chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Okan Bayülgen Hasankeyf Kapanyasi

“Hasankeyf bir bilmecedir, çözmeye yürek ister”

Bir cok Ünlü gibi Okan Bayülgende „Hasankeyf“ yok olmamamasi icin baslatilan Kampanyaya Imzasini atti.
Okan Bayülgen’den Doğa Derneği’ne ‚Hasankeyf‘ desteği!Doğa Derneği’nin, Hasankeyf’in yok olmaması için başlattığı uluslararası imza kampanyasına Okan Bayülgen de katıldı.

Okan Bayülgen ile birlikte 90 bin kişinin imzaladığı dilekçede, Hasankeyf’in en az 10 bin yıllık geçmişi ve küresel ölçekte nesli tehlike altındaki canlı türleri ile UNESCO’nun 10 dünya mirası kriterinden 9’unu karşılayan insanlığın sahip olduğu en eski kentlerden birisi olduğuna dikkat çekiliyor.

ÜNLÜ ŞOVMEN OKAN BAYÜLGEN’DEN “HASANKEYF” AÇILIMI!.. BAYÜLGEN’İN AÇIKLAMALARI

Kampanyaya daha önce Tarkan, Kibariye, Yıldız Kenter, Şivan Perver, Sezen Aksu, Erkan Oğur ve Musa Eroğlu gibi ünlü isimler de imzalarıyla destek vermişti.

Hasankeyf’in de içinde bulunduğu Dicle Vadisi’nin UNESCO Dünya Miras Alanı olarak ilan edilmesini talep eden dilekçeyi imzalayan Okan Bayülgen, “Hasankeyf bir bilmecedir, çözmeye yürek ister” diyerek Hasankeyf ve Dicle Vadisi’nin Türkiye’nin en önemli doğa ve tarih sorunlarından biri olarak bir an önce ele alınarak çözülmesi gerektiğine dikkat çekti.

Dicle Vadisi’nin yok edilmek istenmesi sadece bölgede yaşayanların değil, tüm Türkiye’nin ve hatta dünyanın önemli bir sorunudur. Burası medeniyetin doğduğu topraklardır. Burası doğanın açıkhava müzesidir. Ve burayı şimdi bizim yaşam biçimimiz yok etmek üzeredir. Buna eğer bir noktada dur diyeceksek ki bu kaçınılmazdır, Hasankeyf ve Dicle Vadisi yok olmasın demek en doğru ve anlamlı başlangıç olacaktır. Ben varım ve bu gezegeni seviyorum diyen hiç kimse dünya ölçeğinde önemli olan Hasankeyf ve Dicle Vadisi’nin yok olmasına göz yumamaz. Hasankeyf bilmecesini çözecek olan halktır.”

Sizde Yorum Yapın