirilmiş bir manken” olmaktan çıkıyor, her kılığa girebilen süper gerçekçi oyunculuğuyla göz dolduruyor.
Cengiz Semercioğlu-Hürriyet

Kıvanç’ın gişesi ne olur?

Geçen hafta yazmıştım; Kıvanç’ı konuşmaya hazır olun diye…

Çünkü gözümle gördüm ve “Bambaşka bir Kıvanç geliyor” dedim.

Şimdi ortalık yıkılıyor.

Kasları, vücudu, oyunculuğu, taklitleri…

“Kuzey Güney”in ilk bölümü şunu kesin olarak kanıtladı artık: Televizyonda reytingi garanti olan bir-iki oyuncudan biridir Kıvanç.

Ekrana çıktığı anda seyirci kilitleniyor.

Oyuncu olarak da kendini ispatladı.

Şimdi benim merak ettiğim, Kıvanç’ın sinemada gişesinin ne olacağı…

Televizyonda rüştünü ispatladı.

Şimdi bundan sonra sırada sinema filmi var…

Bugüne kadar bir filmde oynamadı Kıvanç.

İlk başrol oynadığı filmde sinemada nasıl bir gişe yapacak çok merak ediyorum açıkçası…

Çünkü bu sonuç, ona uluslararası projelerin de önünü açacak anahtar olacaktır…
Rahşan Gülşan-Habertürk

HAYIR hayır, Fatih Altaylı’nın dünkü yazısına herhangi bir ekleme veya geliştirme yapmayacağım. Maşallah ne anlattıysam almış koymuş köşesine. Dün nereye gitsem peşimden geldi yazdıkları. Bana bakıp kıkırdayanlar mı dersiniz, gelip „Kıvanç’ın teni nasıldı?“ diye soranlar mı her türlü acayipliği yaşadım. Hatta bir ara gazeteye girerken elinde „Kıvanç’a dokunan eller kırılsın“ yazıları bulunan kadınlar vardır diye bile tırstım hafiften. Ama tabii dersimi de aldım.

Bir daha (tercihen Kenan İmirzalıoğlu) ünlü bir erkeğin karnına dokunursam asla bunu yazı işlerinde anlatmayacağım, arkasından ne konuşulursa konuşulsun kaslarına kefil olmayacağım:) Şaka bir yana çarşamba akşamından beri geniş kalabalıklar Kıvanç Tatlıtuğ’u konuşuyor. Yakışıklılığı ve karizması bir yana herkesin üzerinde uzlaştığı konu, Kıvanç’ın oyunculuğunu ne kadar geliştirdiği hakkında.

İpek Bilgin’i Ezel dizisinde Ezel’in kör annesi veya yıllar önce Hırsız Polis dizisindeki bakıcı rolüyle anımsayabilirsiniz. Tiyatroseverler ise geçen sezon Festen’de izlediler onu. Oyunculuğunu izlemekten büyük keyif aldığım İpek Bilgin, Kıvanç’ın hamurundaki yeteneği öylesine güzel parlatmış ki belli ki gözlerimizi alamayacağız ondan.

Siz Kıvanç’ı alkışlarken ben İpek Hanım’ı alkışlamak istedim bugün. Eminim Kıvanç da ona minnettardır…
Pakize Suda-Habertürk

Bir dizinin ne olacağı daha ilk bölümde belli oluyor. Tutar mı tutmaz mı… Reyting rekorları mı kırar, sessiz ve derinden mi gider… Yoksa üç bölümden sonra „mevta“ mı olur…

Lafı uzatmadan; Kuzey Güney’in rakiplerine geçmiş olsun!

Kıvanç Tatlıtuğ’a bravo!

Yalnız kendini değil, „benim diyen oyuncular“ı da aşmış Kıvanç. O artık sadece „kadınların yüreğini hoplatan erkek“ değil. Basbayağı oyuncu olmuş. Hem de en iyisinden. Her türlü rolün altından kalkabilir.

Bu bir devrim aynı zamanda. Kıvanç Tatlıtuğ sinemadaki „sarışın erkeğin makûs talihi“ni yendi.

Tabii „Kuzey“i de yabana atmamak lazım. Biraz da „karakter“dir ya oyuncunun sınırlarını ortaya çıkaran yahut gizleyen… Kuzey, Kıvanç’ı „fırlatmış“ adeta.

Ay Yapım da bir bravoyu hak ediyor. Her yaptığı işin başkalarından ayrılması tesadüf olamaz. Bu işi iyi biliyorlar doğrusu.

Ha, unutmadan, Kıvanç Tatlıtuğ’un Kuzey rolü için aylar önceden hazırlanmaya başlaması; 11 kilo vermesi, boks dersi alması, askeri eğitimden geçmesi falan „kıytırık işlerle bu piyasadan ekmek yemeyi umanlar“la dizilere burun kıvıranlara bu sektörü ciddiye almaları gerektiğini göstermiş olmalı. Bu açıdan da önemli „Kuzey Güney“.

Sizde Yorum Yapın