chat, chat siteleri
Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri Sohbet

Yonca Evcimikten Su Testisi Yorumu


Amy Winehouse‘ un ölümünün ardından bir çok kişi konuştu.Bazı ünlülerin yorumunu önceki günlerde sizinle paylaşmıştık.Ünlüler Twitter’da yazıkları yorumlarda genç şarkıcı Amy Wİnehouse ‚un ölümünden duydukları şaşkınlık ve üzüntüyü dile getirmişlerdi.Ancak biri vardı ki onun yorumu aylar önce arkadaşının evinde ölen Defne Joy Foster’ın ardından yapılan „Su Testisi Su Yolunda Kırıldı“ yorumunu hatırlattı.
Defne Joy Foster yeni tanıştığı bir arkadaşının evinde solunum yetmezliği sebebiyle hayatını kaybetmişti hatırlarsanız.Ardında bir bebek ve gözü yaşlı bir eş bırakan Joy Foster’ın ardından binlerce insan üzüntü içeren mesajlar yayınlanmıştı.Gazeteci-yazar Hıncal Uluç ise Defne Joy Foster‘ ın ölümünün ardından „Su Testisi Su Yolunda Kırıldı“ yorumunu yapmıştı.Hıncal Uluç bo yorumu yüzünden çok eleştirildi.Hakkında dava açıldı.
Şimdi yine bir ünlünün ölümü.Gencecik yaşta ölen bir insan.Ancak bu kez durum farklı.Defne Joy Foster solunum yetmezliğinden ölmüştü.Amy Winehouse ise uyuşturucu bağımlılığıyla tanınan bir yıldızdı.Kesin ölüm nedeni henüz açıklanmadı ama uyuşturucu yüzünden öldüğü hakkında yaygın bir inanış var.Amy Winehouse ani ölümü ile herkesi üzüntüye boğdu.
27 yaşında hayata veda eden Dünyaca ünlü yıldızın ardından Türkiye’de de hayranları büyük bir üzüntü duydu.Ünlüler de bu ölüm için hissettiklerini Twitter’daki profillerinde paylaştı.
O yorumlardan biri bugünlerde çok tartışılıyor.Yonca Evcimik Amy Winehouse’un ölümü için „Su testisi su yolunda kırılır“ yorumunda bulundu.Bu yorumu için gelen tepkilere ise cevabı şöyle:
„Bu özlü sözün ne anlama geldiğinin bilinmediğini, bu yüzden yanlış anlaşıldığımı ve asıl belirtmek istediğim çok kıymetli insanların bu tür bağımlılıkları yüzünden, yani bir hiç yüzünden yaşamlarını kaybetmeyi nasıl göze alabildiklerine inanamadığımdır.

Ayrıca su testisini başımda kırmak isteyen ya da testiyle beni muhtelif şekillere sokan seviyesiz kişilerin zihniyetini gerçekten anlamış değilim. Çok yakınında, kanından, canından biri de bu illetin içinde olabilir yada düşebilir her an. O zaman da mı görmezden gelip üstünü kapatacaksınız? Ya da var da ondan mı bu saldırganlığınız? Yıllardır dünyada da, ülkemizde de „bağımlılık“ yaratan maddelerin ünlü ünsüz çok can aldığını ve artık ilkokul önlerinde satıldığını bilmiyor musunuz? Yarın sizin de kardeşiniz, çocuğunuz aynı okula gidecek hiç mi telaşlandırmıyor sizi bu konu? Elbette topluma mal olmuş, çok yetenekli insanların, sanatçıların (özellikle genç yaşlarda) başına geldiğinde daha büyük yankı uyandırıyor bu mesele.. İşte tam bu anda kafaları kuma gömmek yerine üzerine konuşmak ve tüm o benim de çok sevdiğim, büyük keyifle dinlediğim Amy Winehouse gibi „değerlerin“ bu illet yüzünden artık aramızda olmadığını kabullenip, yeni nesillere de örnek teşkil etmesini sağlamalıyız.

Ve işte bu yüzden tam da doğru yerde kullandım ve arkasındayım… Evet ne yazık ki göz göre göre „yine bir su testisi su yolunda kırıldı“ Bir an önce kabullenmezsek, her an birimiz aynı yolda kırılabiliriz… Türkiye’de doğup büyümüş ve bu toprakların ekmeğini yiyen, önce insan, sonra da bir sanatçı olarak bu konuya, hatta yanlış olduğunu bildiğim ve inandığım her konuda kayıtsız kalmayıp doğruları söylemeyi bir görev olarak görüyorum.“

Sizde Yorum Yapın