chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Prens William ve Kate Middleton Dügün töreni

VE BEKLENEN DÜĞÜN OLDU!..” İNGİLTERE TAHTININ VARİSİ PRENS WILLIAM, KATE MIDDLETON İLE LONDRA’DA YAKLAŞIK 2 MİLYAR KİŞİNİN CANLI İZLEDİĞİ BİR TÖRENLE DÜNYAEVİNE GİRDİ!.. İŞTE GÖRKEMLİ DÜĞÜNDEN FOTOĞRAFLAR VE DETAYLAR

DÜNYANIN GÖZÜ KULAĞI LONDRA’DA. İNGİLTERE TAHTININ VARİSİ PRENS WİLLİAM İLE KATE MİDDLETON Dün DÜZENLENEN TARİHİ TÖRENLE EVLENDİ!..

Heyecan aylar öncesinden başladı, bu hafta içinde doruk noktasına ulaştı. Binlerce kişi, günler öncesinden nikahın kıyılacağı Westminster Kilisesi’nin önünde çadır kurarak beklemeye başladı.

Tören sabah TSİ 10.00 sularında yaklaşık 1,900 davetlinin Wesminster Kilisesi’ne gelişiyle başladı. Tören, Prens William’ın anne ve babası Prenses Diana ile Prens Charles’ınkinden farklı olarak bu düğün resmi tören sınıfına alınmadı.

Düğün öncesi merak edilen bir konu da Kraliçe’nin Prens William ve Kate Middleton’a vereceği unvanlardı. Buckingham Sarayı bu sabah Kraliçe’nin torununa Cambridge’in düklüğünü verdiğini açıkladı. Kate Middleton da böylece Cambridge Düşesi oldu.

Ancak İngiliz basını, Kraliçe’nin Cambridge Düklüğünü vermesine karşın, halkın ve basının çifte „Cambridge Dükü William ve eşi Cambridge Düşesi  Catherine“ yerine, Prenses Diana’da olduğu gibi „Prens William ve Prenses Kate“ demeyi tercih edeceğini aktardı.

ESAS PROGRAM AKŞAMA

Dünün programı oldukça yoğundu. Nikahın kıyılmasının ardından 28 yaşındaki William ve 29 yaşındaki Kate, üstü açık bir araçla halkı selamlayarak Buckingham Sarayı’na geçetiler. 

   

TSİ 15.25 sularında genç çift Saray’ın balkonuna çıkarak halkı selamladı. Bu anları dünya genelinde televizyonları ve bilgisayar ekranlarının başında 2 milyardan fazla kişi canlı izledi.

Kraliçe İkinci Elizabeth, çiftin onuruna yaklaşık 600 kişilik bir resepsiyon verdi.

Ancak esas programa akşamdi. Prens Charles, Buckingham Sarayı’nda yalnızca çok yakın aile üyelerinin ve çiftin dostlarının çağrıldığı bir akşam yemeği ve parti düzenledi.

Bu özel davete katılacak şanslı kişi sayısı ise yalnızca 300. Davetin ayrıntıları ise devlet sırrı gibi korunuyor.

Sizde Yorum Yapın