chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

ÖZCAN DENİZ’İN 10 KADINDAN 7’Sİ ALDATIYOR!AÇIKLAMASI

Özcan Denizin yaptigi sok aciklamalar zamanla tartismalara yol acak gibiye benziyor.Ünlü Sanatcinin aciklamalari ve sorulan Sorulara verdigi cevablar.
Özcan Deniz ve Deniz Cakira sorulan sorular ve cevablari.


ÖZCAN DENIZ’IN 10 KADINDAN 7’SI ALDATIYOR! “TARTISMA” YARATACAK AÇIKLAMALARI

Özcan Deniz: Kadinlar hayalci

Deniz Çakir: Erkekler korkak

Masallar hep en güzel yerlerinde biter. Peki sonra ne yasanir?
Özcan Deniz’in dokuz yildir üzerinde çalistigi ve ilk kez yönetmen koltuguna oturdugu “Ya Sonra” iste bu soruyla basliyor. 25 subat’ta vizyona girecek filmde basrolü paylasan Özcan Deniz ve Deniz Çakir, Hafta Sonu’nun sorularini birlikte yanitladi.

* Özcan Bey, fragman beni çok etkiledi. Filmi büyük bir merakla bekliyorum…
– Özcan Deniz: Bu, daha önce aski tatmis ve aski tanimlayacak zekaya erismis insanlarin daha çok ilgisini çekecek bir hikaye. Ama aski hiç tatmamis, bilmeyen birinin de “Hadi ya, böyle bir sey mi bu? Basimiza bunlar da mi gelecek?” diyecegi bir film.

* Fragmani izleyince insan ikilemde kaliyor.
– Özcan Deniz: Fragman ilk bakista sanki evliligin bir bas belasi ya da problemler yumagi oldugunu zannettirse de, aslinda evliligi de öneren bir film. Ayni zamanda iki kisinin bunu yürütmek için nasil fedakarliklar yapmasi gerektigini gösteriyor.

* Kaç yildir bu filmin üzerinde çalisiyorsunuz?
– Özcan Deniz: Her sey dokuz sene önce bir arkadasimin bosanmasiyla basladi. Yazmaya baslayali da bes yil oldu. Yani dokuz yil önce pasif baslayan, bes yildir aktif olarak üzerinde çalistigim bir hikaye bu.

* Kasti nasil olusturdunuz?
– Özcan Deniz: Yazarken ister istemez gözünüzün önüne birileri geliyor. Kafanizda o film çekilmis oluyor.

* Ikna etmekte zorlandiginiz bir oyuncu oldu mu?
– Özcan Deniz: Deniz Çakir oldu. Deniz’e “Ben yönetecegim” dedigimde bir durdu. Üç-dört gün ugrastim, ondan sonra ikna oldu.

* Neden tereddüt ettiniz Deniz Hanim?
– Deniz Çakir: Ben oyuncu olarak, Özcan da yönetmen olarak bu maceranin basinda. O yüzden bir tereddüt ettim.

* Seyirci filmden çiktiginda “Bekarlik sultanlik” mi diyecek?
– Özcan Deniz: Evlilige daha ciddi bir gözle bakmaya baslayacak. Ama film asil etkiyi ayrilmis olanlarin üzerinde yapacak.
– Deniz Çakir: Özellikle “keske”leri fazla olanlar.
– Özcan Deniz: Degismekte zorluk çeken, birbirini anlama konusunda problem yasayan çiftler varsa, onlar daha çok etkilenecek. Bir de erkekler evlilik aliskanligindan sonra yalniz kalmayi göze alamaz ya, biraz da onu hatirlatacak.

ASK HEP DEVAM EDERSE ÖLÜRSÜN

* Sizce evlendikten sonra ask tükeniyor mu?
– Özcan Deniz: Sanirim sekil degistiriyor.
– Deniz Çakir: Ask devam ederse ölürsün. Ask çok yüksek bir sey, onun biraz törpülenip, sevgiye dönüsmesi gerekiyor. Yasamini sürdürmek istiyorsan bu sart. Yoksa kalp krizi geçirip ölürsün. Ask sevgiye dönüstügünde daha kiymetli bir hâl aliyor.
– Özcan Deniz: Ask kendi içinde çok depresif duygular besledigi için, saglikli düsünmenizi engeller, kendi hayatinizi ikinci plana atmaniza neden olur. Yillarca böyle yasadigini düsünsene; kafayi takmissiniz bir kadina, adami delirtir.

* Atilan bir imza, iliskiyi gerçekten degistiriyor mu?
– Deniz Çakir: Evlenmedigim için bilemem ama degistirmeyecegine inaniyorum. Ben pismeden evlenmeyecegim. Önce pisecegim, sonra evlenecegim. Evlilik çok özel bir sey ve ben ömür boyu o insanla evli kalmak istiyorum.

