chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Sezen Aksu londra konserde şehitleri andı

Royal Albert Hall’da yaklaşık 5 bin kişiye seslenen Sezen Aksu, eserleriyle hayranlarını geçmişten günümüze bir yolculuğa çıkardı.

Dört yıl sonra Londra’da yaşayan sevenleriyle buluşan Sezen Aksu, unutulmaz konserlerinden birini verdi. Hakkari’deki terörist saldırı yüzünden hüzünlü geçen gecede Minik Serçe, sahneden barış mesajı gönderdi.

Minik Serçe sadece müzik yapmadı, Türkiye’yi yasa boğan şehitleri de andı. Aksu, üçüncü şarkının ardından izleyenlere önce İngilizce sonra da Türkçe “Bugün çok üzgünüz” diye seslenip, şehitlerin ailelerine başsağlığı diledi.

Aksu, sözlerine “Her büyük acıda, ciğerimiz böyle sökülürcesine yandığında ‘Ben nasıl şarkı söyleyeceğim?’ diye düşünürüm. Sonra hiç farkında olmadan kendimi şarkı söylerken yakalar ve tıpkı bir ağrı kesici gibi, geçici de olsa, acıya iyi geldiğini hatırlarım. Bu akşam da dilerim, birlikte şarkı söylemek ortak acımıza katlanabilmeyi biraz olsun mümkün kılar. Ve diyorum ki barış! Bütün evlatlarımızı, geleceğimizi ve insanlığımızı kaybetmeden ille de barış! Çünkü insanoğlunun hiçbir amacı onurlu bir barıştan daha kutsal değildir” diye devam etti.  

LONDRA’DA HÜZÜNLÜ KONSER

Türk pop müziğinin divası Sezen Aksu, İngiltere’nin başkenti Londra’nın efsanevi salonu Royal Albert Hall’da verdiği konserde sevenleriyle buluştu. Konsere, Hakkari’deki terör saldırısı damga vurdu

Yaklaşık 2.5 saat sahnede kalan Sezen Aksu, geçmişten günümüze her biri klasik olmuş parçalarını seyircilerle birlikte seslendirdi.

Sahneden barış mesajı veren Minik Serçe, terörü lanetlerken “Bütün evlatlarımızı, geleceğimizi ve insanlığımızı kaybetmeden ille de barış! Çünkü insanoğlunun bir amacı onurlu bir barıştan daha kutsal değildir” dedi.

Her şarkı arasında hayranlarıyla diyalog kuran Aksu, “Bugün hepimiz için dua ettim, yüce Tanrı bizleri affetsin” sözüyle Türkiye’de yaşanan terör saldırısı sonrası duyduğu acıyı bir kez daha dile getirdi.

Fahir Atakoğlu’nun piyanosuyla eşlik ettiği sanatçı, “Konser için akıl hastanesinden kaçtım, geldim” diye bağıran Dursun Onay adlı hayranıyla “Üzülme ne kadar zeki ve aykırı insan varsa ya tımarhaneye ya da   hapishaneye gönderiyorlar” diyerek şakalaştı. Aksu, “Dursun sen bana gel oğlum, benim evdekilerin tamamı tımarhanelik. Bazen diyorum ki, ben onların arasında en akıllısıyım.   Bizim evde kendi adını kullanan bir tek ben varım. Yemin ediyorum ben kendi evimden kaçtım, 3 ay otele yerleştim. Sen bizim eve gel hayata dönersin” esprisiyle izleyicileri güldürdü.

Minik Serçe, bir hayranının evlenme teklifiniyse “Ben dört kere evlendim ama şimdi rahata alıştım, beşincisi olmaz” diyerek reddetti.

Sizde Yorum Yapın