chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Petek Dinçöz Yeni albümü çıkıyor

‚Arım Balım Peteğim‘ isimli sabah programını başarılı bir şekilde sürdüren Petek Dinçöz, yeni albüm çalışmaları için stüdyoya girdi. Önümüzdeki aylarda müzik marketlerde yerini alacak olan albümü için stüdyoda sabahlayan Dinçöz, aldığı kararla müzik çalışmalarına daha fazla ağırlık vereceğini söyledi.

– Yeni albüm çalışmalarınız ne aşamada?

Aslında son albümümde çok fazla bir değişiklik yoktu. İyi, kaliteli bir albüm yaptık ama esas farklılık 2012 yılının başlarında çıkacak albümümde olacak. Kaya müzikle anlaştım, son derece titiz ve iddialı bir çalışma yapıyoruz. Çünkü bundan sonraki hayatımda müziği televizyondan öne almayı planlıyorum artık. Bu anlayışla kolları sıvadık ve müthiş bir ekiple çalışıyoruz.

– Şarkı söylemekten hiç ürkmediniz mi?

Başta zordu, hatta çok zordu. Ancak bir yılım eğitimle geçti. İşte o ilk bir yıl zordu. Günay’da sahneye çıkmadan önce aylarca prova yaptım. Ama ilk adımı atınca ikincisi geliyor peşinden. Şimdi ‚Ne kadar gelişti sesin‘ diyorlar. Ama siz esas bana sorun. Ne kadar süre çalıştım bir bilseniz. Yorum bakımından, özellikle de Sezen Aksu’dan çok şeyler öğrendiğimi söylemeliyim. Bir yıl boyunca, bir öğrenci gibi, neredeyse hafta içi her gün çalıştırdı beni. Kendisine sevgim ve saygım sonsuzdur.

– İlk albümünüzden bugüne yaşadığınız hem fiziki hem de kişisel değişimlerinizden bahsedecek olursak neler söylersiniz?

Fiziğim değişti doğal olarak… Olgunlaştım. Ancak kimlik ve kişilik olarak çok önemli değişimler yaşadığımı söyleyebilirim. Doğru bir çevre seçimi ve dünyayı gezmem, dünya insanlarını tanıma merakım, kimlik gelişimim ve kişiliğim bakımından çok faydalı oldu. ‚Şimdi nasıl biriyim?‘ Son derece kuralcı, belki biraz sert ve çok fazla dost seçen bir yapım oldu.

– Bu zaman zarfı içerisinde yorulduğunuz ve kırıldığınız anlar oldu mu?

Sabah programı yapmak çok yorucu… Hafta içi her sabah 06.45’te kalkıyorum ve buna rağmen akşam geç yatıyorum. Kırıldığım çok şey oldu tabii ki. Ama hepsini olgunlukla karşılamayı ve kin tutmamayı öğrendim. Hayat kısa…

– İçinde şöhret, para, başarı hırsı olmayan bir hayat… Göz önünde olmadan başka bir iş yapabilir miydiniz?

Benim hiç böyle hırslarım yoktu, hiçbir zaman da olmadı. Kendimi her zaman sıradan gördüm. Hep çok doğal olduğumu söylüyorlar. Belki o da bundan kaynaklanıyor.

– Bir dönem konserlerinizde erkek hayranlarınıza karşı mesafeli davranıyordunuz. Size sarılmalarına ve öpmelerini izin vermiyordunuz. Hala o tepkiniz devam ediyor mu?

O hep var. O kuralım hiç bozulmadı. 

HEDEFİM İSTİKRARLI YÜRÜMEK

– Kendinizi zirvede görüyor musunuz?

Hayır. Hiçbir zaman zirve diye bir planım olmadı. Ben istikrarlı bir şekilde yürümeyi hedef aldım. O sözünü ettiğiniz zirvenin kendi kendine oluşacağını düşünüyorum. Ben sadece yaptığım her işi en doğru ve iyi şekilde yapma gayretindeyim.

– Sürekli çok güçlü görünmek yormuyor mu?

Evet, özellikle de sabahları… Ne kadar yorgun, uykusuz ve hatta hasta olursanız olun, her sabah çıkıp canlı canlı ‚günaydın‘ demek, canlı ve hareketli olmak kolay değil.

– En son ne zaman ağladınız?

Geçen hafta annemde olan ilk köpeğim ‚Çapkın‘ öldü. Çok ağladım

Sizde Yorum Yapın