* Kadinlar iliskide daha mi fedakar?
– Özcan Deniz: Evet. Fedakar olmaya zorlaniyor ama çark öyle dönüyor galiba.
– Deniz Çakir: Erkekler korkak. Çok ciddi söylüyorum. Erkek, kadin kadar cesur degil. Kadin ask için tüm gemileri yakabilir.
– Özcan Deniz: Erkek, bir kadina tutunmayi tercih etmez. isini, sosyal çevresini, disaridaki hayatini devam ettirecegi bir düzeni olmak zorunda. Kadininsa, evlenip çoluk çocuga karisma gibi bir hayali olabilir. Adamin gücü altinda yasamak kadini küçültmüyor, siradanlastirmiyor. Ama erkek öyle degil; “Evlendi, evinin erkegi oldu, karisinin parasini yiyor”, bunlar erkek için ayip. O yüzden erkek birçok seyden vazgeçemiyor, böyle bir talep gelince de korkuyor ve kaçiyor.
– Deniz Çakir: Erkek hayvan, ava gidiyor. Kadin hayvan, sinirli bölgede kaliyor. En ilkel halimizde var bu. Yuvayi disi kus yapiyor ama tuglalari erkek getiriyor.

10 KADINDAN 7’SI ALDATIYOR

* Bir de erkegin bir beraberligi olsa da, gözünün disarida olma durumu var.

– Özcan Deniz: O kadinda da var. istatistiklere göre 10 kadinin 7’si aldatiyor.
– Deniz Çakir: iki insan birbirine en ufak bir olayda bile yalan söylemezse, o iliski sürer. Kafasi baska bir kadina meylettiginde, “Hatun bir dakika, bana bir seyler oluyor” derse…
– Özcan Deniz: Ama iste o hatun onu kaldirabilir mi? Karsindaki insan, bu konuda seni anlayabilecek durumda degilse, saklamaya, dogruyu söylememeye, açiklamamaya sevk ediyor seni.

* Kadinlar daha mi gerçekçi?
– Özcan Deniz: Bence erkekler daha gerçekçi. Kadinlar daha hayalci. Mesela “Her seyi birakip buralardan gidelim” bir kadinin cümlesi olabilir ama erkek için mümkün degil. Bir erkegin her seyi birakmasi, kadina çok güzel, çekici ve seksi gelebilir ama “Benim için suradan atlar misin?” sorusunu bir erkek bir kadina asla sormaz.
– Deniz Çakir: Asik oldugum adam, “Benim için buradan atlar misin?” dese, çok gülünç bulur ve hemen ayrilirim.
– Özcan Deniz: Erkek demez zaten iste öyle bir sey (kahkaha atiyor).
– Deniz Çakir: Kadinlarla ilgili böyle genellemeler yapildiginda sinirleniyorum.
– Özcan Deniz: Bazen hayati çok toz pembe görmüyor musunuz Allah askina? Erkek, her seyi gerçek rengiyle görürür.
– Deniz Çakir: Hiç öyle toz pembe görmedim ben.
– Özcan Deniz: Hadi ya (kahkahalar)…
– Deniz Çakir: Kadin gibi hissedip, erkek gibi düsünebilsek, o zaman hayat çok güzel olurdu.
* Özcan Bey, son olarak bir sey sormak istiyorum; tüm maddi birikiminizi bu filme yatirdiginiz söylendi. Gerçeklik payi nedir?
– Özcan Deniz: Hâlâ paramiz var çok sükür ama çok para harcandigi dogru.

ÇEKIMLERDE TAM 17 KERE ATTAN DÜSTÜM

* Naz Elmas’in filmdeki mayosunu dekolte buldugunuz için degistirttiginiz ve helikopter sahnesinde mini etegi açildigi için tayt giydirdiginiz iddia edildi. Dogru mu bunlar?
– Özcan Deniz: Hiç öyle bir sey yok. Basina servis edilen fotograflar öyle yorumlanmis. Ama zaten onlar filmden kareler degil, prova görüntüleri. Herkesle ilgili farkli kareler yolladik. Denize düsen, attan düsen hepsi vardi.

* Attan kim düstü?
– Özcan Deniz: Ben (kahkahalar).

* Sizin için çok sikintili çekimler olmus.
– Özcan Deniz: Hiç sorma. Belim çok fena agriyor. At seviyesinden bosluga 17 kere düstüm. Yagmur sahnesinden sonra kaptigim hastaligi da bütün kis tasidim, hâlâ hastayim.

TAYT ILK ÇIKTIGINDA DELIRDIGIMI HATIRLIYORUM

* Kiskanç misinizdir?
– Özcan Deniz: 20’li yaslarda, tayt denen seyin çiktigi zamanlar ben delirdigimi hatirliyorum. Sonra kontrollü oldum. simdi o zamanki hallerime gülüyorum.
– Deniz Çakir: Kiskançlik, karsindaki kisiyle çok alakali. Dogru insanla birlikteysem ve ona güveniyorsam, bir sürü kizin ondan hoslanmasi çok hosuma gider. Çünkü o adam benim!

Sizde Yorum Yapın