chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Rahşan Gülşan Dekoltemi açtim, tecavüzcümü bekliyorum dedi

Rahşan Gülşan yine yazdi: Dekoltemi açtim, tecavüzcümü bekliyorum.Iste Rahşan Gülşan’in yazisi.


Hayir iste, bunu bu kadar soguk kanlilikla söyleyemezsin!

“Sorunun odaginda kim var? Kadin var. Kardesim sen dekolte giyinirsen bu tür çirkinliklerle karsilasman sürpriz olmayacaktir. Tahrik ettikten sonra sonucundan sikâyet etmen makûl degildir. Bu konuda suçu isleyenleri savundugum anlasilmasin. Elbette islenen suç son derece igrençtir. Lakin bu suçun islenmesinde dekolte ve tahrik edici kiyafetler giyinen kadinin da etkisi küçümsenmeyecek kadar büyüktür. Bu konuda tabii ki erkek suçludur, ama kadinin da suçu göz ardi edilirse meseleyi çözümde yanlis adim atmis oluruz. Bu olayda her iki taraf da suçludur” diyemezsin. Hele adinin önünde “Selçuk Üniversitesi Ilahiyat Fakültesi Ana Bilim Dali Baskani Prof. Dr.” ibaresi varsa hiç diyemezsin. Yeni nesilleri yetistiren, gelecekte insanlara din ile ilgili konularda aydinlik getirecek gençlerin hayata bakisini sekillendiren bir adam olarak söylemis oluyorsun çünkü. Toplumumuzda söz konusu kadina tecavüz olunca böyle düsünen çok insan var. Ama profesör olmus bir insan nasil bu kadar aymazca, acimasizca, zalimce, vicdansizca konusabilir hakikaten anlamiyorum. Anlamak da istemiyorum.

Hayir efendim tecavüzde iki taraf da suçlu degildir! Tecavüz edilen o talihsiz insan hayati boyunca magduriyet yasayacak, sizin gibi insanlar tarafindan hor görülüp asagilanacak, hayata tutunmasi çok zor olacak. Bu insani “ama onun dekoltesi vardi” diye suçlusayan zihniyet bu ülkede kendine yer bulamaz.

Bu saçma sapan fikre göre yani dekolte giyen karsisindaki erkegi azdirir, sonucuna katlanir mantigiyla “Niye bakiyorsunlan” diye adam öldürmek, “Anama sövdü” deyip karin desmek, “Abuk sabuk fikirleri savunuyordu” diye kelle koparmak suçlarinda da iki taraf mi suçlanacak?

Dekolte giyilmeyen daha muhafazakâr yörelerimizde tecavüz, taciz gibi suçlar yok mu?

Allah caninizi almasin Sayin Orhan Çeker, bu nasil bir acimasiz ve empatiden yoksun nefret söylemidir. Dekolte giyen kadini kafadan suçlu ilan etmektir? Bu kadar mi nefret ediyorsunuz “dekolte giyen” kadinlardan. Hem kime göre, neye göre dekolte? Dekoltenin tanimi herkese göre degisebilir. Ama birakin her kadin kendi karar versin neyin dekolte olduguna! Yoksa siz kadinlarin Taliban tarzi çarsaf giyip meseleyi kökten kapatmasini mi isterdiniz? Bir insana karsi islenen en agir suçlardan biri olan tecavüze bu bakisinizla erkekleri de “kadin eti görünce azan, nefes alsin yeter deyip kadinin üstüne atlamak isteyen” varliklar haline getirdiginizin farkinda misiniz?

Iste iki yila yakindir bu dekolteli fotografim var kösemde. Bugün sizin için büyüttüm. Birinci sayfaya da jartiyerli fotomu koydurdum. Iyice görün diye. Herhangi bir karincalanma yaratti mi diye de merak etmiyor degilim. Sizce ben evimde tecavüzcümü mü beklemeliyim? Yaziklar olsun hayata, kadina, erkege, cinsellige bakisiniza!

Sizde Yorum Yapın